Kunstiompott tuleb taas!

 

30. juulil – 1. augustil toimub juba neljandat korda kolmepäevane kunstiprojekt noortele vanuses 16 – 26 – aastastele, kus ühe päeva vältel (31. juulil) toimuvad töötoad erinevate kunstnike juhendamisel. Päeva lõpuks valmivad eriilmelised kunstiteosed, mida on publikul võimalik kogeda 31. juulil vaid loetud tundide jooksul Viljandi Koidu Seltsimajas ning selle ümbruses.

Seekord saavad noored valida viie töötoa vahel, mida juhendavad oma ala vingeimad tegijad. Toimuvad tänavakunsti, performance, kaasaegse kunsti, disaini ja valgus installatsiooni töötoad. Lisaks töötubades osalemisele saavad noored osa kunsti armastavast seltskonnast, koos loomise ja mõtlemise rõõmust, tutvutakse vahvate juhendajatega ning projekti lõppedes minnakse koju indu täis ja inspiratsioonist pungil hingedega. 

 

31.juulil on Kunstikompoti külastajad oodatud uudistama vana teatrimaja ruumidesse loodud kunstiteoseid. Vaatajad saavad lüüa kaasa mõnes töötoas ja võtta ampsu kohvikulaualt ja kuulata lebonurgas live muusikat. 

 

Tänavu on kunstikompoti teemaks “Loodus on kunstlik“.

Loodus-keskkond inimtegevuse tõttu muutumas üha kunstlikumaks, kuid samas leidub meie ümber ehedat ilu ja maalilisust. Meie eesmärk see aasta on panna mõtlema osalejaid looduse, inimeste ja kunsti omavahelisele sümbioosile. 

 

Kunstikompoti meeskond ja osalejad kutsuvadki kõiki sel aastal 31. juulil osa saama meie loomingust!

Kunstikompott sai alguse 2018. aastal kui Viljandi Kunstikooli kaasaegse kunsti tunni õpilased tegid ettepaneku korraldada kunstisündmus noortele. Projekti koostööpartneriteks on alati toetavad Eesti Kunstikoolide Liit, Viljandi Kunstikool ja Viljandi Avatud Noortetuba. Kunstikompoti korraldus on antud edasi värskele korraldustiimile. Uuteks korraldajateks on Lisete Vaarman, Annabel Kukk, Karl Kristofer Mändla, Kertu Allas-Laumets, Anna Maria Hermann ja Jürnas Artur Remmelkoor.

 

Jälgi meie tegevusi Facebookis ja Instagramis .

 

Loovuurimuse töötoad koolides üle Eesti

Loomeprotsessi illutratsioon. Britta Benno Käes on taas loovtööde ja õpilasuurimuste tegemise aeg. Õppijad, kes valivad oma teemaks mõne kunstiga seotud küsimuse, on sageli kimbatuses, kuidas

KunstikooliÖÖ „Jäljed“ Haapsalu Kunstikoolis

Aastast 2017 toimub Haapsalu Kunstikoolis traditsiooniline koolisündmus, mil kunstikooli saab terveks ööks jääda. Seekord oli KunstikooliÖÖ teemaks: „Jäljed“, mis toimus 4.-5. novembril ning millest võttis

Õppülesannete seminar Pärnus

Reedel, 11.novembril said kunstiõpetajad kokku Pärnu Kunstide koolis, et jagada õppeülesandeid. Esitlusele tulid kõik selle aasta õppeülesannete konkurssi ära märgitud tööd. Tunnustatud tööd ja autorid: