Eesti Kunstikoolide Liit on loonud oma noorteühenduse EKKL NÜ

Meil on rõõm teatada, et Eesti Kunstikoolide Liit on loonud oma noorteühenduse EKKL NÜ. Kui esimesel kohtumisel möödunud sügisel hakati mõtteid selles suunas koos noortega mõlgutama, siis käesoleva kuu esimestel päevadel jõudsid mõtted ja ideed ka ametliku käiguni.

 
Noorteühenduse veduriks on Viljandi Kunstikooli direktor ja EKKLi juhatuse liige Laineli Parrest, kes võttis kunstihuvilisi ja aktiivseid noori vastu oma kunstikoolis. Kahe päeva jooksul pandi kirja esmane tegevuskava ja eesmärgid ning valiti välja juhatus. 
 
Noorteühenduse loomise idee sündis soovist kuulda noorte häält, ettepanekuid ja arvamusi seoses kunstihuvihariduse valdkonnaga ning kaasata neid meie tegemistesse ehk siis lühidalt öeldes – noored kujundavad ise noortele suunatud valdkonda.
 
EKKL NÜ värske liige Loora usub, et noorteühendus jõuab kindlasti kaugele ning et ta kuulub uhkusega sellise auväärt seltsi liitu. Noorte liidu veduri Laineli sõnul on ta noorte ja nende entusiasmi üle väga uhke ja usub, et noored teevad veel suuri tegusid. Ta meenutab, kuidas Viljandis kohtumisel ütles liige Kaur, et  ta usub, et “üks uus uks on nüüd minu jaoks avatud”.
 
Seda usume ka meie, kõrget lendu, EKKL NÜ!

Loovuurimuse töötoad koolides üle Eesti

Loomeprotsessi illutratsioon. Britta Benno Käes on taas loovtööde ja õpilasuurimuste tegemise aeg. Õppijad, kes valivad oma teemaks mõne kunstiga seotud küsimuse, on sageli kimbatuses, kuidas

KunstikooliÖÖ „Jäljed“ Haapsalu Kunstikoolis

Aastast 2017 toimub Haapsalu Kunstikoolis traditsiooniline koolisündmus, mil kunstikooli saab terveks ööks jääda. Seekord oli KunstikooliÖÖ teemaks: „Jäljed“, mis toimus 4.-5. novembril ning millest võttis

Õppülesannete seminar Pärnus

Reedel, 11.novembril said kunstiõpetajad kokku Pärnu Kunstide koolis, et jagada õppeülesandeid. Esitlusele tulid kõik selle aasta õppeülesannete konkurssi ära märgitud tööd. Tunnustatud tööd ja autorid: