Haapsalu Kunstikooli ees on ööpäev ringi avatud sahtlinäitus

Kui tavaliselt kirjutatakse sahtlisse luuletusi, siis Viivika Orula algatusel ja eestvedamisel ning Haapsalu Kunstikooli õpetaja Aide Leit-Lepmetsa ning Haapsalu Kunstikooli I kursuse õpilaste kaasabil said seekord 14 tühja sahtlit täidetud hoopis maalidega.

 

Piltidesse on peidetud muistseid märke, mille abil meie esivanemad jõudu ammutasid, kurja silma eest end kaitsesid või koduõnne kindlustasid. Kunstikummut on valminud spetsiaalselt näituse tarbeks taaskasutusmaterjalist.

 

Kunstikummuti sahtlitesse võib igaüks ka ise oma kunstitöö poetada ja sel viisil näitusel osaleda. Sahtlites olevad tööd hoiustatakse hiljem Soolu kunstikogus.

 

Sõbrapäeval sai kunstikummutist rändkummut ja nüüd on „Sahtlinäitus“ avatud ööpäevaringselt 7 päeval nädalas vähemalt märtsikuu lõpuni Haapsalu Kunstikooli ees. Kui keegi tunneb, et kunstikummut võiks oma teekonda jätkata ka peale siinsete külastajate rõõmustamist, siis huviliste kutsed on oodatud.

 

Avage julgelt kummuti sahtleid ning nautige noorte kunstnike töid!

 

Tööde autorid:

Karola Einmann

Heile Eisenschmidt

Melissa Kaljo

Liza Kalamees

Kirke Mariken Kirs

Eva-Lotta Lepik

Mia-Marii Liivlaid

Maarja Saar

Meeri Siirus

Ellinor Sild

Õpetaja Aide Leit-Lepmets

 

Sahtlinäitus avati esmakordselt Soolu põllugaleriis 28. novembril 2020 kingitusena 500 aastasele Soolu külale.

 

Haapsalu Kunstikool ootab külalisi ka majagaleriisse näitusetele T-R kl 14-18 ja L kl 12-16. Kuni 20. veebruarini saab vaadata kõige väiksemate ehk kunstiringi õpilaste loomingut, 23. veebruarist 6. märtsini täiskasvanud õppijate maale ning keraamikat.

 

https://www.hkk.edu.ee/sahtlinaitus/

 

 

 

 

EKKL Lääne-Virumaa koolidel külas

Eesti Kunstikoolide Liidu juhatus külastas märtsi lõpupäevil Lääne-Virumaa kunstikoole. Värviküllases ja kunsti täis Tapa Muusika-ja Kunstikoolis tervitasid meid sealsed kunstiõpetajad ja direktor Ilmar Kald. Ühtlasi saime

Kaasaegse kunsti suvelaager

Kaasaegse kunsti suvelaager on planeeritud kahe kaasaegse kunsti kogemuskoolituse grupi jätkukoolitusena. Laager toimub 22.-25.juulil Põldotsa talus Läänemaal.   Kutse koolitusgruppidele on saadetud e-maili teel.  

Loominguline konkurss HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada

Veebikohvihommik 15.märts

Hea õpetaja! Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 15. märtsil kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Sel kohtumisel tutvustab liidu juhatus: ”101 modelli” ehk Eesti

Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvine õppelaager

Taaskord ootame teid Eesti Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvisesse õppelaagrisse. Sel aastal toimub laager 1.-6. juulil Tõstamaal.  Teemadeks on tsüanotüüpia ja akvarell. Tsüanotüüpia on üks fototrüki menetlusi, mille erinevaid mängulisi võimalusi ja põnevat

Märjamaa Muusika- ja Kunstikool kutsub näitusele

Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli näitus Tallinnas Kullo lastegaleriis (Kuninga 6) lõpetab meie kooli 35. aastapäeva tähistamise sündmuste rea.   Olete väga oodatud meie kunstiõpilaste näitusele

Aasta tegija huvihariduses – Margit Mikk

Noortevaldkonna tunnustuskonkursil “Noorte Heaks Tänu”  sai suure tunnustuse meie Margit – aasta tegija huvihariduses. Palju õnne veelkord Margit!Tegime selle puhul Margitiga intervjuu ja jagame seda