Kunstikompott

17.-19.mail toimus Viljandis 16.-26.-aastastele noortele ja nende õpetajatele suunatud loominguline sündmus Kunstikompott.
Viljandi Kunstikooli noorte korraldatud loominguline kunstiprojekt Kunstikompott tõi sel aastal kokku 28 noort üle-Eesti. 17.- 19. mail tutvuti üheskoos erinevate kaasaegse kunstivõimalustega, mõtestastati enda jaoks kunsti ja loodi selleaastase muuseumiöö “Öös onmustreid” publikule elamus Viljandi Lennukitehases.Kunstikompott 2019 algas 17. mail, mil noored kogunesid Viljandi Kunstikooli, et üksteisegatutvuda, mõista ühiseid eesmärke ning sõnastada oma lootused ja ootused. Üheskoos tutvutika Viljandi maaliliste tänavatega ja nauditi Viljandi järveäärset õhkkonda.18. mail toimus tegutsemine töötubades. Noortel oli võimalus valida nelja töötoa vahel:valgusinstallatsioon, heliinstallatsioon,​ performanc​e ja ​paste-up​. Päev algaskarjäärikohvikuga, kus kõigi töötubade juhendajad avardasid noorte silmaringi tutvustastadesennast ja oma loomingut. Kui algas töötubades tegutsemine täitus Viljandi Lennukitehase iganurk loomeprotsessiga.Valgusinstallatsiooni töötuba juhendas ​Viljandi Kunstikooli ja Tartu kõrgema kunstikooliskulptuuri osakonna vilistlane Eva-Leena Mikson, kunstnikunimega Miks-On , kelle töötoassündis kontseptuaalne valgusinstallatsioon "Reinkarnatsi∞N".Heliinstallatsiooni töötuba juhendas Ameerikast pärit heli-, raadio- ja performance-kunstnikPatrick Tubin McGinley, kes keskendub oma loomingus kohaspetsiifiliste helide uurimisel.Töötoa tulemusena pandi vana masinatehase unustuse hõlma vajunud hääled ja sosinad taaskõlama.Performan​ce’i töötuba juhendas vabakutseline etenduskunstnik ja lavastaja Barbara Lehtna,kes töötab peamiselt tantsu ja füüsilise teatri raamides. Sündinud ​performance​ teosed panidpubliku mõtlema, jahmatasid ja mis kõige tähtsam, andsid noortele võimaluse ennastväljendada ja tunnetada 18. mail 21.00 - 23.00 toimunud individuaalse​ kestvus​performance’​iajal.Paste-up​ töötuba juhendas Spektri kunstnik ja graafiline disainer Andreas Luigas, kelletöötoas said lennukitehase seinad uue näo.
Sel aastal oli võimalus ka õpetajatel loomeprotsessist osa saada. Õpetajate programmialustanud Tallinna Emili Kooli eestvedaja Indrek Lillemägi avatud loengus “Miks nooredVargamäel ei püsi” püüti mõista, mida on vaja, et noorest kujuneks iseseisev ja eneseteadlikõppija. Lisaks said õpetajad tutvuda ​yarnbombingu ​ehk​​heegeldus​graffitiga​. Vaadatierinevaid samalaadseid loometöid ja valmistati koostöös teos “Hoiame”. Valminud teos pandiüles Viljandi linnaruumi. Töötoa juhendaja oli Viljandi Kunstikooli õpetaja ja kunstnikLemmi Paul. Õpetajate programmis osales 10 õpetajat Viljandist ja teistest Eestikunstikoolidest ning noortekeskustest.Neil noortel, kes sel aastal ise Kunstikompotile tulla ei saanud, oli võimalus saata postkaartening vaadata enda sisse ja vastata postkaardi pöördel küsimusele: “Mis värvides Sa mõtled?”. Saabus ligi 50 postkaarti noortelt ja kunstikoolidelt üle-Eesti. Saadetud postkaardidkaunistasid Muuseumiöö ajal Viljandi Lennukitehase seinu.Muuseumiöö Viljandi Lennukitehases avas noorte ühine ​performance​, mida päeva vältel oliüheskoos välja mõeldud ning mida oli vaatama kogunenud ligi 200 inimest. ​Peformance​’iosana kanti ette manifest, kus noored olid enda jaoks sõnastanud kunsti tähenduse ja tähtsuse.Linnarahval ja publikul oli ainulaadne võimalus läbida tuur Viljandi Lennukitehase keldris,kus erilise atmosfääri lõid vana masinatehase põnev ajalugu, kõledus ja töötubades valminudkaasaegse kunsti teosed. Muusikalist atmosfääri lõid noor muusik Silver Jusilo japlaadikeerutaja Janika Elgula. Publikul oli võimalik meisterdada postkaarte ja panna omaemotsioonid segatehnikas lõuenditele. Mõnusaid maitseelamusi pakkus ​pop-up ​kohvikKuum Krants. Huvilisi jätkus hiliste öötundideni.Sel aastal toetasid noorteprojekti Kunstikompott Viljandi Kunstikool, Viljandi AvatudNoortetuba, Eesti Kunstikoolide Liit, Eesti Noorsootöö Keskus, Kunstihariduse Ühing ningHaridus-ja Teadusministeerium.Esimest korda toimus Kunstikompott 2018. aastal. Loomingulise noorteprojekti algatajad onViljandi Kunstikooli noored Rebecca Villem, Inessa Saarits, Eli Paul, Anna - Liisa Sääsk,Liis Paul, Kendra Kabanen ja Greete Rätsep. Hiljem liitus tiimiga Teele Siim. Noortementoriteks ja teejuhtideks olid nii 2018 kui ka 2019 aastal Viljandi Kunstikooli õpetajaLaineli Parrest ja Viljandi Avatud Noortetoa noorsootöö koordinaator Ege Enok

