Kutsume kõiki kunstiõpilasi- ja õpetajaid veebi kunstitundi!

“ Miks ma seda teen, mis ma teen?”

 

Oma kunstnikuteest kõneleb ja noortega kohtub maalikunstnik Kamille Saabre.

 

Veebi kunstitund toimub läbi zoom keskkonna esmaspäeval, 21. veebruaril kell 16.00 – 17.00. 

 

Veebitund sobib õpilastele vanuses 11 – 18.

 

Eelnevalt on vajalik registreerumine. Registreeruma peab õpetaja, kes jagab zoomi linki oma õpilastega. Zoomi link saadetakse registreeringu teinud õpetaja meiliaadressile.

 

Registreeruda saab kuni 18. veebruarini 2022.

Registreerumisvormi leiad SIIT

 

Kamille Saabre (sünd 1970) on õppinud Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti erialal mille lõpetas Bakalaureuse kraadiga aastal 1995. Aastal 1994 õppis vahetusüliõpilasena Rhode Island School of Designis USAs. Kamille on elanud ja töötanud vabakutselise kunstnikuna nii NYC kui Zürichis.

 

Saabret iseloomustavad minimalistlikult lihtsad, kuid jõulised motiivid igapäevaelust. Viimastel aastatel on ta keskendunud lillede ja viljade maalimisele. Need on lähivaated detailidele, võimendatuna monumetaalsete mõõtmeteni. 

Kamille Saabre eesmärgiks ei ole kopeerida loodu ilu, vaid tiivustada vaatajat äratama argipäeva pettumustes uinunud iha süütu, puhta ja ideaalse järele. Kuigi maalidelt ei leia inimfiguure, räägivad need siiski inimesest ning sellest mis nende südamel ja hingel.

Kamille värvipaletile lisab hoogu poolakast vanaisa, türklasest vanaema, egiptlasest isa, eestlasest ema ja šveitslasest mees. Kõigist neist värvidest ja kogemustest sünnib Kamille Saabre looming.

 

Kamille on esinenud näitustel nii Eestis kui ka Itaalias, Soomes, Ameerikas, Šveitsis. Aastal 2019 esindas Eestit Rahvusvahelisel Pekingi Biennaalil.

 

Huvitavat lugemist, kuulamist ja vaatamist;

https://arhiiv.err.ee/vaata/ma-elan-siin-egiptuse-ja-eesti-juurtega-kamille-saabre/same-series 

 

https://elu.ohtuleht.ee/858876/kamille-saabre-maalib-vaikesed-asjad-suureks 

 

2017 aastal portreteeris ETV sari “Meie inimesed” Kamille Saabret. Vaata filmi: https://arhiiv.err.ee/guid/20170310204306401000300112290E2BA238B440000004380B00000D0F157964 

 

Kohtumiseni!

EKKL Lääne-Virumaa koolidel külas

Eesti Kunstikoolide Liidu juhatus külastas märtsi lõpupäevil Lääne-Virumaa kunstikoole. Värviküllases ja kunsti täis Tapa Muusika-ja Kunstikoolis tervitasid meid sealsed kunstiõpetajad ja direktor Ilmar Kald. Ühtlasi saime

Kaasaegse kunsti suvelaager

Kaasaegse kunsti suvelaager on planeeritud kahe kaasaegse kunsti kogemuskoolituse grupi jätkukoolitusena. Laager toimub 22.-25.juulil Põldotsa talus Läänemaal.   Kutse koolitusgruppidele on saadetud e-maili teel.  

Loominguline konkurss HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada

Veebikohvihommik 15.märts

Hea õpetaja! Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 15. märtsil kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Sel kohtumisel tutvustab liidu juhatus: ”101 modelli” ehk Eesti

Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvine õppelaager

Taaskord ootame teid Eesti Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvisesse õppelaagrisse. Sel aastal toimub laager 1.-6. juulil Tõstamaal.  Teemadeks on tsüanotüüpia ja akvarell. Tsüanotüüpia on üks fototrüki menetlusi, mille erinevaid mängulisi võimalusi ja põnevat

Märjamaa Muusika- ja Kunstikool kutsub näitusele

Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli näitus Tallinnas Kullo lastegaleriis (Kuninga 6) lõpetab meie kooli 35. aastapäeva tähistamise sündmuste rea.   Olete väga oodatud meie kunstiõpilaste näitusele

Aasta tegija huvihariduses – Margit Mikk

Noortevaldkonna tunnustuskonkursil “Noorte Heaks Tänu”  sai suure tunnustuse meie Margit – aasta tegija huvihariduses. Palju õnne veelkord Margit!Tegime selle puhul Margitiga intervjuu ja jagame seda