Aprillis on kunstikoolides keskkonnakuu! Aita seda ellu viia!

Eesti Kunstikoolide Liidul on soov pöörata aprillikuus suuremat tähelepanu meie loodusele, mõelda jätkusuutlikkusele ja analüüsida oma tarbimiskultuuri. 

 

Miks siis? Meie ülesanne ei ole õpilasi suunata ainuüksi kunstirajal vaid kasvatada neist ka vastutustundlikud  ja hoolivad inimesed. Peame oluliseks, et me huvikoolis ei tõmbaks kriipsu ühiskondliku maailma ja kunsti/disaini maailmas toimuva vahele. Meil tuleb lastega avatult koos arutleda meid ümbritseva maailma ja oma enda käitumise üle. 

 

Kuidas siis tegeleda kunstitundides keskkonna teemadega? 

Kunstil on head võimalused ja vahendid panna ümbritsevaid inimesi mõtlema tänase olukorra üle maailmas.

Disainivaldkond püüab leida lahendusi ja pakkuda välja ideid, kuidas tänast olukorda parendada (jäätmevaba disain, kestlikkus, ringmajandus, taaskasutus jne).

Mõistame, et kui looduse ning keskkonna teemad on tänasel päeval suurelt välja valgustatud, siis ei tohi ka kunsti ja disainiga seotud õppeasutused sellest mööda vaadata. Lisaväärtusena näeme, et antud teemasid käsitledes on meil hea võimalus teha koostööd loodusvaldkonna tegijatega, vaadata asju süvendatult ja luua põnevaid arutelusid. On oluline, et läbi kunsti- ja disainiõppe vormime noort inimest, kelle maailmapilt võiks olla avatud ning kel on soov anda võimalusel oma panus parema maailma kujundamisel.

 

Oleme omalt poolt planeerinud üle Eestilised projektid, mis samuti käsitlevad keskkonnaga seotud teemasi. Käsil on Noortekogu loomine, kelle esimeste kohtumiste fookuses on keskkonnateemalised üritused/keskkonnakunst. On tulemas veebitund  õpilastele, kus teemaks on keskkonnakunst.

Õpetajatele on tulemas  keskkonnateemaline õppeülesannete konkurss: “KUNST vs KONN”.

 

Eesti Kunstikoolide Liit on korraldamas esimest korda keskkonnakuud, selleks, et see õnnestuks, on igaühel võimalus oma üritus korraldada oma kodukoolis ja seda meie Eesti Kunstikoolide Liidu Facebooki lehel teistele näidata. Häid näiteid jagades anname üksteisele ideid ja tõuget, kuidas keskkonnateemad tuua kunstitundi.

Näiteid inspiratsiooniks, mida võiks keskkonna teemalises kunstitunnis kasutada:

Foto:

  • foto ülesanded kodulähedaste looduskaitsealade jäädvustamiseks Tutvustada (miks on see ala looduskaitse all?) 
  • fotokollaž “Kas sellist loodust me tahtsimegi?”

Jäätmemajandus:

  • jälgime prügimajandust oma koolis, kaardistamine (arutle oma prügi harjumuste üle)
  • tee ise oma märgisüsteem säästlikuma käitumise kohta ja loome kõnetava sõnumi kooli seintele
  • disaini oma kooli prügikastide süsteem
  • võimalusel taaskasutame materjale (kunst, disain)

 Maali ja joonista:

Loe ja uuri:

Magnus Prits, “Angerjas” Kose Huvikool.

Looduse teema annab võimaluse teha koostööd loodusvaldkonna tegijatega. Kose Huvikoolil olid põnevad tunnid MTÜ Loodusmaaga õpilastega, teemaks “Siirdekalad”.

Looduse ja keskkonna teemaline kunst on andnud võimaluse osaleda Kose Kunstikoolil näitusega Lihulas Matsalu loodusfilmide festivalil.

Nora Lambur “Kas sellist loodust me tahtsimegi”. Kose Huvikool. Fotoülesanne, võimalus märgata ja kaardistada kohti, kus looduses prügi olla ei tohiks.

Grete Kroon “Kas sellist loodust me tahtsimegi” Fotoülesanne, võimalus rääkida metsatööstusest ja selle mõjudest.

Marleen Viisut disainiülesanne “Puukott”, Kose Huvikool. Koti valmimiseks kasutati Kose valla ettevõtete jääke ( Halver OÜ, vineer ja Handymaster OÜ, tekstiil). Kott on mõeldud arvutikasutajale, kes peab tööd tegema ebastatsionaarsetes tingimustes.

EKKL Lääne-Virumaa koolidel külas

Eesti Kunstikoolide Liidu juhatus külastas märtsi lõpupäevil Lääne-Virumaa kunstikoole. Värviküllases ja kunsti täis Tapa Muusika-ja Kunstikoolis tervitasid meid sealsed kunstiõpetajad ja direktor Ilmar Kald. Ühtlasi saime

Kaasaegse kunsti suvelaager

Kaasaegse kunsti suvelaager on planeeritud kahe kaasaegse kunsti kogemuskoolituse grupi jätkukoolitusena. Laager toimub 22.-25.juulil Põldotsa talus Läänemaal.   Kutse koolitusgruppidele on saadetud e-maili teel.  

Loominguline konkurss HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada

Veebikohvihommik 15.märts

Hea õpetaja! Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 15. märtsil kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Sel kohtumisel tutvustab liidu juhatus: ”101 modelli” ehk Eesti

Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvine õppelaager

Taaskord ootame teid Eesti Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvisesse õppelaagrisse. Sel aastal toimub laager 1.-6. juulil Tõstamaal.  Teemadeks on tsüanotüüpia ja akvarell. Tsüanotüüpia on üks fototrüki menetlusi, mille erinevaid mängulisi võimalusi ja põnevat

Märjamaa Muusika- ja Kunstikool kutsub näitusele

Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli näitus Tallinnas Kullo lastegaleriis (Kuninga 6) lõpetab meie kooli 35. aastapäeva tähistamise sündmuste rea.   Olete väga oodatud meie kunstiõpilaste näitusele

Aasta tegija huvihariduses – Margit Mikk

Noortevaldkonna tunnustuskonkursil “Noorte Heaks Tänu”  sai suure tunnustuse meie Margit – aasta tegija huvihariduses. Palju õnne veelkord Margit!Tegime selle puhul Margitiga intervjuu ja jagame seda