Jürnas A. Remmelkoore fotod vaatamiseks siin.
Triin Valli fotod sündmusest siin.
Videomeenutust võimalik vaadata siit.

Loe lisaks

Viiralti preemia 2019

Eesti Rahvusraamatukogu pidulikul auhinnatseremoonial 6.märtsil selgusid 7.-ndat korda Wiiralti preemia 2019 laureaadid ja ühtlasi avati neljas galeriis Eesti nüüdisgraafika näitus.
Peapreemia laureaadid Gudrun Koppel ja Inga Heamägi töötavad mõlemad Kohila Koolituskeskuses. Palju õnne!
Fotod:Eero Vabamägi
Täpsemalt saab võistluse tulemustest lugeda Postimehe artiklist ja ERR uudistest.
Samuti on kuulatav asjakohane saade Vikerraadios.
Loe lisaks

Tartu Lastekunstikool-Aasta huvikool!

Noortevaldkonna tunnustuskonkursi aasta huvikoolina tunnustati Tartu Lastekunstikooli, mis on tegutsenud üle 60 aasta ning on üks vanemaid kunstialaseid huvikoole Eestis. Tartu Lastekunstikool on hea näide mitteformaalse õppimise ja formaalhariduse lõimimisest, pakkudes kunstialaseid valikkursusi, mille raames kasutatakse muu hulgas nutikat noorsootööd. Huvikool teeb koostööd nii kohalikul kui riiklikul tasandil ja on Eesti Kunstikoolide Liidu liige. Õnnitleme meie kõigi poolt!
Loe lisaks

Koolimood(i)nekunst

Kunstihariduse Ühing ja Eesti Kunstikoolide Liit korraldasid  Kaasaegse kunsti kuu raames kunstiprojekti "KooliMood(i)neKUNST"
Kaasaegse (moodsa) kunsti kuu raames kutsuti üles kõiki õpetajaid rääkima kunstitundides nüüdisaja kunstist ja tegema õpilastega sellesisulisi loovtöid, kohtuma kunstnikega, külastama näitusi, galeriisid jne
Kõik koolid said saata oma õpilastöid selleteemalisele näitusele Pärnu Uue Kunsti Muuseumisse. Töid saabus mitusada, näitusel on tööd 43-st koolist.
Õpilaste kunstitöid eksponeeriti näitusel Pärnu UKMis 12.okt.-4.nov. 2018.a.
Indrek Raudsepp on teinud näitusest ülevaatliku video, mis on nähtav siit.
19.-20.oktoober toimus Pärnus ka kaasaegse kunsti festival õpilastele. Programm nähtav siit.
Loe lisaks

Õpetajate suvelaagri näitus

Õpetajate suvelaagris Topul sel aastal valminud töödest koostatud näitus "Suve kiired" avatakse Haapsalus 28.septembril kell 18.
Näitus jääb Haapsalu Kunstikooli galeriisse vaatamiseks kuni 18.oktoobrini ja liigub siis edasi järgmistesse esitluspaikadesse.
Eesti Kunstikoolide Liidu korraldatud kunstiõpetajate suvelaager toimus sel aastal kolmandat korda.

