Niguliste muuseumi joonistusvõistlus

Hea õpetaja, huvijuht, lapsevanem!

 

Niguliste muuseum kutsub 6‒19-aastasi lapsi ja noori osalema joonistusvõistlusel „Värske vaade Tallinna vanalinnale“.

 

Võistlus toimub seoses Niguliste torni esmakordse avamisega publikule. Seni avalikkusele ligipääsmatus tornis valmib 2022. aasta lõpuks vaateplatvorm, millega avaneb võimalus nautida Tallinna vaateid uuest perspektiivist.

Milline vaade võib avaneda 50 meetri kõrguselt? Ja milline võib see vaade olla 10, 50 või 100 aasta pärast? Muuseum kutsub kõiki lapsi ja noori üles visualiseerima võimalikku vaadet, mis laiub Niguliste torni peagi avanevatest aknaluukidest. Ennenägematut vaadet võib kujutada nii mineviku, oleviku kui ka tuleviku vaatenurgast.

 

Võistlusel osalemise tingimused:

*Oodatud on kõik käelisi oskusi rakendavad tehnikad ja lahendused, välja arvatud digijoonistused. Julgustame õpilasi laskma oma fantaasia lendu ning looma eriilmelisi tulevikku vaatavaid töid täpitehnikast joonistus-kollaažideni.
*Töö formaat A4 kuni A2.
*Iga osaleja saab esitada ühe töö.

*Töö palume esitada üles pildistatuna JPG-formaadis SELLE vormi kaudu.

*Töö esitamise tähtaeg 1. detsember 2022.

*Töö esitamisega antakse nõusolek tööd kasutada Eesti Kunstimuuseumi valikul avalikus ruumis, reklaamis, kodulehel, sotsiaalmeedias või üles panna näitusel koos autori eesnimega (või täisnimega, kui selleks autor (alaealisel tema lapsevanem) tööd saates loa on andnud).

 

*Tööde hindamine toimub kolmes vanuseastmes:

6–9-aastased,

10‒14-aastased,

15‒19-aastased.

Auhinnalised kohad igas vanuseastmes saavad pärjatud Eesti Kunstimuuseumi perepiletiga Niguliste muuseumisse (koos liftisõiduga torni) ning uhke kingikotiga.
Parimate tööde väljatrükid leiavad püsiva koha Niguliste muuseumi haridusnurgas.

*Võitjad avalikustatakse 20. detsembril 2022.

 

Loovust, lennukust ja fantaasiat nii kujutistes kui ka tehnikas!

Ootame sind veebikohvihommikule!

Hea õpetaja Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 16. mail kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul.   Seekordseks teemaks on ”Lastevanemate kaasamine kooli tegevustesse”. Arutleme

Sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses avati 27. aprillil sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”. Kunstiprojekti autorid, Tartu 2024 noorte kaasaegse kunsti aasta noored, kelle hulgas on ka mitmed Eesti

Kaasaegse kunsti suvelaager – võta osa!

Kaasaegse kunsti suvelaager kutsub sind osalema! Meil on koos juba mõnus seltskond õpetajatest, kes on osalenud kaasaegse kunsti kogemuskoolitusel Lihulas ja Tartus, kuid ruumi on