Kunstitund veebis: “kuidas sündisid „Apteeker Melchiori“ keskaegsed võtteplatsid” – kohtumine filmikunstnik Matis Mäesaluga

Veebi kunstitund toimub läbi zoom keskkonna esmaspäeval, 20. veebruaril kell 16.00 – 17.00. 

 

Veebitund sobib õpilastele vanuses 11 – 18.

 

Eelnevalt on vajalik registreerimine. Registreeruma peab õpetaja, kes jagab zoomi linki oma õpilastega. 

 

Registreerida saab kuni 19. veebruarini 2023.

Registreerumisvormi leiad SIIT

 

NB: Tunni teeb põnevamaks, kui vaatad enne ära “Apteeker Melchiori” seni linastunud filmid.

 

Põnevad materjalid, millega enne tundi veel tutvuda:

 

Filmi kujunduse kavandid leiad SIIT  

 

Seti ehitamine SIIT

 

Rekvisiidid SIIT 

 

Dekoratsioonide galerii SIIT 

 

Filmide treilerid SIIT

 

Kes on Matis Mäesalu?

 

Kunstnik Matis Mäesalu on sündinud 17. veebruaril 1987 Haapsalus. Lõpetanud Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi. Õppis 2006–2011 Tartu ülikoolis maalikunsti erialal, seejärel kunstiülikoolis stsenograafiat. Tegutseb koos oma venna Meinariga firmas Random Solutions, mis toodab filmidele ja reklaamitegijatele tehnilisi ja kunstilisi lahendusi. 2018. aastal pälvis koos Jaagup Roometiga Eesti Kultuurkapitali ja EFTA parima kunstnikutöö preemia filmi “November” eest.

Jälgi Matis Mäesalu tegemisi:

 

Instagram

Imdb

Facebook 

 

Kohtume tunnis!

EKKL Lääne-Virumaa koolidel külas

Eesti Kunstikoolide Liidu juhatus külastas märtsi lõpupäevil Lääne-Virumaa kunstikoole. Värviküllases ja kunsti täis Tapa Muusika-ja Kunstikoolis tervitasid meid sealsed kunstiõpetajad ja direktor Ilmar Kald. Ühtlasi saime

Kaasaegse kunsti suvelaager

Kaasaegse kunsti suvelaager on planeeritud kahe kaasaegse kunsti kogemuskoolituse grupi jätkukoolitusena. Laager toimub 22.-25.juulil Põldotsa talus Läänemaal.   Kutse koolitusgruppidele on saadetud e-maili teel.  

Loominguline konkurss HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada

Veebikohvihommik 15.märts

Hea õpetaja! Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 15. märtsil kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Sel kohtumisel tutvustab liidu juhatus: ”101 modelli” ehk Eesti

Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvine õppelaager

Taaskord ootame teid Eesti Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvisesse õppelaagrisse. Sel aastal toimub laager 1.-6. juulil Tõstamaal.  Teemadeks on tsüanotüüpia ja akvarell. Tsüanotüüpia on üks fototrüki menetlusi, mille erinevaid mängulisi võimalusi ja põnevat

Märjamaa Muusika- ja Kunstikool kutsub näitusele

Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli näitus Tallinnas Kullo lastegaleriis (Kuninga 6) lõpetab meie kooli 35. aastapäeva tähistamise sündmuste rea.   Olete väga oodatud meie kunstiõpilaste näitusele

Aasta tegija huvihariduses – Margit Mikk

Noortevaldkonna tunnustuskonkursil “Noorte Heaks Tänu”  sai suure tunnustuse meie Margit – aasta tegija huvihariduses. Palju õnne veelkord Margit!Tegime selle puhul Margitiga intervjuu ja jagame seda