Loe lisaks

Art Week 2018

Kunstikoolid osalesid ArtWeek2018 Tallinnas 10.juunil.
Osales 14 kunstikooli üle Eesti. Eksponeeriti näitus kaasavõetud töödest ja stencil töötoas valmisid teosed teemal "Tuleviku linn"
Fotod sündmusest vaatamiseks siin.
Loe lisaks

EKKL üldkoosolek 14.aprilli 2018 Tartus

Üldkoosolek toimus 14. aprillil Tartu Lastekunstikoolis.

Päevakava:

1. 2017.a. majandusaruande tutvustamine ja kinnitamine

2. Haridus- ja teadusministeeriumi huviala valdkondade kvaliteedi arendamise toetuse planeeritud tegevuste lõpliku kava tutvustus, arutelu.

3. Revisjonikomisjoni moodustamine

4. Liidu 2018.a. tegevuste tööplaani ülevaatamine-kinnitamine

5. Haridus- ja teadusministeeriumi noorte huvihariduse ja -tegevuse riigipoolne toetus KOVidele. Arutlus- kuidas on liikmetel selles valguses läinud, kas ja kuidas annab see konkreetselt tunda.

6. Kokkuvõte liidu liikmete hulgas läbiviidud küsimustikust ja laekunud vastustest

Loe lisaks

NODI 2018


2018 aasta teema oli "Eesti Vabariik 100- Igal kohal oma paik. Keskkonnadisain avaliku ruumi rikastamiseks". Konkursi eeldus oli, et noored analüüsivad linnas olevat paika ja teostavad ideekavandeid.
Osales üle 190 õpilase. Paremad selgusid 2.aprillil 2018.a.
Konkursi tulemused siin.
Loe lisaks

Art Week 2017

Kunstikoolid osalesid Art Weekil

17. juuni 2017. Tallinna Vabaduse Väljakul maalisid 17 kunstikooli ca 60 õpilast Talinn Art Weeki`i raames ühiselt töötoas pannood, teemal "Ring, ringis, ringi". Igal koolil oli võimalus mõelda oma ringide ümber tegevust. Oli lõbus ja toimekas päev.

Pannoo liigub edasi, et rõõmustada veel Haapsalu linna 29. juulil festivalile "Lapsepõlvemaagia", Pärnu linna " 12. august "Augustiunetusel" ja Tallinna Lauluväljakule jõuab panoo septembris. Tulge vaatama!

Koolid, kes maalisid oma nägemust: Põlva Kunstikool, Kohila Koolituskeskus, Haapsalu Kunstide Kool, Tallinna Kunstikool, Kiviõli Kunstide Kool, Põltsamaa Kunstikoo, Viljandi Kunstikool, Viimsi Kunstikool, Märjamaa Muusika -ja Kunstikool, Võru Kunstikool, Pärnu Kunstikool, Tartu Lastekunstikool, Kiili Kunstide Kool, Lihula Muusika-ja Kunstikool, Ahtme Kunstide Kool, Kehtna Kunstide Kool, Kose Kunstikool.

Eesti Kunstikoolide Liit tänab meeldiva koostöö eest Tallinn Art Week`i, Andra Orni, Vunder AS ja kõiki osavõtnud koole.

Anne Aaspõllu fotod sündmusest vaatamiseks siin.

Loe lisaks

DISAINIKONKURSI TULEMUSED

Eesti Kunstikoolide Liidu korraldatud konkurss "NODI - Noored Disainivad 2017" on lõppenud. Tänavune teema oli "SOKK", läbiviimise kohaks Tallinna Kunstikool. Konkurss toimus koostöös AS SUVA , SA Eesti Tantsuagentuuri ja EKA disainiteaduskonnaga. Seekord osales 46 kooli ja laekus 1009 tööd.

Konkursile eelnesid õpetajatele kahepäevased disainialased loengud Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis. Täname Hasartmängumaksu Nõukogu, AS SUVA , SA Eesti

Tantsuagentuuri, EKA disainiteaduskonda, Tallinna Kunstikooli, disainiloengute lektoreid ja kõiki vabatahtlikke abilisi.

AS SUVA vabrik teostab ühe osa õpilaste kavandatud sokkidest sellel aastal!

Näitus Tallinna Kunstikooli II korrusel (Kevade tn 4) jääb avatuks 3.märtsini.

