Koolilugude tuur: Pärnu Kunstide Kool

Eesti Kunstikoolide Liitu kuulub 25 huvikooli, mis kõik on omanäolised ja millel on oma lugu. Igas uudiskirja numbris keskendume ühele liikmeskoolile ning esimesena viib koolilugude tuur meid Pärnu Kunstide Kooli. 

Pärnu Kunstide Kool loodi 1. septembril 2020 kahe huvikooli –  Pärnu Kunstikooli ja Pärnu Kunstide Maja ühinemise tulemusena. Uues koolis on viis õppetooli: muusika, teater, tants, käsitöö ja loomulikult kunst. Tegevused toimuvad kolmes õppehoones, millest kaks on Pärnus ja ning üks Tõstamaa käsitöökeskuses.

Kunsti õppetool tegutseb suures osas endise Pärnu Kunstikooli ruumides Kerese tänaval ning endise Pärnu Kunstide Maja ruumides on lisaks kaks kunstistuudiot. Pärnu Kunstikool loodi 1980. aastal oli kuuendaks laste kunstikooliks vabariigis. Selle asutas legendaarne õpetaja ja kunstnik Peeter Somelar. Alates 2008. aastast on kooli direktor olnud Kristel Kallau kahe kooli liitmise tulemusena on täna Pärnu Kunstide Kooli direktor.

 

20170316_091218

Järgnevalt keskendume meie kooli kunsti ja käsitöö õppetoolide tutvustamisele.

Kujutava kunsti ja käsitöö õppetooli alla kuuluvad mitmeaastane süsteemne kunstiõpe, kunstiringid, ettevalmistus kunstikõrgkooli astumiseks, animatsiooni, fotograafia, graafilise disaini ringid, rahvusliku käsitöö ja muud käsitööringid. Peale õppekavapõhise töö korraldatakse kunstikonkursse, festivale, töötube ja kursusi. Ringitegevusest saavad osa ka täiskasvanud õppijad. 

 

Suvelaager Kihnus 2017

Pärnu Kunstide Kool on uhke oma eriliste ja andekate kolleegide, õpilaste ja vilistlaste üle. Kui kõikide töödest ja tegemistest rääkima hakata, siis võiks lausa raamatu välja anda. Põgusas kooliloos toome välja mõned inimesed, kelle loominguga kindlasti tuttavad ollakse, kuid kelle nime esimese hooga ei teagi nende loominguga seostada. Nii on näiteks meie käsitöö osakonna õppejuhi ja rahvarõivameistri Anu Randmaa juhendamisel tema meeskond valmistanud presidendipaari rahvarõivad viimasel kahe Vabariigi aastapäeva vastuvõtu puhul. Pildil on president Kersti Kaljulaid Anu meeskonna valmistatud kaapotkleidis. 

Presidendipaari Vabariigi aastapäeva vastuvõtt 2019

Meie pikaaegne õpetaja ja tekstiilikunstnik Karin Tislar on töötanud ka aastaid kuulsas Pärnu Linakombinaadis ning kujundanud legendaarsed ja armastatud tekstiilidisainid. Lisaks on ta valmistanud hinnanguliselt 100 vaipa, mis on rännanud igasse maailma otsa. Samuti on ta tegutsenud moekunstnikuna. 

 

Karin Tislari vaip

Disainer ja vilistane Riho Luuse kujundab Eesti Posti (nüüd Omniva) marke juba 1994. Aastast. Kokku on käibele lastud juba üle 40 tema kujundatud margi. Luuse on kujutanud markidel Eesti kirikuid (pildil Pärnu Katariina kirik), raadiotelegraafi leiutajat Guglielmo Marconit, ümbermaailmarändur Adam Johann von Krusensterni, kavandanud olümpiamarke, jõulumarke jne.

 

Kuulsate lõpetajate hulgas on nii kunstnikke nagu Flo Kasearu, Kärt Koosapoeg, Kadi Kurema ja Sten Savi kui ka teiste valdkondade esindajaid nagu muusik ja näitleja Marko Matvere, kirjanik Kati Murutar, arhitekt Leles Luhse ja poliitik Marianne Mikko.

 

Kokku on Pärnu Kunstide Koolis ligi 700 õpilast ning 65 töötajat.

 

Eesti Kunstikoolide Liidu üldkoosolek

Eesti Kunstikoolide Liidu korraline üldkoosolek toimub 6. detsembril kell 11 – 13 Viljandi Kunstikoolis (Posti 11) ja soovijatele läbi veebi. Registreeru koosolekule SIITRegistreerumise tähtaeg on 2. detsember 2024. Päevakord:  Ülevaade 2024. aasta

Veebikunstitund teatrikunstnik Gerli Mägiga

Eesti Noorsooteatri lavastus “Nutude salajutud”. Autor: Rünno Lahesoo Ootame kõiki kunstiõpilasi- ja õpetajaid osalema Eesti Kunstikoolide Liidu korraldatavas veebi kunstitunnis 19. novembril 2024 kell 16 – 17

NoDi – Noored Disinivad 2024

Sügisesel Koolivaheajal toimus Kose Huvikooli ruumides NoDi – Noored Disinivad laager. Antud formaat on ellu kutsustud Eesti Kunstikoolide Liidu poolt ja mõeldud disainihuvilistelenoortele ning viiakse

Parlamendi liikmetest sünnib näitus “101 modelli”

Eesti Kunstikoolide Liit koostöös Soome Kunstikoolide Liiduga on teostamas projekti „101 modelli“. Projekti tulemusena valmib kooliõpilaste poolt parlamendiliikmete portreenäitus. Kõik esitatud tööd esitletakse veebigaleriina ja žürii