Saame tuttavaks- EKKL uus juhatus

Siin nad on- Eesti Kunstikoolide Liidu uus juhatus! Mõni juba vana olija, mõni uus tulija aga kõik enamikele tuttavad näod. Kellele meeldetuletuseks, kellele tutvumiseks on meie viisik pannud endast kokku lühikesed tutvustused. Saame tuttavaks!

Kristel Kallau 

juhatuse esinaine
Pärnu kunstide kooli direktor

 
Sündinud ja kasvanud Rakvere kandis. Lõpetanud 2001.a. EKA klaasikunstnikuna ja seejärel suundunud Pärnusse. Nüüd juba siin sügavalt juured liiva sisse ajanud. Alustasin tööd Pärnu kunstikoolis 2002.a. jaanuaris õpetajana ja seejärel 2007.a. alates direktor. Lisaks huvikoolile olen ka paralleelselt olnud erinevates üldhariduskoolides kunstiõpetajaks. Hetkel olen ka Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis, gümnaasiumiastme kunstiajaloo õpetaja. Pean seda väga oluliseks, et säilitada side ka formaalharidusega, mõistmaks, mis toimub sellel maastikul. 
 
2013.a. alates  olen olnud kunstikoolide liidus ja kogu selle aja ka juhatuses. 
Paadunud huvihariduse fänn ja ilmselt ei saa sellest haigusest iialgi lahti! Tänu sellele vedanud ja ka osalenud  ka erinevates formaal- ja mitteformaal hariduse lõimumise projektides.
 

Foto: Karmen Kärg

 

 

Margit Mikk
Kose Huvikooli kunstiosakonna

sisulise töö koordineerija, õpetaja

Minu haridustee on kulgenud Eesti Kunstiakadeemias, kus 1999. omandasin klaasikunsti eriala. 2001. aastal olin Kose Kunstikooli asutajaks, eestvedajaks ja õpetajaks ning alates 2020. aastast olen Kose Huvikooli kunstiosakonna sisulise töö koordineerija. Ühtlasi kuulun kunstirühmituse Inimesed Vaatavad Merele juhatusse. Kunstnikuna olen alates 1996.aastast osalenud ühisnäitustel erinevate gruppide ja rühmitustega. Lisaks igapäeva tööle kunstihuvihariduse valdkonnas, kuulun Kose Valla Volikokku.

Olen väga disainmõtlemise usku ning seetõttu olnud noortele ja õpetajatele disainiõppe koolituste organiseerija. Minu jaoks on oluline on, et rohkem noori oleks kaasatud kunstivaldkonna tegevustesse ja nad tunneksid ennast ühiskonna ja ümbritseva elu muutjatena.

 

 

Laineli Parrest
Viljandi Kunstikooli direktor

 
Usun tõsiselt, et tuleb kasvatada laste ja noorte loovuse musklit ning ärgitada leiutavat vaimu, sest nurjatuid probleeme, millega on vaja julgelt rinda pista, jätkub inimkonnal nüüd küll kuhjaga. Kunsti huvihariduse käes on minu meelest tohutu potentsiaal – just see valdkond võimestab meid inspiratsiooni, teotahte, teadmiste ja hoiakutega, et ehitada sildu, mis kannavad…
 
Minu kunstihariduse trennid:
Põhikooli keraamikaring, gümnaasiumi kunstiring, Kõrgem Kunstikool Pallas maalikunsti ja maalingute restaureerimise eriala, EKA interdistsiplinaarsete kunstide magistrantuur.

Marika Aedviir
Haapsalu Kunstikooli direktor

 

Olen minagi nooruspõlves kunstipisikut arendanud veidi aega kunstikoolis aga edaspidi paelus mind rohkem teater, tants ja muinasaja taaskehastamine. Küll aga oli üsna tavapärane traditsioon nädalavahetuseti isaga kunstinäituseid külastada. Ju sealt mulle midagi südame külge jäigi. Aastal 2016 avanes mul taas võimalus Haapsalu Kunstikoolis käia, sedapuhku kooli direktorina.

Ülikoolitarkuse omandasin TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, kultuurikorralduse erialal.

Peagi, peale kunstikoolide liidu liikmeks astumist, usaldati mulle roll ka juhatuse liikmena, aastatel 2017-2019. Tagantjärgi meenutades oli see väga produktiivne aeg, kuhu mahtus ohtralt koosolekuid, koolitusi, seminare, konkursse ja kunstiprojekte.

Praegu sisustavad minu vaba aja peamiselt kaks eelkooliealist last, aga sinna mahub ka korra nädalas koorilaulu.

Peale paari aastat lapsega kodus viibimist tunnen taas motivatsiooni ja tahet kunstiharidusse rohem panustada. Soovin kaasa rääkida ja võimendada meie valdkonna olulisust ühiskonnas. Hindan väga meie loomingulisi, eriilmelisi ja pühendunud liidu liikmeid, kellega koos uute väljakutsetega silmitsi seista.

 

 

 

Anne Aaspõllu
Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli õpetaja 

 

Olen kunstiõpetaja Märjamaa Muusika- ja Kunstikoolis.Joonistamise, joonestamise ja tööõpetuse eriala lõpetasin Tallinna Pedagoogilises Instituudis 1991.a. Sealsete õpingute tugevaimaks küljeks pean suurt praktiliste ainete osakaalu ja suurepäraseid õpetajaid nagu Peeter Ulas ja Mari Roosvalt. Hiljem olen erinevatel kursustel ja iseseisvalt täiendanud end maali, graafika, portselanimaali, arvutigraafika ja kujunduse ning fotograafia vallas. Samuti on arendavad olnud plainaire´id Läti kunstnikega ja Eesti Kunstikoolide Liidu õpetajate suvelaagrid.

 

30 aastat kunstikoolis ei ole saanud rutiinseks muutuda. Selle eest on hoolt kandnud erilised ja kordumatud õpilased ning pidevas muutumises kunstimaailm. Jõudumööda olen kaasa toimetanud EKKL-i tegemistes, nt. õppeülesannete konkursi korraldamises.

 

Mulle meeldib liikuda looduses ning püüda hetki, valguse mängu ja muutumist ajas, seda jäädvustada nii värvide kui fotoaparaadiga.

Minu loominguliseks motoks on: vaatlen, näen ja talletan. Kunstikoolis töötades püüan kõike kogetut jagada õpilastega ning nüüd Eesti Kunstikoolide Liidu juhatuses ka kolleegidega.

Loominguline konkurss HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada

Tuleskulptuurid Kosel

14. jaanuar oli märgiline, Kose Huvikooli kunstiosakonna eestvedamisel toimus tuleskulptuuride festival Kosel – “VALGUSE ALGUS”.Miks just sellel päeval? Vanarahvakalendri järgi oli 14. jaanuar taliharjapäev, see

Tule veebikohvihommikule

Hea õpetaja.Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 31. jaanuaril kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Avame EKKL uue õppeülesannete konkursi ”Mis mõttes…” temaatika telgitaguseid ja