NoDi 2020

Taas on tulemas NoDi ehk Noored Disainivad. Ja seda juba viiendat korda.

Sedakorda väisame saareriiki Muhu, kus 20.-22. oktoobril võõrustab meid  Vanatoa turismitalu.

Teemaks on kiiresti muutuv maailm ning kuidas see meie käitumist, kultuuri ja igapäevast elu kujundab. Mis see on, mis muutuseid esile kutsub? Kuidas tekib uus reaalsus ning kuidas seda ise luua?

Mis on NoDi?

Eesti Kunstikoolide Liidu korraldatav koolinoorte disainikonkurss, mille fookuses on loovus, meeskonnatöö ja disainerlik mõtteviis. Konkurss on laagritüüpi, kus on nii intensiivne töö kui ka ühine vaba aeg. Noored leiavad uusi tutvusi, sõpru, treenivad analüüsi, kommunikatsiooni ja meeskonnatöö oskusi. Teekond, mida läbitakse, toetub disainiprotsessi põhimõtetele ning sisaldab erinevaid disainimeetodeid ja tööriistu.

Kõigi kolme päeva jooksul juhendab igat gruppi oma mentor-disainer. Kaasatulnud õpetajatest/juhendajatest moodustuvad omad meeskonnad. Kolmanda päeva ennelõunal toimuvad ideede esitlused ning valitakse välja kõige silmapaistvam.

Keda ootame?

Kunstikoolide ja üldhariduskoolide noori alates 12 eluaastast (maksimum 4 noort ühest koolist). Antud laagri vormis õpe on teejuht ka õpetajatele ja õppejuhtidele, kuidas läbi viia probleemmõtlemisele tuginevaid õppemeetodeid oma koolis erinevates ainetes, mistõttu ootame igast koolist 1-2 õpetajat (õpetaja + õppejuht).

Majutamise ja toitlustamise tagab Vanatoa turismitalu https://www.vanatoa.ee/

Transpordi kulud katavad osalejad ise. Majutus, toitlustus ja koolitus on tasuta.

Projekti partneriteks on Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Disainerite Liit, Haridus-ja Teadusministeerium.

Spetsialistidest on kaasa löömas terviseameti spetsialist ja omavalitsuse kriisikomisjoni liige.

Meeskonnas on kaasa löömas: Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Merike Rehepapp, Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõud  Keret Altpere, disainerid Veiko Liis, Egert Uibo, Rünno Kulver, Kaisa Krusenberg, Caspar Sild, Pauliine Sild, Merilin Pedastsaar, Helen Arov, Mihkel-Emil Mikk, Külliki Tõnisson.

Projekti korraldaja Muhu saarel on Kristjan Sisa (kohapealne mentor).

PS! Jälgime riigi poolt etteantud tervise ja käitumisjuhiseid. Ürituse toimumise lõppinfo anname 15. oktoobril.

Kohtade arv on piiratud. Registreerimine toimub 14.oktoobrini

LASTEJA NOORTE KERAAMIKAKONKURSS “SAVISELLID-9”

LASTE JA NOORTE KERAAMIKAKONKURSS “SAVISELLID-9” Taas kutsub Tallinna Huvikeskus Kullo kõiki kunstihuvilisi lapsi ja noori üle eesti osalema keraamikakonkursil “SAVISELLID”. Konkursile ootame tööd alljärgnevates tehnikates:

LASTEKUNSTIKOOLIDE LÕPUTÖÖDE NÄITUS

Igal aastal valmib meie kunstikoolides suur hulk suurepäraseid lõputöid. Sel aastal otsustasime oma õpilaste parimaid lõputööd viia kodukohast kaugema kunstipublikuni ja need üleriigilisel ühisnäitusel eksponeerida. Näitusel on vaatamiseks välja

Kunstihuvihariduse õppekavade loomise seminar

Kunstivaldkonna huvikoolide direktorid ja õppejuhid on taas oodatud kunstihuvihariduse õppekavade loomise seminarile. Möödunud aasta novembris alustasime kunstikoolide näidisõppekava koostamise protsessiga ning nüüd oleks aeg sellega