TULEMUSED

Vanem vanusegrupp:

 I koht Liisamari Viik Pärnu Kunstikool, juhendaja: Liisamari Viik

Super vormistus, hea lugu, idee ja kontseptsioon

II koht Rebecca Norman Viimsi Kunstikool , juhendaja Anne Soop-Tohver

Põnev graafiline lahendus : peitepilt, tegelased, sürreaalsus

III koht Johanna Viherpuu Viimsi Kunstikool, juhendaja Anne Soop-Tohver

Tootepärane, graafiline

III koht Amanda Marie Paajanem Haapsalu Kunstikool, juhendaja Aide Leit-Lepmets

Minimalistlik otsustav lahendus, märgi jõud, sümmeetriat vältiv, sobiv pakend

Keskmine vanusegrupp:

I koht Lasse Richard Sissas Võru Kesklinna Kool, juhendaja Tiina Suumann

Ilus tekstiiligraafika, leidlik, noortepärne, liikuv. Mõeldud on kollektsioonile. Sääris, kui kollektsiooni osa. Vaimukas tähemäng- ristsõna meetod.

I koht Mirtel Soomets Võru Kesklinna Kool, juhendaja Tiina Suumann

Hästi läbimõeldud tootelugu. Kasutajakeskne. Kindel sihtgrupp. Koduakende muster on põhjamaine, kaasaegne lahendus jõuludele.

II koht Jelizaveta Rožkova Kohtla-Järve Kunstide Kool,

juhendaja Victoria Rekk

Muhedad tegelased, pind hästi komponeeritud, lõbus

II koht Ingrid Prii Loo Keskkool, juhendaja Helle Tõnisson

Tore joonistus, triibuline taust on hästi valitud. Motiiv mõjub humoorikalt. Kujundileidlik kasutus.

III koht Lore Torrop Peetri Lasteaed-Põhikool, juhendaja Inga Veskimägi

Kontrastsed mustriväljad põnevalt

III koht Leen Vallikivi Tartu Erakool, juhendaja : Regina Pai

Triibulise soki lahe variant. Peidetud sõnum krussikujundisse.

Noorem vanusegrupp:

I koht Rahe Mikk Kose Kunstikool, juhendaja: Margit Mikk

Toreda looga sokk, tootesarja konseptsioon „toiduahela sari“

II koht Leen Burmeister Märjamaa Gümnaasium, juhendaja: Eve Burmeister

Selge mäng äratuntavate viljadega. Dekoratiive viide tervikule

III koht Kristina Šalõgina Ahtme Kunstide Kool, juhendaja: Olga Ratsiborskaja

Tore lahendus ümber jala keerduva tegelasega.

SUVA LEMMIK ja juhendaja tunnustus :

Anna Rudenko, Anastasia Haritonova, Aleksei Sororkin, juhendaja: Jelena Voronova Tallinna Kopli Noortemaja

Žürii eripreemiad:

Anna Chepanova Kohtla-Järve Kunstide Kool, juhendaja Victoria Rekk

Maria Oper Tartu Erakool, juhendaja: Regina Pai

Alina Maškina Kohtla-Järve Kunstidekool, juhendaja Viktoria Krivoglazova

Kertu Kiisküla Jõhvi Kunstikool, juhendaja: Aino Tammemägi

Arseni Ivanov Tallinna Kunstikool, juhendaja: Pilvi Blankinjones

Susan Laidvee Rae Huvialakool, juhendaja: Marje Tahk

Jane Johanson Rõngu Keskkool, juhendaja: Kaire Kompus

Jetemari Jürjo Jõelähtme Muusika-ja Kunstikool/Keskkoo Keskkool, juhendaja:Helle Tõnisson

Mirjam Olesk Kiili Kunstidekool, juhendaja: Sälli Vendel

Ats Morten Leesma Märjamaa Gümnaasium, juhendaja: Eve Burmeister

Norah Laadoga Tallinna Kunstikool, juhendaja: Anu Kalm

Talis Timmi, juhendaja: Merit Süving

Eest Kunstikoolide Liidu eripreemiad:

