Õppimist toetav hindamine kunstihariduses

1.märtsil toimus kunstiõpetajatele veebi vahendusel kujundava hindamise seminar ja koolitus, mida viis läbi Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi haridusuuenduskeskuse peaspetsialist Maria Jürimäe.

 

Koolituse eesmärk oli osalejatele tutvustada, mis on kujundav ehk õppimist toetav hindamine, kuidas seda rakendada kunstiõppes ning millised on tõhusa tagasiside kasutamise võimalused kunstiõppes. Koolitus oli suunatud nii neile kunstikoolidele, kus juba rakendatakse kujundavat hindamist, neile kes plaanivad aga pole veel otsustanud kui ka neile, kus kujundavat hindamist ei kasutata. Seminaril otsiti vastuseid osalejate nendele kujundavat hindamist ja tagasisidestamist puudutavatele küsimustele, millele nad vastuseid veel ei tea. Seminar avas osalejatele uusi vaatenurki ja lähenemisviise. 

 

Kui ka Sina soovid koolitust järele vaadata ning tutvuda Maria Jürimäe õppematerjalidega, siis kirjuta Eesti Kunstikoolide Liidu meiliaadressile kunstikoolideliit@gmail.com 

 

EKKL Lääne-Virumaa koolidel külas

Eesti Kunstikoolide Liidu juhatus külastas märtsi lõpupäevil Lääne-Virumaa kunstikoole. Värviküllases ja kunsti täis Tapa Muusika-ja Kunstikoolis tervitasid meid sealsed kunstiõpetajad ja direktor Ilmar Kald. Ühtlasi saime

Kaasaegse kunsti suvelaager

Kaasaegse kunsti suvelaager on planeeritud kahe kaasaegse kunsti kogemuskoolituse grupi jätkukoolitusena. Laager toimub 22.-25.juulil Põldotsa talus Läänemaal.   Kutse koolitusgruppidele on saadetud e-maili teel.  

Loominguline konkurss HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada

Veebikohvihommik 15.märts

Hea õpetaja! Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 15. märtsil kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Sel kohtumisel tutvustab liidu juhatus: ”101 modelli” ehk Eesti

Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvine õppelaager

Taaskord ootame teid Eesti Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvisesse õppelaagrisse. Sel aastal toimub laager 1.-6. juulil Tõstamaal.  Teemadeks on tsüanotüüpia ja akvarell. Tsüanotüüpia on üks fototrüki menetlusi, mille erinevaid mängulisi võimalusi ja põnevat

Märjamaa Muusika- ja Kunstikool kutsub näitusele

Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli näitus Tallinnas Kullo lastegaleriis (Kuninga 6) lõpetab meie kooli 35. aastapäeva tähistamise sündmuste rea.   Olete väga oodatud meie kunstiõpilaste näitusele

Aasta tegija huvihariduses – Margit Mikk

Noortevaldkonna tunnustuskonkursil “Noorte Heaks Tänu”  sai suure tunnustuse meie Margit – aasta tegija huvihariduses. Palju õnne veelkord Margit!Tegime selle puhul Margitiga intervjuu ja jagame seda