Kunstiompott tuleb taas!

 

30. juulil – 1. augustil toimub juba neljandat korda kolmepäevane kunstiprojekt noortele vanuses 16 – 26 – aastastele, kus ühe päeva vältel (31. juulil) toimuvad töötoad erinevate kunstnike juhendamisel. Päeva lõpuks valmivad eriilmelised kunstiteosed, mida on publikul võimalik kogeda 31. juulil vaid loetud tundide jooksul Viljandi Koidu Seltsimajas ning selle ümbruses.

Seekord saavad noored valida viie töötoa vahel, mida juhendavad oma ala vingeimad tegijad. Toimuvad tänavakunsti, performance, kaasaegse kunsti, disaini ja valgus installatsiooni töötoad. Lisaks töötubades osalemisele saavad noored osa kunsti armastavast seltskonnast, koos loomise ja mõtlemise rõõmust, tutvutakse vahvate juhendajatega ning projekti lõppedes minnakse koju indu täis ja inspiratsioonist pungil hingedega. 

 

31.juulil on Kunstikompoti külastajad oodatud uudistama vana teatrimaja ruumidesse loodud kunstiteoseid. Vaatajad saavad lüüa kaasa mõnes töötoas ja võtta ampsu kohvikulaualt ja kuulata lebonurgas live muusikat. 

 

Tänavu on kunstikompoti teemaks “Loodus on kunstlik“.

Loodus-keskkond inimtegevuse tõttu muutumas üha kunstlikumaks, kuid samas leidub meie ümber ehedat ilu ja maalilisust. Meie eesmärk see aasta on panna mõtlema osalejaid looduse, inimeste ja kunsti omavahelisele sümbioosile. 

 

Kunstikompoti meeskond ja osalejad kutsuvadki kõiki sel aastal 31. juulil osa saama meie loomingust!

Kunstikompott sai alguse 2018. aastal kui Viljandi Kunstikooli kaasaegse kunsti tunni õpilased tegid ettepaneku korraldada kunstisündmus noortele. Projekti koostööpartneriteks on alati toetavad Eesti Kunstikoolide Liit, Viljandi Kunstikool ja Viljandi Avatud Noortetuba. Kunstikompoti korraldus on antud edasi värskele korraldustiimile. Uuteks korraldajateks on Lisete Vaarman, Annabel Kukk, Karl Kristofer Mändla, Kertu Allas-Laumets, Anna Maria Hermann ja Jürnas Artur Remmelkoor.

 

Jälgi meie tegevusi Facebookis ja Instagramis .

 

Ootame sind veebikohvihommikule!

Hea õpetaja Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 16. mail kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul.   Seekordseks teemaks on ”Lastevanemate kaasamine kooli tegevustesse”. Arutleme

Sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses avati 27. aprillil sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”. Kunstiprojekti autorid, Tartu 2024 noorte kaasaegse kunsti aasta noored, kelle hulgas on ka mitmed Eesti

Kaasaegse kunsti suvelaager – võta osa!

Kaasaegse kunsti suvelaager kutsub sind osalema! Meil on koos juba mõnus seltskond õpetajatest, kes on osalenud kaasaegse kunsti kogemuskoolitusel Lihulas ja Tartus, kuid ruumi on