Kutsu külla näitus KUS SUITSU SEAL TULD

Foto näituse avamiselt Piia Saak

Lihula Muusika- ja Kunstikooli noored avasid Lihula Gümnaasiumis näituse, mida saab edaspidi endale kooli külla kutsuda. Näitus Kus suitsu seal tuld tegeleb hetkel väga aktuaalse teemaga,

e-sigaretid ja mokatubakas koolis. Üha hoogu koguv probleem, noored, kes tossavad magusalt kooli wc-s, raamatukogus, klassiruumis. Midagi, mis ei ole põnev vaid teismelistele vaid ka juba algklassi lastele. Teema mille üle noored arutlevad teiste noortega läbi näituse.

Kimu, veip, tups, snus, e-sigaret, tobi, nikotiinipadi- väljendid, mida koolis teavad kõik. Kui mõni sõna on võõras, siis pigem õpetajatele ja päris pisikestele algklassi lastele. Kuid kuulnud on kõik. Ja kui noortega vestelda, on kerge aru saada, et see maailm on neile hoopis rohkem teada kui täiskasvanutele. Koolides on kindlad populaarsemad peidupaigad kus veipi ja tupsu hoida, kõigile teada kohad, kus põhi kimumine käib. Ja kõike seda aitasid näitusel osalevad noored teistele noortele avada oma kunstitööde abil.

 

Näituse üks oluline osa on vestlusring ja tuur näitusel. Noored otsustasid jagada teistele noortele oma mõtteid ja arvamust järjest hoogu koguva probleemi osas. Tekkis avatud vestlus ja arutelu, kus osalesid nii õpetajad kui noored. Kaasa said mõelda kõik, esimesest klassist kuni gümnasistideni.

Fotod näituse avamiselt Kea Pelapson

Meile tundub, et teemaga näituse vormis tegeleda on päris hea idee. Ja nii oleme suure rõõmuga ka valmis näitusega tulema  teie koolidesse. Kui tunned, et näitus võiks tulla juba nüüd kevadel või alates sügisest sinu kooli, siis kirjuta keapelapson@gmail.com

Näitusel osalevad: Anu Antsi, Hanna Liseth Jõgi, Helena Caroly Kukispuu, Mairold Lend, Kai Urb, Meribel Mikkus, Kea Pelapson

Fotod näituselt Piia Saak

Näituse kohta saad lugeda ka Pärnu Postimehest.

EKKL Lääne-Virumaa koolidel külas

Eesti Kunstikoolide Liidu juhatus külastas märtsi lõpupäevil Lääne-Virumaa kunstikoole. Värviküllases ja kunsti täis Tapa Muusika-ja Kunstikoolis tervitasid meid sealsed kunstiõpetajad ja direktor Ilmar Kald. Ühtlasi saime

Kaasaegse kunsti suvelaager

Kaasaegse kunsti suvelaager on planeeritud kahe kaasaegse kunsti kogemuskoolituse grupi jätkukoolitusena. Laager toimub 22.-25.juulil Põldotsa talus Läänemaal.   Kutse koolitusgruppidele on saadetud e-maili teel.  

Loominguline konkurss HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada

Veebikohvihommik 15.märts

Hea õpetaja! Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 15. märtsil kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Sel kohtumisel tutvustab liidu juhatus: ”101 modelli” ehk Eesti

Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvine õppelaager

Taaskord ootame teid Eesti Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvisesse õppelaagrisse. Sel aastal toimub laager 1.-6. juulil Tõstamaal.  Teemadeks on tsüanotüüpia ja akvarell. Tsüanotüüpia on üks fototrüki menetlusi, mille erinevaid mängulisi võimalusi ja põnevat

Märjamaa Muusika- ja Kunstikool kutsub näitusele

Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli näitus Tallinnas Kullo lastegaleriis (Kuninga 6) lõpetab meie kooli 35. aastapäeva tähistamise sündmuste rea.   Olete väga oodatud meie kunstiõpilaste näitusele

Aasta tegija huvihariduses – Margit Mikk

Noortevaldkonna tunnustuskonkursil “Noorte Heaks Tänu”  sai suure tunnustuse meie Margit – aasta tegija huvihariduses. Palju õnne veelkord Margit!Tegime selle puhul Margitiga intervjuu ja jagame seda