Eesti Kunstikoolide Liit Pärnu Art Week´il

Eesti Kunstikoolide Liit võttis osa suurest 17. – 23. juulil toimuvast kunstifestivalist Pärnu Art Week rikastades programmi kolme õpilastööde näitusega.

 

Eesti kunstinädalate ajalugu ulatub aastakümnete taha, alates 2016. aastast toimuvad need Nordic Baltic Art Center NOBA eestvedamisel, sealhulgas alates 2021. aastast taas väljaspool pealinna – tänavu suvepealinnas Pärnus, kus nii linnaruum kui rannaala täitusid kõikvõimalike kunstivormidega. 

 

Selle aasta kunstinädala nimi kandis alapealkirja «Elulõng – aja absurd», mis viitab Teise maailmasõja järgses Euroopas tekkinud absurdismilainele ja eksistenstsialismifilosoofiale.

 

Pärnu Rannapargis avati festivali avapäeval Eesti kunstikoolide õpilaste fotokollaažide näitus “Absurd minu ümber”. Kevadel välja kuulutatud üleskutsele saata oma nägemus absurdist, laekus kokku ligi 100 tööd, mis ka festivali lõpuni möödujaid rõõmustavad. 

 

Festivali avapäeval kohtusid kunstiõpilased ka Pärnus, kus osa võeti kahest avatud töötoast. Esimesest töötoast sündis stencil tehnikat kasutades absurdihõnguline näitus  “See ei ole Piip, Tuut”, mis on inspiratsiooni saanud kunstnik René Magritte teosest “See ei ole piip” ja lahkesti on lubanud nime “Tuut ” kasutada Piip ja Tuut teater. Näitus on üleval Steineri aias.

 

Teine töötuba nimega “Vihmametsa saladused” toimus Pärnu Kunstide Kooli ärklisaalis. Tegu on Soome kunstniku Rigulio Graaki loodud audiovisuaalse rännakuga, mille sisse ehitasid õpilased kohapeal erinevate vahendite abil tõelise džungli. Ühiselt loodi muinasjutumaailm, kuhu väike seljakotirändur saaks avastama minna.

 

Lisaks töötubadele külastasid õpilased erinevaid Pärnus toimuvaid näituseid ning kohtusid ka fotograaf Haide Rannakiviga, kes rääkis enda loomingust ning jagas oma muljeid õpilaste saadetud fotokollaažidest. Kokku oli Pärnusse tulnud ligi 60 kunstikoolide õpilast üle terve Eesti.

EKKL Lääne-Virumaa koolidel külas

Eesti Kunstikoolide Liidu juhatus külastas märtsi lõpupäevil Lääne-Virumaa kunstikoole. Värviküllases ja kunsti täis Tapa Muusika-ja Kunstikoolis tervitasid meid sealsed kunstiõpetajad ja direktor Ilmar Kald. Ühtlasi saime

Kaasaegse kunsti suvelaager

Kaasaegse kunsti suvelaager on planeeritud kahe kaasaegse kunsti kogemuskoolituse grupi jätkukoolitusena. Laager toimub 22.-25.juulil Põldotsa talus Läänemaal.   Kutse koolitusgruppidele on saadetud e-maili teel.  

Loominguline konkurss HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada

Veebikohvihommik 15.märts

Hea õpetaja! Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 15. märtsil kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Sel kohtumisel tutvustab liidu juhatus: ”101 modelli” ehk Eesti

Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvine õppelaager

Taaskord ootame teid Eesti Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvisesse õppelaagrisse. Sel aastal toimub laager 1.-6. juulil Tõstamaal.  Teemadeks on tsüanotüüpia ja akvarell. Tsüanotüüpia on üks fototrüki menetlusi, mille erinevaid mängulisi võimalusi ja põnevat

Märjamaa Muusika- ja Kunstikool kutsub näitusele

Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli näitus Tallinnas Kullo lastegaleriis (Kuninga 6) lõpetab meie kooli 35. aastapäeva tähistamise sündmuste rea.   Olete väga oodatud meie kunstiõpilaste näitusele

Aasta tegija huvihariduses – Margit Mikk

Noortevaldkonna tunnustuskonkursil “Noorte Heaks Tänu”  sai suure tunnustuse meie Margit – aasta tegija huvihariduses. Palju õnne veelkord Margit!Tegime selle puhul Margitiga intervjuu ja jagame seda