NoDi 2020

Taas on tulemas NoDi ehk Noored Disainivad. Ja seda juba viiendat korda.

Sedakorda väisame saareriiki Muhu, kus 20.-22. oktoobril võõrustab meid  Vanatoa turismitalu.

Teemaks on kiiresti muutuv maailm ning kuidas see meie käitumist, kultuuri ja igapäevast elu kujundab. Mis see on, mis muutuseid esile kutsub? Kuidas tekib uus reaalsus ning kuidas seda ise luua?

Mis on NoDi?

Eesti Kunstikoolide Liidu korraldatav koolinoorte disainikonkurss, mille fookuses on loovus, meeskonnatöö ja disainerlik mõtteviis. Konkurss on laagritüüpi, kus on nii intensiivne töö kui ka ühine vaba aeg. Noored leiavad uusi tutvusi, sõpru, treenivad analüüsi, kommunikatsiooni ja meeskonnatöö oskusi. Teekond, mida läbitakse, toetub disainiprotsessi põhimõtetele ning sisaldab erinevaid disainimeetodeid ja tööriistu.

Kõigi kolme päeva jooksul juhendab igat gruppi oma mentor-disainer. Kaasatulnud õpetajatest/juhendajatest moodustuvad omad meeskonnad. Kolmanda päeva ennelõunal toimuvad ideede esitlused ning valitakse välja kõige silmapaistvam.

Keda ootame?

Kunstikoolide ja üldhariduskoolide noori alates 12 eluaastast (maksimum 4 noort ühest koolist). Antud laagri vormis õpe on teejuht ka õpetajatele ja õppejuhtidele, kuidas läbi viia probleemmõtlemisele tuginevaid õppemeetodeid oma koolis erinevates ainetes, mistõttu ootame igast koolist 1-2 õpetajat (õpetaja + õppejuht).

Majutamise ja toitlustamise tagab Vanatoa turismitalu https://www.vanatoa.ee/

Transpordi kulud katavad osalejad ise. Majutus, toitlustus ja koolitus on tasuta.

Projekti partneriteks on Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Disainerite Liit, Haridus-ja Teadusministeerium.

Spetsialistidest on kaasa löömas terviseameti spetsialist ja omavalitsuse kriisikomisjoni liige.

Meeskonnas on kaasa löömas: Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Merike Rehepapp, Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõud  Keret Altpere, disainerid Veiko Liis, Egert Uibo, Rünno Kulver, Kaisa Krusenberg, Caspar Sild, Pauliine Sild, Merilin Pedastsaar, Helen Arov, Mihkel-Emil Mikk, Külliki Tõnisson.

Projekti korraldaja Muhu saarel on Kristjan Sisa (kohapealne mentor).

PS! Jälgime riigi poolt etteantud tervise ja käitumisjuhiseid. Ürituse toimumise lõppinfo anname 15. oktoobril.

Kohtade arv on piiratud. Registreerimine toimub 14.oktoobrini

Kunstikoolide juhid õppereisil Helsingis

Kunstikoolide juhid käisid 3. – 4. jaanuaril õppereisil Helsingis, kus muuhulgas külastati Põhja-Helsingi kunstikooli ning olulisemaid kunstimuuseume- ning galeriisid. Põhja-Helsingi kunstikoolis tervitas meid direktor Heidi

Palju õnne Ahtme Kunstide Kool!

Küll on uhke tunne, et Ahtme Kunstide kool, meie liikmeskool on nomineeritud “Aasta huvihariduse või -tegevuse pakkuja” nimekirjas. Palju õnne Teile!   Noorte Heaks Tänu

Palju õnne Rita!

Rita Proos, Pärnu Kunstide Kooli meedia-, programmi- ja kommunikatsioonijuht ning Eesti Kunstikoolide liidu infojuht.   Meil on nii hea meel, et meie Ritat on märgatud.

Minu Klaas 2023

Kehtna Kunstide Kool kuulutab välja üle-Eestilise kunstikonkursi “Minu Klaas 2023“. Konkursi teema „Tarbeklaas“. Konkursi tähtaeg on 8. mai 2023. Konkursi tingimused ja kajastused  Kehtna Kunstide

Pakime kokku aasta 2022

Üks tegus aastaring on jälle täis saanud ning aeg on piparkoogihõngulises pühademeeleolus möödunule tagasi vaadata.   Oleme sel aastal üheskoos palju korda saatnud. Oleme tänulikud