Niguliste muuseumi joonistusvõistlus

Hea õpetaja, huvijuht, lapsevanem!

 

Niguliste muuseum kutsub 6‒19-aastasi lapsi ja noori osalema joonistusvõistlusel „Värske vaade Tallinna vanalinnale“.

 

Võistlus toimub seoses Niguliste torni esmakordse avamisega publikule. Seni avalikkusele ligipääsmatus tornis valmib 2022. aasta lõpuks vaateplatvorm, millega avaneb võimalus nautida Tallinna vaateid uuest perspektiivist.

Milline vaade võib avaneda 50 meetri kõrguselt? Ja milline võib see vaade olla 10, 50 või 100 aasta pärast? Muuseum kutsub kõiki lapsi ja noori üles visualiseerima võimalikku vaadet, mis laiub Niguliste torni peagi avanevatest aknaluukidest. Ennenägematut vaadet võib kujutada nii mineviku, oleviku kui ka tuleviku vaatenurgast.

 

Võistlusel osalemise tingimused:

*Oodatud on kõik käelisi oskusi rakendavad tehnikad ja lahendused, välja arvatud digijoonistused. Julgustame õpilasi laskma oma fantaasia lendu ning looma eriilmelisi tulevikku vaatavaid töid täpitehnikast joonistus-kollaažideni.
*Töö formaat A4 kuni A2.
*Iga osaleja saab esitada ühe töö.

*Töö palume esitada üles pildistatuna JPG-formaadis SELLE vormi kaudu.

*Töö esitamise tähtaeg 1. detsember 2022.

*Töö esitamisega antakse nõusolek tööd kasutada Eesti Kunstimuuseumi valikul avalikus ruumis, reklaamis, kodulehel, sotsiaalmeedias või üles panna näitusel koos autori eesnimega (või täisnimega, kui selleks autor (alaealisel tema lapsevanem) tööd saates loa on andnud).

 

*Tööde hindamine toimub kolmes vanuseastmes:

6–9-aastased,

10‒14-aastased,

15‒19-aastased.

Auhinnalised kohad igas vanuseastmes saavad pärjatud Eesti Kunstimuuseumi perepiletiga Niguliste muuseumisse (koos liftisõiduga torni) ning uhke kingikotiga.
Parimate tööde väljatrükid leiavad püsiva koha Niguliste muuseumi haridusnurgas.

*Võitjad avalikustatakse 20. detsembril 2022.

 

Loovust, lennukust ja fantaasiat nii kujutistes kui ka tehnikas!

Kunstikoolide juhid õppereisil Helsingis

Kunstikoolide juhid käisid 3. – 4. jaanuaril õppereisil Helsingis, kus muuhulgas külastati Põhja-Helsingi kunstikooli ning olulisemaid kunstimuuseume- ning galeriisid. Põhja-Helsingi kunstikoolis tervitas meid direktor Heidi

Palju õnne Ahtme Kunstide Kool!

Küll on uhke tunne, et Ahtme Kunstide kool, meie liikmeskool on nomineeritud “Aasta huvihariduse või -tegevuse pakkuja” nimekirjas. Palju õnne Teile!   Noorte Heaks Tänu

Palju õnne Rita!

Rita Proos, Pärnu Kunstide Kooli meedia-, programmi- ja kommunikatsioonijuht ning Eesti Kunstikoolide liidu infojuht.   Meil on nii hea meel, et meie Ritat on märgatud.

Minu Klaas 2023

Kehtna Kunstide Kool kuulutab välja üle-Eestilise kunstikonkursi “Minu Klaas 2023“. Konkursi teema „Tarbeklaas“. Konkursi tähtaeg on 8. mai 2023. Konkursi tingimused ja kajastused  Kehtna Kunstide

Pakime kokku aasta 2022

Üks tegus aastaring on jälle täis saanud ning aeg on piparkoogihõngulises pühademeeleolus möödunule tagasi vaadata.   Oleme sel aastal üheskoos palju korda saatnud. Oleme tänulikud