Eesti Kunstikoolide Liit Pärnu Art Week´il

Eesti Kunstikoolide Liit võttis osa suurest 17. – 23. juulil toimuvast kunstifestivalist Pärnu Art Week rikastades programmi kolme õpilastööde näitusega.

 

Eesti kunstinädalate ajalugu ulatub aastakümnete taha, alates 2016. aastast toimuvad need Nordic Baltic Art Center NOBA eestvedamisel, sealhulgas alates 2021. aastast taas väljaspool pealinna – tänavu suvepealinnas Pärnus, kus nii linnaruum kui rannaala täitusid kõikvõimalike kunstivormidega. 

 

Selle aasta kunstinädala nimi kandis alapealkirja «Elulõng – aja absurd», mis viitab Teise maailmasõja järgses Euroopas tekkinud absurdismilainele ja eksistenstsialismifilosoofiale.

 

Pärnu Rannapargis avati festivali avapäeval Eesti kunstikoolide õpilaste fotokollaažide näitus “Absurd minu ümber”. Kevadel välja kuulutatud üleskutsele saata oma nägemus absurdist, laekus kokku ligi 100 tööd, mis ka festivali lõpuni möödujaid rõõmustavad. 

 

Festivali avapäeval kohtusid kunstiõpilased ka Pärnus, kus osa võeti kahest avatud töötoast. Esimesest töötoast sündis stencil tehnikat kasutades absurdihõnguline näitus  “See ei ole Piip, Tuut”, mis on inspiratsiooni saanud kunstnik René Magritte teosest “See ei ole piip” ja lahkesti on lubanud nime “Tuut ” kasutada Piip ja Tuut teater. Näitus on üleval Steineri aias.

 

Teine töötuba nimega “Vihmametsa saladused” toimus Pärnu Kunstide Kooli ärklisaalis. Tegu on Soome kunstniku Rigulio Graaki loodud audiovisuaalse rännakuga, mille sisse ehitasid õpilased kohapeal erinevate vahendite abil tõelise džungli. Ühiselt loodi muinasjutumaailm, kuhu väike seljakotirändur saaks avastama minna.

 

Lisaks töötubadele külastasid õpilased erinevaid Pärnus toimuvaid näituseid ning kohtusid ka fotograaf Haide Rannakiviga, kes rääkis enda loomingust ning jagas oma muljeid õpilaste saadetud fotokollaažidest. Kokku oli Pärnusse tulnud ligi 60 kunstikoolide õpilast üle terve Eesti.

Kutse veebikohvihommikule 18. septembril

Hea õpetajaEesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 18. septembril kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Seekord on teemaks ”Mina ja meie- kuidas luua koostöist õpilaste gruppi?”,

„KÕIK ON HÄSTI“ Kunstiõpetajate loomingu näitus

„KÕIK ON HÄSTI“ Kunstiõpetajate loomingu näitus Tallinna Huvikeskus Kullo Lastegaleriis Tallinna Huvikeskus Kullo Lasteagalerii tähistab käesoleval sügisel  oma 40.sünnipäeva.On suur rõõm, et selle aja jooksul

Kunstiõpetajad Vormsil

24.-29. juulini toimus järjekordne kunstiõpetajate suvelaager. Seekord Vormsi saare erilises introvertide paradiislikus keskkonnas. 34 kunstiõpetaja võõrustajaks oli Rumpo Mäe talu pererahvas. Seekordses laagris keskendusime Margot Kase

Inspiratsioonipäevad korraldajate silme läbi

Inspiratsioonipäevadest muinasjutulises Laitse lossis on möödunud kaks nädalat ja siiamaani kipub mõte rändama mõne põneva mõttekäigu, inspireeriva inimese või toreda seltskonnakaaslase peale. Käesoleval aastal lähtusime