Kunstikoolide juhid õppereisil Helsingis

Kunstikoolide juhid käisid 3. – 4. jaanuaril õppereisil Helsingis, kus muuhulgas külastati Põhja-Helsingi kunstikooli ning olulisemaid kunstimuuseume- ning galeriisid.

 

Põhja-Helsingi kunstikoolis tervitas meid direktor Heidi Romo, kes tutvustas kooli õppekorraldust ja õppekava, milline on koostöö teiste linna asutustega ja loomulikult tegime tiiru peale ka majale. Lisaks headele ideedele ja värskele mõtteainele saime liidule head sõbrad ja koostööpartneri. 

 

Loomulikult leidsime inspiratsiooni ka muuseumitest ja galeriidest, sest kui juba Helsingis olla, ei saa mööda vaadata kunstimuuseumitest.

 

HAM Helsingi Kunstimuuseumis oli üleval Lilibeth Cuenca Rasmusseni näitus “I am not what you see” identiteedist, etnilisest kuuluvusest, sotsiaalsetest küsimusest ja nomaadlikust vabadusest. Näitusel “Pehmo” oli eksponeeritud erinevate kunstnike looming, kes läbi keeruliste ja aeganõudvate tehnikate olid käsitöö materjalidest loonud kunstiteoseid.

 

Kaasajakunsti muuseumis Kiasma oli üleval Marcus Copper võimas näitus “Metallin maku”, mis on retrospektiiv Copperi erakordsest kunstist ning näitab tema maailmapilti enneolematu mitmekülgsuse ja sügavusega. Tema looming sukeldub meie aja inimlikesse tragöödiatesse. 

Lisaks Copperile oli üleval näitus “Kompassissa pohjoinen”, kus võis näha Põhja-Soomest pärit või seal tegutsevate kunstnike loomingu. Näituse peamisi teemasid on inimese ja looduse vaheline suhe – kuidas loodus on elu ja jõu allikas, aga ka kontrolli ja ärakasutamise objekt, millele inimesed on oma jälje jätnud.

 

Lisaks külastasime ka Taidehalli muuseumi ja kunstigaleriis tutvusime Jyrki Sinisalo ja Jane Hughes’i loominguga ning meil oli vedamist kohata ka kunstnik Jane Hughesi ennast.

 

Muljetavaldav oli Helsingi keskraamatukogu Oodi, mis lisaks raamatukogule on ka linnarahva moodne vabaajakeskus, kus on võimalik kasutada kontori- ja koosolekuruume, heli- ja salvestusstuudiot, videomänguruume, töökodasid, kino jne.

 

Oleme taas värskeid mõtteid ja inspiratsiooni täis, suur aitäh korraldajatele ja reisikaaslastele!

Ootame sind veebikohvihommikule!

Hea õpetaja Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 16. mail kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul.   Seekordseks teemaks on ”Lastevanemate kaasamine kooli tegevustesse”. Arutleme

Sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses avati 27. aprillil sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”. Kunstiprojekti autorid, Tartu 2024 noorte kaasaegse kunsti aasta noored, kelle hulgas on ka mitmed Eesti

Kaasaegse kunsti suvelaager – võta osa!

Kaasaegse kunsti suvelaager kutsub sind osalema! Meil on koos juba mõnus seltskond õpetajatest, kes on osalenud kaasaegse kunsti kogemuskoolitusel Lihulas ja Tartus, kuid ruumi on