Alis Jankelevitsh Tallinna Kunstikool, juhendaja: Pilvi Blankin-Jones

Kaur Raudkivi Vaida Põhikool, juhendaja: Eve Lumi

Stella Tukia Peetri Põhikool

Rahel Tohver Kehtna Kunstide Kool

Karoline Poska Peetri Lasteaed-Põhikool

Annika Lindjärv Kose Kunstikool, juhendaja: Margit Mikk

Arina Žarkova Kohtla-Järve Kunstide Kool, juhendaja: Olga Žarkova

Taisia Popenko Ahtme Kunstide Kool, juhendaja: Olga Ratsiborskaja

Berta-Benita Kalmet Lihula Muusika-ja Kunstikool, juhendaja: Grete Murr

Joanna Prits Jõhvi Kunstikool, juhendaja: Aino Tammemägi

Thea Zirkel Vara Põhikool, juhendaja: Ivi Raud

Karolin Kormik ja Carina Ruut Tabasalu Ühisgümnaasium, juhendaja: Pille Riimaa

Aleks Valner Märjamaa Gümnaasium, juhendaja: Eve Burmeister

Meeli Maria Viikmaa Märjamaa Muusika-ja Kunstikool, juhendaja: Anne Muinaste

Getrin Stepanov Märjamaa Muusika-ja Kunstikool, juhendaja: Anne Aaspõllu

Kadri Maarja Peep Kohila Koolituskeskus, juhendaja : Avely Jaave

Vladislava Novsseltseva

Slaavi Põhikool

Anna Lotta Karu Tallinna Muusikakeskkool, juhendaja: Taimi Randma

Berit Pänpuu Iisaku Kunstide Kool, juhendaja: Kaja Tina

Liisa-Michelle Nurm

Tallinna Huvikeskus Kullo

Susanna Saarde Viimsi Kunstikool, juhendaja: Anne Soop-Tohver

Anželika Jurgens Kohtla-Järve Kunstide Kool. juhendaja: Olga Žarkova

Genrih Tammaa Kuusalu Kunstide Kool, juhendaja: Krista Simson

Skender Anderson Pärnu Kunstikool, juhendaja: Tiiu Leis

Robin Martti Lääts Põltsamaa Kunstikool, juhendaja Katrin Tamm-Kuusik

Kertu Kaljusaar Märjamaa Gümnaasium, juhendaja: Eve Burmeister

Koolitantsu preemiad:

Lasse Richard Sissas Võru Kesklinna Kool, juhendaja Tiina Suumann

Liisamari Viik Pärnu Kunstikool, juhendaja Liisamari Viik

Sandra Soomets Audru Huvialakeskus, juhendaja: Ivi Sutt

Agnes Milla Bereczki, juhendaja: Karin Kalman

Susanna Saarde Viimsi Kunstikool, juhendaja: Anne Soop-Tohver

                          Projekti toetas  
Loe lisaks

Disainikonkursi tulemused

Eesti Kunstikoolide Liit korraldas disainikonkursi NODI
Konkursile laekus kokku 178 tööd ja osales üle 200 õpilase (osadel töödel oli mitu autorit), osales 28 kooli.
Zürii hinnangul olid parimad tööd:

Vanemas astmes:

I koht Emely Mihkelsoo (Paikuse Huvikool)

II koht Marta Mägimets (Kose Gümnaasium)  

III koht Birgit Anijärv ja Keiju-Triin Kuuba (Viljandi Kunstikool ja Viljandi Jakobsoni kool)

Eripreemiad: Seliin - Doris Tšinjakov (Kehra Gümnaasium), Liisamari Viik (Pärnu Kunstikool)

Keskmises astmes:

I kohtMaksim Dorš, (Kiviõli Kunstide Kool)

II koht Iiris Tisler (Võru Kunstikool)

III koht Liidia Vessmann (Pärnu Kunstikool)

Eripreemiad: Rahel Strauss (Haapsalu Kunstikool), Laura Plaado (Kose Kunstikool), Johanna Karp (Iisaku Kunstide Kool)

Nooremas astmes:

I koht Rahe Mikk (Kose Kunstikool)

II koht Riin Voolaid (Märjamaa Kunstide Kool)

III koht Lukas Heina (Kohila Koolituskeskuse Kunstikool)

Eripreemiaid: Polina Galkina (Ahtme Kunstide Kool), Anita Noorhani (Rae Huvikool), Marleen Miljard (Kohila Koolituskeskuse Kunstikool).

EKL-i eripreemiad

Parima vormistuse preemia - Kuusalu Kunstide Kool

Loomingulise maketi preemia – Ahtme Kunstide Kool

Etnograafia preemia - Lihula Muusika- ja Kunstikool

Väga ilusa pildikeele eest – Mimi Kruusing (Kose Gümnaasium)

Täname kõiki osalenud koole ja projekti toetajaid.

