Kunstikoolide juhid õppereisil Helsingis

Kunstikoolide juhid käisid 3. – 4. jaanuaril õppereisil Helsingis, kus muuhulgas külastati Põhja-Helsingi kunstikooli ning olulisemaid kunstimuuseume- ning galeriisid.

 

Põhja-Helsingi kunstikoolis tervitas meid direktor Heidi Romo, kes tutvustas kooli õppekorraldust ja õppekava, milline on koostöö teiste linna asutustega ja loomulikult tegime tiiru peale ka majale. Lisaks headele ideedele ja värskele mõtteainele saime liidule head sõbrad ja koostööpartneri. 

 

Loomulikult leidsime inspiratsiooni ka muuseumitest ja galeriidest, sest kui juba Helsingis olla, ei saa mööda vaadata kunstimuuseumitest.

 

HAM Helsingi Kunstimuuseumis oli üleval Lilibeth Cuenca Rasmusseni näitus “I am not what you see” identiteedist, etnilisest kuuluvusest, sotsiaalsetest küsimusest ja nomaadlikust vabadusest. Näitusel “Pehmo” oli eksponeeritud erinevate kunstnike looming, kes läbi keeruliste ja aeganõudvate tehnikate olid käsitöö materjalidest loonud kunstiteoseid.

 

Kaasajakunsti muuseumis Kiasma oli üleval Marcus Copper võimas näitus “Metallin maku”, mis on retrospektiiv Copperi erakordsest kunstist ning näitab tema maailmapilti enneolematu mitmekülgsuse ja sügavusega. Tema looming sukeldub meie aja inimlikesse tragöödiatesse. 

Lisaks Copperile oli üleval näitus “Kompassissa pohjoinen”, kus võis näha Põhja-Soomest pärit või seal tegutsevate kunstnike loomingu. Näituse peamisi teemasid on inimese ja looduse vaheline suhe – kuidas loodus on elu ja jõu allikas, aga ka kontrolli ja ärakasutamise objekt, millele inimesed on oma jälje jätnud.

 

Lisaks külastasime ka Taidehalli muuseumi ja kunstigaleriis tutvusime Jyrki Sinisalo ja Jane Hughes’i loominguga ning meil oli vedamist kohata ka kunstnik Jane Hughesi ennast.

 

Muljetavaldav oli Helsingi keskraamatukogu Oodi, mis lisaks raamatukogule on ka linnarahva moodne vabaajakeskus, kus on võimalik kasutada kontori- ja koosolekuruume, heli- ja salvestusstuudiot, videomänguruume, töökodasid, kino jne.

 

Oleme taas värskeid mõtteid ja inspiratsiooni täis, suur aitäh korraldajatele ja reisikaaslastele!

Palju õnne Ahtme Kunstide Kool!

Küll on uhke tunne, et Ahtme Kunstide kool, meie liikmeskool on nomineeritud “Aasta huvihariduse või -tegevuse pakkuja” nimekirjas. Palju õnne Teile!   Noorte Heaks Tänu

Palju õnne Rita!

Rita Proos, Pärnu Kunstide Kooli meedia-, programmi- ja kommunikatsioonijuht ning Eesti Kunstikoolide liidu infojuht.   Meil on nii hea meel, et meie Ritat on märgatud.

Minu Klaas 2023

Kehtna Kunstide Kool kuulutab välja üle-Eestilise kunstikonkursi “Minu Klaas 2023“. Konkursi teema „Tarbeklaas“. Konkursi tähtaeg on 8. mai 2023. Konkursi tingimused ja kajastused  Kehtna Kunstide

Pakime kokku aasta 2022

Üks tegus aastaring on jälle täis saanud ning aeg on piparkoogihõngulises pühademeeleolus möödunule tagasi vaadata.   Oleme sel aastal üheskoos palju korda saatnud. Oleme tänulikud