Aasta tegija huvihariduses – Margit Mikk

Noortevaldkonna tunnustuskonkursil “Noorte Heaks Tänu”  sai suure tunnustuse meie Margit – aasta tegija huvihariduses. Palju õnne veelkord Margit!Tegime selle puhul Margitiga intervjuu ja jagame seda suure rõõmuga.

Kui sa ei töötaks täna noortevaldkonnas, siis mis võiks olla sinu elukutse ja väljund?

 

Ma arvan, et inimestega ja inimestele töötamine sobib mulle. Kultuurikorraldaja amet oleks põnev väljakutse, hetkel saan oma kodukohas aidata üritusi läbi huvikooli ja külaseltsi korralda ning korraldamisele kaasa aidata. Lapsena arvasin, et minust võiks saada medõde või kokk. 

 

 

Ometigi töötad sa just noortega, kas mäletad, kuidas sa sellesse valdkonda jõudsid?

 

Pärast üheksandat klassi läksin ma Tartu Pedagoogilisse Kooli ja õppisin algklasside õpetajaks, töötasin Tallinnas natuke algklasside õpetajana ja lasteaias kasvatajana. Õhtuti õppisin Tallinna Kunstikooli stuudiumis maalimist, joonistamist Jüri Palmi käe all. Edasi viis tee Eesti Kunstiakadeemiasse ja selle kooli lõpus oli mu teadmine, et ma tahan kunstiõpetajaks saada. Pärast kooli lõppu helistasin mitmesse kooli, aga minu kodukoha lähedal kunstiõpetajat ei vajatud. Tulenevalt sellest tekkis koos õe Tiiaga plaan, et me võiksime teha ise kunstikooli Kosel . Vanemate ja sõprade abiga avas 2001 aastal Kose Kunstikool uksed. Nii see teekond algas.

Mis on sinu jaoks kõige põletavam teema noortevaldkonnas täna?

 

Noorte suur pinge tavakoolis, eriti siis kui on tulnud ette õpilastel puudumisi ja kõik materjal on vaja järgi õppida ja vastata. Näed, et õpilased on stressis ja siis ei jõuta ka kunstikooli. Vaimne tervis, mis on muutunud väga hapraks. Liiga palju ja keerulisi suhteid on tulnud läbi telefoni jututubade. Paljude laste keskendumisoskus väiksem kui vanasti. Ma ei räägi kõikidest õpilastest, aga nutisõltuvusega lapsi ikkagi näed ja mõned on neist ka jäänud nö. koduseks, sest arvutis ja telefonis on mugavam toimetada, kui tulla kooli ja õppida, pingutada. Ja see on probleem, nad elavad nö. mitte päris maailmas.

Margit NODI noored disainivad laagri lõpuõhtul Lihulas 2023

 

Kuidas sina ise oma vaba aega veedad?

 

Hommikuti käin koeraga metsas jalutamas, loodus on mulle pakkunud palju imelisi hetki. Mulle meeldib vaadata kriminulle. Ja kui kogu pere on koos, siis mängime lauamänge. Kui tekib aega (mida on olnud viimasel ajal vähe), siis maalida, sõpradega aega veeta, käia teatris.

Mis on sinu kõige lemmikum osa sinu töös?

 

Kõige toredam on ikka töö lastega. Jälgida nende arengut ja kordaminekuid.

Aga kõige väsitavam?

Õppejuhina pean kahjuks ka toimetama tabelite ja exelitega. Arvutama rahanumbreid ning muretsema eelarve pärast. See on see, mida teha ei tahaks, aga samas saan aru, et igas töös on neid külgi, millega ei taha tegeleda. Õnneks on seda rõõmsamat osa ülekaalukamalt minu töös rohkem.

 

Kui sa saaksid endast nooremale iseendale anda kolm soovitust või mõttetera, siis mis need oleks?

  • Mine mõneks ajaks välismaale kogemusi omandama ja keelt praktiseerima. 
  • Igal poole ei pea Sa jõudma, teised oskavad ja saavad ka ilma Sinuta hakkama, suuremat usaldust. 
  • Mitte kulutama ennast nende teemadega, mida Sa tõenäoliselt muuta ei saa.

 

Aitäh Margit, et oled just täpselt selline kaaslane ja sõber meie kunstikoolide liidu perekonnas!

Eksliibrisekonkurss

Hea kunstiõpetaja! 2025.aastal möödub 500 aastat esimesest eestikeelse raamatu ilmumisest. Väikesearvulise eesti rahva ja laiemalt kogu Eesti Vabariigi jaoks on see erakordne sündmus: raamat on

im(PULSS) näituse vaated

14.-28.august oli KULLO galeriis üleval Triinu Jürvese kureeritud näitus „(im)PULSS”. Näitusel oli esitatud kaasaegse kunsti koolituste raames valminud loomingulisi projekte. Sealhulgas mitu tööd Eesti Kunstikoolide

Kunstikompott 2024

Foto: Ainar Lehiste Kunstisündmus Kunstikompott tõi 23.-25.augustil taas Viljandisse kokku kõik särasilmsedloovad noored. Esmakordselt oli meil võimalus pakkuda erilist kompoti elamust ka noorteleUngarist, Kreekast, Rumeeniast

EKKL õpetajate suvelaagri näitus

Kunstikoolide liidu õpetajate suvelaagrites toimub igal aastal palju põnevat loomingulist tegutsemist, õppimist ja katsetamist. Tuletatakse meelde vanu klassikalisi töövõtteid ja tutvutakse uute võimalustega.  8. septembril kl