Eesti Kunstikoolide Liit Pärnu Art Week´il

Eesti Kunstikoolide Liit võttis osa suurest 17. – 23. juulil toimuvast kunstifestivalist Pärnu Art Week rikastades programmi kolme õpilastööde näitusega.

 

Eesti kunstinädalate ajalugu ulatub aastakümnete taha, alates 2016. aastast toimuvad need Nordic Baltic Art Center NOBA eestvedamisel, sealhulgas alates 2021. aastast taas väljaspool pealinna – tänavu suvepealinnas Pärnus, kus nii linnaruum kui rannaala täitusid kõikvõimalike kunstivormidega. 

 

Selle aasta kunstinädala nimi kandis alapealkirja «Elulõng – aja absurd», mis viitab Teise maailmasõja järgses Euroopas tekkinud absurdismilainele ja eksistenstsialismifilosoofiale.

 

Pärnu Rannapargis avati festivali avapäeval Eesti kunstikoolide õpilaste fotokollaažide näitus “Absurd minu ümber”. Kevadel välja kuulutatud üleskutsele saata oma nägemus absurdist, laekus kokku ligi 100 tööd, mis ka festivali lõpuni möödujaid rõõmustavad. 

 

Festivali avapäeval kohtusid kunstiõpilased ka Pärnus, kus osa võeti kahest avatud töötoast. Esimesest töötoast sündis stencil tehnikat kasutades absurdihõnguline näitus  “See ei ole Piip, Tuut”, mis on inspiratsiooni saanud kunstnik René Magritte teosest “See ei ole piip” ja lahkesti on lubanud nime “Tuut ” kasutada Piip ja Tuut teater. Näitus on üleval Steineri aias.

 

Teine töötuba nimega “Vihmametsa saladused” toimus Pärnu Kunstide Kooli ärklisaalis. Tegu on Soome kunstniku Rigulio Graaki loodud audiovisuaalse rännakuga, mille sisse ehitasid õpilased kohapeal erinevate vahendite abil tõelise džungli. Ühiselt loodi muinasjutumaailm, kuhu väike seljakotirändur saaks avastama minna.

 

Lisaks töötubadele külastasid õpilased erinevaid Pärnus toimuvaid näituseid ning kohtusid ka fotograaf Haide Rannakiviga, kes rääkis enda loomingust ning jagas oma muljeid õpilaste saadetud fotokollaažidest. Kokku oli Pärnusse tulnud ligi 60 kunstikoolide õpilast üle terve Eesti.

Sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses avati 27. aprillil sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”. Kunstiprojekti autorid, Tartu 2024 noorte kaasaegse kunsti aasta noored, kelle hulgas on ka mitmed Eesti

Kaasaegse kunsti suvelaager – võta osa!

Kaasaegse kunsti suvelaager kutsub sind osalema! Meil on koos juba mõnus seltskond õpetajatest, kes on osalenud kaasaegse kunsti kogemuskoolitusel Lihulas ja Tartus, kuid ruumi on

Näitusele!

Haapsalu Kunstikool ja Haapsalu Frankofiilide Ühing MTÜ esitleb näitust ”Merci”. Sõna merci tuleneb prantsuse keelsest sõnast ja tähendab ”tänu” või ”aitäh”. Näitus kõneleb 23 lapse

EKKL Lääne-Virumaa koolidel külas

Eesti Kunstikoolide Liidu juhatus külastas märtsi lõpupäevil Lääne-Virumaa kunstikoole. Värviküllases ja kunsti täis Tapa Muusika-ja Kunstikoolis tervitasid meid sealsed kunstiõpetajad ja direktor Ilmar Kald. Ühtlasi saime