Kristjan Mändmaa fotod lõpusündmusest ja parimatest töödest siin.


Loe lisaks

ÜLLATAVAD LEIUD 2016

Märjamaa- Muusika ja Kunstikooli üheks traditsiooniks on kujunenud kunstikoolidele suunatud kunstikonkurss „Üllatav leid“
Tänavu toimus konkurss juba kaheksandat korda, alateemaga „Rahu, ainult rahu“. Abistavate vihjetena olid välja toodud veel mõtted: tasakaalupunkti loomine; näiliselt keerukas muutub lihtsaks, mõistetavaks; väljendan kunstide keeles lihtsat ja erilist.


Konkursile laekus kokku 182 kunstiteost kaheteistkümnest kunstikoolist. Žüriil, mille tegevust juhtis ka meie koolis õppinud arhitekt Karri Tiigisson, oli väga huvitav ja samas keeruline ülesanne sõeluda välja need 30 tööd, mis pääsesid Ly galeriisse näitusele ning nendest veel omakorda eraldi tunnustada kaheksat. Esile tõsteti:
Nooremas (10-13a) vanuseastmes
I koht GERTRUD OBERG (13) Põlva Kunstikoolist
II koht JELIZAVETA KUZMINA (10) Ahtme Kunstide Koolist
III koht KAIRI OJASOO (13) Tapa Muusika- ja Kunstikoolist
eriauhind ARABELLA AABRAMS (13) Põlva Kunstikoolist
Vanemas (14-17a) vanuseastmes
I koht LIISA PAJOS (14) Pärnu Kunstikoolist
II koht MARINA NAZAROVA (15) Kohtla Järve Kunstide Koolist ja MARTA LEPASSON (17) Põlva Kunstikoolist
III koht MARIKE LEPPIK (16) Kose Kunstikoolist

Laupäeval, 9. aprillil kogunes Märjamaa Rahvamaja Ly galeriisse noori kunstnikke, nende juhendajaid ja toetajaid mitmelt poolt üle Eesti kokkuvõtteid tegema ja näitust avama. Mõnusa meeleolu lõid meie kitarritüdrukud Diana ja Meribell, tervitussõnad valla poolt lausus haridus ja kultuurinõunik Tõnu Mesila. Järgnesid tänukirjad ja auhinna-raamatud tublidele osalejatele ning nende juhendajatele.
Üheskoos asuti õp. Anne Muinaste suunamisel näitusega tutvuma. Noored autorid avasid enesekindlalt oma tööde taustu, rääkisid mõtetest ja tunnetest, mis valdasid töid tehes. Kogu näitus vaimustab väga eriilmeliste, heal tasemel teostega, kus süvenedes leiab aina uusi ja põnevaid detaile ning mõtteid.
Traditsiooniliselt on kõige oodatumaks osaks sündmusest ühine töötuba. Sel korral oli kõigil osalejatel võimalus joonistada oma kompositsioon väga erilisele materjalile – kümneid tuhandeid-miljoneid aastaid maapõues kujunenud meie oma Orgita paekivile. Lihvitud kivi pinnal liikus pliiats pehmelt ja sujuvalt, kivisse kammitsetud aastatuhandete mustrid mõjusid inspireerivalt. Kogu loomingulist protsessi toetas õrnalt Vändra Muusikakooli flöödiõpetaja Luule Põder flöödi improvisatsioonidega.

Aprilli kuu jooksul olete kõik oodatud uudistama tulevaste kuulsate Eesti kunstnike suurepärast näitust Ly galeriis!

Fotod leiab siit.


Loe lisaks

Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku konkursi võitja on Anna-Liisa Sääsk

5. veebruaril, Ilon Wiklandi 86. sünnipäeval kuulutati Haapsalus Iloni Imedemaal välja Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursi võitja.

Ilon Wiklandi litograafia ja preemia väärtusega 500 eurot pälvis 15-aastane Anna-Liisa Sääsk Viljandi Kunstikoolist. Tema juhendajad on Richard Penny, Reet Talimaa, Kristi Kangilaski.

Rohkem infot konkursist ajalehes Lääne Elu.

Anna-liisa võidutöö  – PÕHJA KONN
Illustratsioon raamatule "Mees, kes teadis ussisõnu".
 
Loe lisaks
google11ff32d36d05d76b.html