Liidu juhatus käis Ida-Virumaa liikmeskoolide tuuril

Eesti Kunstikoolide Liidu juhatus käis 20. – 21. aprillil külas Ida-Virumaa liikmeskoolidel. Ühtekokku külastati 6 kooli ning riigi tasandi huviharidusteemade üle arutleti Jõhvis toimunud seminaril.

Jõhvis toimunud seminaril „Kuidas elab huviharidus Eestis?“, kõneles liidu esimees Kristel Kallau liikmetele ja kohalike omavalitsuste valdkonna esindajatele, mis on hetkel huvihariduses riigi tasandil töölaual. Eesti Kunstikoolide Liit Haridus- ja Teadusministeeriumi strateegiline partnerina kõneles haridusvaldkonna strateegilistest eesmärkidest ning juttu oli formaal- ja mitteformaalhuvihariduse lõimimisest, huvihariduse kvaliteedimudelist ja huvihariduse õpetaja kutsesüsteemi arendamisest.

Liidu juhatus andis ka ülevaate liidu tegemistest, ehk siis kuidas EKKL toetab oma liikmeskoolide huvisid ja milliste tegevuste läbi pakutakse tuge nii kunstiõpetajate, -õpilaste kui ka -koolide kvaliteedi tõstmiseks.

Kahe päeva jooksul külastati Ida-Virumaal tegutsevaid liikmeskoole –  Kiviõli Kunstide Kooli külastus, Jõhvi Kunstide Kooli, Ahtme Kunstide Kooli, Iisaku Kunstide Kooli, Toila Kunstide Kooli ja Kohtla-Järve Kunstide Kooli. Juhatus tänab kõiki südamliku vastuvõtu eest! Kõik külastatud koolid olid eriilmelised ja omanäolised, kus tehakse tööd suure armastuse ja pühendumusega. 

 

Vaata kindlasti ka fotogaleriid, nende piltide hulgast võib leida inspiratsiooni ja häid mõtteid.

EKKL Lääne-Virumaa koolidel külas

Eesti Kunstikoolide Liidu juhatus külastas märtsi lõpupäevil Lääne-Virumaa kunstikoole. Värviküllases ja kunsti täis Tapa Muusika-ja Kunstikoolis tervitasid meid sealsed kunstiõpetajad ja direktor Ilmar Kald. Ühtlasi saime

Kaasaegse kunsti suvelaager

Kaasaegse kunsti suvelaager on planeeritud kahe kaasaegse kunsti kogemuskoolituse grupi jätkukoolitusena. Laager toimub 22.-25.juulil Põldotsa talus Läänemaal.   Kutse koolitusgruppidele on saadetud e-maili teel.  

Loominguline konkurss HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada

Veebikohvihommik 15.märts

Hea õpetaja! Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 15. märtsil kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Sel kohtumisel tutvustab liidu juhatus: ”101 modelli” ehk Eesti

Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvine õppelaager

Taaskord ootame teid Eesti Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvisesse õppelaagrisse. Sel aastal toimub laager 1.-6. juulil Tõstamaal.  Teemadeks on tsüanotüüpia ja akvarell. Tsüanotüüpia on üks fototrüki menetlusi, mille erinevaid mängulisi võimalusi ja põnevat

Märjamaa Muusika- ja Kunstikool kutsub näitusele

Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli näitus Tallinnas Kullo lastegaleriis (Kuninga 6) lõpetab meie kooli 35. aastapäeva tähistamise sündmuste rea.   Olete väga oodatud meie kunstiõpilaste näitusele

Aasta tegija huvihariduses – Margit Mikk

Noortevaldkonna tunnustuskonkursil “Noorte Heaks Tänu”  sai suure tunnustuse meie Margit – aasta tegija huvihariduses. Palju õnne veelkord Margit!Tegime selle puhul Margitiga intervjuu ja jagame seda