Koolitus

Animalaager Kiviõlis

 

Kiviõli Kunstide Kool korraldab õpilastele animalaagri.
 
Laager toimub 20.-22.03.2020 Kiviõlis.
 
 Õpilased saavad kolme päeva jooksul valmistada animatsiooni alustades stsenaariumi tegemisest, tegelaskujude valmistamisest kuni animatsiooni valmimiseni.
 Animatsioonilaagri õpetajateks on seekord EKA tudengid: Ida Lepparu, Andrei Bljahhin, Samelina Paurson ja Anu Kadri Uustalu. Lisaks on Kiviõli kunstide koolist õpetajateks Caspar Sild ja Merje Niit. Koordinaator on Kairi Orro.
Animatsioonidele tehakse kohapeal heli. Helindamisega tegelevad: Kaarin Aamer, Jaanus Põlder ja Pavel Korotajev.
 
Registreerumine kuni 29.02. kivikunstkool@gmail.com.

Täpsem ajakava saadetakse registreerunutele hiljem.
Osavõtutasu 10 eurot õpilase kohta (sisaldab toitlustust, töötubasid, ööbimine toimub Kiviõli kunstide koolis. Kaasa matid/madratsid ja magamisasjad).
Õpetajatel osavõtutasu ei ole.
 
 
 
 

NOORED DISAINIVAD

 

Neljandat korda toimunud NODI- konkurss Noored Disainivad võttis sel aastal uue suuna.
3.-5.mai toimus Aegviidus metsalaager.
 
Üritusel osalenud kunstikoolide noored koos kodutütarde ja noorkotkastega jaotati väikestesse meeskondadesse, keda jälgisid ja nõustasid Eesti Kunstiakadeemia tudengid või tegevdisainerid. Ka õpetajad moodustasid oma võistkonna. Eesmärk oli märgata, kaardistada, analüüsida, uurida ja lahendada disainivaldkonna ülesandeid looduslikus keskkonnas. Kahe päeva jooksul toimus nii mõndagi: neljatunnine matk, ööbimine sõjaväetelgis, filmiõhtu, kontsert ja ohtralt ajude ragistamist. Meeskonnatöö tekitas kolme päeva jooksul nii pingeid kui elevust. Tuli teha operatiivselt esitlusi ning arendada diskussioone probleemsetel teemadel. Lõpptulemus oli üle ootuste hea: kolmanda päeva lõunaks sai näha säravaid ettekandeid ja üllatavaid lahendusi.
 
Aitäh kodutütardele ja noorkotkastele, EKA tudengitele, disaineritele, Aegviidu koolile, kunstihuvilistele õpilastele ja juhendajatele. Eesti Kunstikoolide Liit tänab Merike Rehepappi modereerimise ja disainiprotsesside sujuva juhtimise eest!
Täname ENTK-d ning Haridus- ja Teadusministeeriumi.

Disainiõppe metsalaager

 

Eesti Kunstikoolide Liit koostöös Kaitseliidu noorte-organisatsioonidega ja Eesti Kunstiakadeemiaga kutsub osalema disainihuvilisi noori (vanuses 13 a ja vanemaid) koos oma juhendajaga metsalaagrisse “NOORED DISAINIVAD”
Kevadine disainiõppe metsalaager on jätk 2018.a detsembris toimunud kunstiõpetajatele suunatud koolitusele “Disaini loomine ja disainerlik mõtlemine “hackatoni” õppemeetodil. Kuidas ja miks noortele disaini õpetada?“ Igast koolist saab laagris osaleda 2 disainihuvilist noort koos oma juhendajaga.
 
TOIMUMISAEG: 3. – 5. mai 2019
Rohkem infot SIIN