Visuaalkunstifestivalil “Nõmbra valgus” sündisid noorte valgusinstallatsioonid lageraie kurbadest tagajärgedest

12.augustil toimus Nõmbra Karjamõisas Harjumaal juba viiendat korda visuaalkunstifestival “Nõmbra valgus”, kus seekord astusid oma valgusinstallatsioonidega üles ka Kose Huvikooli kunstiosakonna õpilased.

 

Nõmbra Valguse festivali eestvedaja Indrek Leht soovis oma festivalile kaasata uut generatsiooni, lootuses, et valgusega seotud installatsioonid ärgitavad noori selles suunas tulevikus tegutsema. Kose Huvikooli õpetaja Margit Mikku hinnangul osutus Lehe eestvedamisel tehtud esimene katsetus edukaks. 

 

“Kogu tööde valmimise protsess algas Indrek Lehe ja Margus Kontose loengutega valguskunsti ajaloost ja tehnilistest võimalustest,“ kirjeldab Mikk noorte osaluse tööprotsessi festivalil. “Õpilasgruppidega läbiti erinevad ajurünnakuid, seejärel toimus kavandamine, millest korraldajad valisid välja 4 reaalseks teostamiseks. Kokku osales antud tööprotsessis 25 õpilast. Kui loengud, ajurünnakud ja kavandite tegemine toimus meil suvepraktika laagris, siis tööde teostamine toimus juba kohapeal asjatundjate kaasabil.”

 

Kose Huvikooli õpilastööd on seotud lageraie kurbadest tagajärgedest tekkinud olukorraga. Korraldajad soovil sündisid teosed teemal “Puude surm”. Õpilaste töödes kasutati UV värve, UV valgusallikad ja LED lampe.

 

Huvikooli õpilastele tegi festivalil osalemise eriliseks ka asjaolu, et nende teoseid esitleti näitusel koos mitmete väga tunnustatud kunstnikega nagu näiteks Anne Türn, Margus Kontus, Iris Müntel, Peeter Laurits, Kalle Pruuden jne. 

 

Kokku oli Nõmbra aladel näha 31 valgusinstallatsiooni.

 

SEOSED

Luise Susanna Lille, 15 aastane 

Teostada aitasid: Eva-Lota Aava, Ketlin Lahe, Katrena Kruusement

 

Luise Susanna töö räägib teadlaste uuringust, kus väidetakse, et kõrvuti olevad puud annavad üksteisele informatsiooni toimuvast ja enda olukorrast. Kolm lähestikku olevat kändu on juurtpidi väga üksteisega seotud. Millist informatsiooni annab puu oma kõrval olevale puudele, kui teda parimas eas maha saetakse? Mida kännud edasi räägivad? Kändudele toodud niidistik näitab iga puu omapära, aga samas üksteisega seotud olekut.

SURMAST

Laura Mäesaar, 17 aastane 

Teostada aitas: Kadi Soltsev

 

Kas võiks ka mahasaetud puule teha matused…. Tundub, et puu seest on välja tulemas tema hing ja tema elu. On ta just lahkumas või lahkunud? Laura tahab vihjata oma tööga, et inimeste surma me pühitseme, olgu ta teise ilma läinud loomulikult või vägivaldselt. Miks ei võiks seda teha ühe hästi elanud puuga?

 

 

HINGETU KODU

Liselle Aasjärv, 15 aastane. 

 

Teostada aitas : Rahe Mikk, Margit Mikk

 

Kui kodukohaks on lindudele puu, siis mis saab kodust, kui kodukoht hävitatakse läbi saemürina? Liselle töö on tehtud nendele lindude kodude mälestuseks, kes sellel lageraie alal pesitsesid.

AASTAD

Rahel Mikk, 16 aastane 

 

Teostada aitas: Indrek Mikk

 

Aastaid antakse erinevalt. Puul on hea võimalus igat oma sünnipäeva tähistada uue ringiga oma puutüve sees. Tööga tahab näidata Rahe elatud aastatest, mis õhku haihtunud liiga vara ja liiga järsku…..

 

Tänud Nõmbra Valguse korraldajatele ja nende toetajatele, Kose Vallavalitsusele ja Katrin Lillele!

 

Fotode autor: Margit Mikk

Kutse veebikohvihommikule 18. septembril

Hea õpetajaEesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 18. septembril kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Seekord on teemaks ”Mina ja meie- kuidas luua koostöist õpilaste gruppi?”,

„KÕIK ON HÄSTI“ Kunstiõpetajate loomingu näitus

„KÕIK ON HÄSTI“ Kunstiõpetajate loomingu näitus Tallinna Huvikeskus Kullo Lastegaleriis Tallinna Huvikeskus Kullo Lasteagalerii tähistab käesoleval sügisel  oma 40.sünnipäeva.On suur rõõm, et selle aja jooksul

Kunstiõpetajad Vormsil

24.-29. juulini toimus järjekordne kunstiõpetajate suvelaager. Seekord Vormsi saare erilises introvertide paradiislikus keskkonnas. 34 kunstiõpetaja võõrustajaks oli Rumpo Mäe talu pererahvas. Seekordses laagris keskendusime Margot Kase

Inspiratsioonipäevad korraldajate silme läbi

Inspiratsioonipäevadest muinasjutulises Laitse lossis on möödunud kaks nädalat ja siiamaani kipub mõte rändama mõne põneva mõttekäigu, inspireeriva inimese või toreda seltskonnakaaslase peale. Käesoleval aastal lähtusime