Niguliste muuseumi joonistusvõistlus

Hea õpetaja, huvijuht, lapsevanem!

 

Niguliste muuseum kutsub 6‒19-aastasi lapsi ja noori osalema joonistusvõistlusel „Värske vaade Tallinna vanalinnale“.

 

Võistlus toimub seoses Niguliste torni esmakordse avamisega publikule. Seni avalikkusele ligipääsmatus tornis valmib 2022. aasta lõpuks vaateplatvorm, millega avaneb võimalus nautida Tallinna vaateid uuest perspektiivist.

Milline vaade võib avaneda 50 meetri kõrguselt? Ja milline võib see vaade olla 10, 50 või 100 aasta pärast? Muuseum kutsub kõiki lapsi ja noori üles visualiseerima võimalikku vaadet, mis laiub Niguliste torni peagi avanevatest aknaluukidest. Ennenägematut vaadet võib kujutada nii mineviku, oleviku kui ka tuleviku vaatenurgast.

 

Võistlusel osalemise tingimused:

*Oodatud on kõik käelisi oskusi rakendavad tehnikad ja lahendused, välja arvatud digijoonistused. Julgustame õpilasi laskma oma fantaasia lendu ning looma eriilmelisi tulevikku vaatavaid töid täpitehnikast joonistus-kollaažideni.
*Töö formaat A4 kuni A2.
*Iga osaleja saab esitada ühe töö.

*Töö palume esitada üles pildistatuna JPG-formaadis SELLE vormi kaudu.

*Töö esitamise tähtaeg 1. detsember 2022.

*Töö esitamisega antakse nõusolek tööd kasutada Eesti Kunstimuuseumi valikul avalikus ruumis, reklaamis, kodulehel, sotsiaalmeedias või üles panna näitusel koos autori eesnimega (või täisnimega, kui selleks autor (alaealisel tema lapsevanem) tööd saates loa on andnud).

 

*Tööde hindamine toimub kolmes vanuseastmes:

6–9-aastased,

10‒14-aastased,

15‒19-aastased.

Auhinnalised kohad igas vanuseastmes saavad pärjatud Eesti Kunstimuuseumi perepiletiga Niguliste muuseumisse (koos liftisõiduga torni) ning uhke kingikotiga.
Parimate tööde väljatrükid leiavad püsiva koha Niguliste muuseumi haridusnurgas.

*Võitjad avalikustatakse 20. detsembril 2022.

 

Loovust, lennukust ja fantaasiat nii kujutistes kui ka tehnikas!

Kunstiõpetajate maalilaager Peipsi ääres

Eesti Kunstikoolide Liidul on tavaks korraldada suviti maalilaagreid. Varasematel aastatel on loodusest inspireeritud teoseid loodud Läänemaal mereäärses Topu puhkemajas ja Võrumaal Suure Munamäe külje all

Kaasaegse kunsti kursuse iseseisvate projektide näitus

Augusti alguses avati Lihulas Tapamaja Galeriis kaasaegse kunsti kursuse iseseisvate projektide näitus, mis võttis kokku kaasaegse kunsti koolitusprogrammi kunstiõpetajatele.   Kaasaegne kunst võeti päris põhjalikult

Tööpakkumine: Jõelähtme Muusika- ja Kunstikool

  Jõelähtme Muusika- ja Kunstikool võtab alates 1. septembrist 2022.a. tööle KUNSTI- JA KUNSTIAJALOO ÕPETAJA (koormus 0,75 ametikohta). Avaldus, CV ja kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad saata hiljemalt