Kunstikoolide juhid õppereisil Helsingis

Kunstikoolide juhid käisid 3. – 4. jaanuaril õppereisil Helsingis, kus muuhulgas külastati Põhja-Helsingi kunstikooli ning olulisemaid kunstimuuseume- ning galeriisid.

 

Põhja-Helsingi kunstikoolis tervitas meid direktor Heidi Romo, kes tutvustas kooli õppekorraldust ja õppekava, milline on koostöö teiste linna asutustega ja loomulikult tegime tiiru peale ka majale. Lisaks headele ideedele ja värskele mõtteainele saime liidule head sõbrad ja koostööpartneri. 

 

Loomulikult leidsime inspiratsiooni ka muuseumitest ja galeriidest, sest kui juba Helsingis olla, ei saa mööda vaadata kunstimuuseumitest.

 

HAM Helsingi Kunstimuuseumis oli üleval Lilibeth Cuenca Rasmusseni näitus “I am not what you see” identiteedist, etnilisest kuuluvusest, sotsiaalsetest küsimusest ja nomaadlikust vabadusest. Näitusel “Pehmo” oli eksponeeritud erinevate kunstnike looming, kes läbi keeruliste ja aeganõudvate tehnikate olid käsitöö materjalidest loonud kunstiteoseid.

 

Kaasajakunsti muuseumis Kiasma oli üleval Marcus Copper võimas näitus “Metallin maku”, mis on retrospektiiv Copperi erakordsest kunstist ning näitab tema maailmapilti enneolematu mitmekülgsuse ja sügavusega. Tema looming sukeldub meie aja inimlikesse tragöödiatesse. 

Lisaks Copperile oli üleval näitus “Kompassissa pohjoinen”, kus võis näha Põhja-Soomest pärit või seal tegutsevate kunstnike loomingu. Näituse peamisi teemasid on inimese ja looduse vaheline suhe – kuidas loodus on elu ja jõu allikas, aga ka kontrolli ja ärakasutamise objekt, millele inimesed on oma jälje jätnud.

 

Lisaks külastasime ka Taidehalli muuseumi ja kunstigaleriis tutvusime Jyrki Sinisalo ja Jane Hughes’i loominguga ning meil oli vedamist kohata ka kunstnik Jane Hughesi ennast.

 

Muljetavaldav oli Helsingi keskraamatukogu Oodi, mis lisaks raamatukogule on ka linnarahva moodne vabaajakeskus, kus on võimalik kasutada kontori- ja koosolekuruume, heli- ja salvestusstuudiot, videomänguruume, töökodasid, kino jne.

 

Oleme taas värskeid mõtteid ja inspiratsiooni täis, suur aitäh korraldajatele ja reisikaaslastele!

Minu klaas 2023 tulemused

Aasta algul käivitunud ja maikuu lõpus finišisse jõudnud Minu klaasi konkurss oli edukas. Konkursile laekus 63 klaasikunsti tööd ja 102 kujutava kunsti tööd. Minu klaasi

Õppeülesannete konkursi tulemused

On rõõm teatada, et meie õppeülesannete konkursi tulemused on selgunud. Konkursile esitasid 27 autorit 41 ülesannet.  Žürii, koosseisus Aapo Pukk, Anu Kalm, Kristi Kongi ja

Veebikohvihommik teemal “Tervislik Kunstikool”

Sellel aastal alustas kunstikoolide liit taas veebikohvihommikute korraldamisega, etõpetajatel ja teistel teemadest huvitatutel, oleks võimalus oma ringkonna inimestega arutadaerinevatel teemadel.   Selle kevade viimasel kohtumisel

Üleskutse- saatke fotosid oma lõpetajate lõputöödest!

Pildistame üles oma lõpetajate lõputöid! Palume valikut lõputöödest, kokku kuni 10 ja saata kunstikoolideliit@gmail.com. Meili pealkirjaks palume märkida LÕPUTÖÖD. Meilis lisada kooli nimi ja iga töö puhulÕpilase nimi

Eelteade ehk pane NoDi toimumise aeg oma kalendrisse kirja!

Disainilaager “NoDi 2023” ootab noori ja õpetajaid 24.-27.10.2023 Lihulasse! Seekordsel NoDi’l võtame ette ääremaastumisega seotud teemad.    Laagrisse registreerimise link: https://forms.gle/ChmYyc4UcKvN7s267    Kas on üldse