Kevadel toimus meie esimene üle-eestiline veebikunstitund, millest võttis osa üle 80 õpilase ja õpetaja. Meil on rõõm teatada, et teine veebi kunstitund toimub läbi zoom keskkonna neljapäeval, 4. novembril kell 17.00 – 18.00.
Veebitund sobib õpilastele vanuses 12 – 18.
Eelnevalt on vajalik registreerumine. Registreeruma peab õpetaja, kes jagab zoomi linki oma õpilastega. Zoomi link saadetakse registreeringu teinud õpetaja meiliaadressile.
Registreeruda saab kuni 3. novembrini 2021
Registreerumisvormi leiad SIIT
Kohtumine kunstnikega – Fideelia-Signe Roots ja Flo Kasearu
Teema: töö käsitlus kaasaegses kunstis.
Veebitunni sisu:
Kohtumine kunstnikega: oma elust ja loomingust kõnelevad kunstnikud Fideelia-Signe Roots ja Flo Kasearu, kes oma loomingus on käsitlenud tööga seonduvaid ühiskondlikke murepunkte.
Kuidas “Soolise palgalõhe vähendamise” projektist kõneleb kommunikatsioonijuht, ajakirjanik ja poliitik Barbi Pilvre.
Kunsti ja vanasõnu ühendava meemikonkurssi “Kunst + töö on meem” tutvustab Eesti Kunstikoolide Liidu kommunikatsioonijuht Rita Proos.
Fideelia-Signe Roots (s 1976) on interdistsiplinaarne kunstnik, kes tegeleb peamiselt feminismi, ajaloo tõlgendamise ja loomaõigustega. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia kunstniku-uurimusega „Naine kui kangelane“ (doktorikraad 2017). Lisaks on Fideelial BA kraad maalikunstis (TÜ, 1999) ja MA kraad interdistsiplinaarsetes kunstides (EKA, 2007). Hetkel õpib ta ülikoolis majanduskoolis sotsiaalmeediaturundust. Fideelia on kui Hunt Kriimsilm, kel on olnud üheksa ametit. Lisaks kunstniku elukutsele on ta õppinud kondiitriks, olnud tõstukijuht ning hetkel töötab õpingute kõrvalt taaralaos.
Flo Kasearu (s 1985) õppis Eesti Kunstiakadeemias maali (BA, 2008) ja vabasid kunste (MA, 2013). Ta on end vahetusüliõpilasena täiendanud Berliini Kunstiülikoolis Rebecca Horni multimeediastuudios, kus ta alustas tegevust video- ja performance’i-kunsti vallas. Flo Kasearu on kunstnik, kes seob oma loomingus tegevuskunsti praktikaid video, maali, joonistuse, skulptuuri ja installatsiooniga, tegeldes teemadega, nagu koduvägivald, väikeettevõtjad, töötus, sugu, identiteet, vabadus, patriotism, rahvuslus ning ühiskondliku ja privaatse ruumi vastandused. Oma töödes reageerib Kasearu sotsiaalsetele ja poliitilistele protsessidele peene huumoriga. Talle on omane muuta eluloolised sündmused kunstiteosteks. 2013. aastal asutas Flo Kasearu omanimelise majamuuseumi, mis on ajas arenev koha- ja teemaspetsiifiline ekspositsioon kunstniku loomingust tema kodus.
Kohtume tunnis!