Olustveres toimusid kolmandad inspiratsioonipäevad kunsti- ja muusikaõpetajatele

17.- 19.augustini toimusid Eesti Kunstikoolide Liidu eestvedamisel taas inspiratsioonipäevad kunsti- ja muusikaõpetajatele. Üle aasta toimuv sündmus leidis sel aastal aset Olustveres ning esinejate valik ja teemad lähtusid kunsti ja muusika ühispunktist tehnoloogiaga.

 

Inspiratsioonipäevade eesmärk on pakkuda õpetajatele uusi värskeid mõtteid ja vaatenurki, mida kasutada oma töös, anda kunstiõpetajatele võimalus piiluda nii-öelda muusikaõpetaja ja muusiku pähe ning vastupidi ning tuua kunstnikud ja muusikud üksteisele lähemale. Samuti anda õpetajatele võimalus astuda korraks ise õpilase ja kuulaja rolli ning lihtsalt tuua omavahel kokku head sõbrad ja tuttavad.

 

Kahel seminaripäeval astusid üles 12 kunsti- ja muusikavaldkonna eksperti. Sissejuhatava loengu andis kultuurikriitik ja popkultuuriteooria lektor Tõnis Kahu, kes kõneles teemal, kuidas tehnopsühhedeelia võitis maailma. Helilooja Doris Hallmägi rääkis elektroonilise muusika ajaloost läbi naismuusikute tegemiste ja saavutuste. Helikunstnik Aivar Tõnso tutvustas läbi oma loomingulise tee heli ja kujutluse maailma. Esimese päeva lõpetas elektroonilise muusika helilooja Ekke Västriku sissejuhatav loeng helisünteesi ja modulaarsüntesaatorite maailma ning õhtul valmistasid kõik osalised omal käel ja Ekke Västriku ning Toomas Savi juhendamisel ise kontaktmikrofone.

 

Teisel päeval kõneles kunstnik ja õppejõud Urmas Lüüs tehnopoeesiast tehnoromantiku pilgu läbi ning kunstnikud Andres Lõo, Evi Pärn ja Mart Vainre ning muusik Maarja Nuut rääkisid oma loomingulisest teekonnast. Seminari viimase ja filosoofilise loengu pidas elektroonilise muusika üks teerajajatest Eestis – Sven Grünberg. Inspiratsioonipäevade teise päeva praktiliseks töötoaks oli arhidekt Piret Anieri meeleolukas makettide valmistamise töötuba, mille tulemusena pidid osalejad looma eskiisi Viljandi linna tulevase maamärgi jaoks.

 

Kolmandal päeval toimus osalejate mõttering, kus arutleti, milliseid tehnoloogilisi võtteid saaks kasutada kunsti- ja muusikatundides. Aruteluringis toodi välja nii hetkeolukorra võimalusi kui kitsaskohti ning pakuti välja võimalikke lahendusi ja ideid. 

 

Inspiratsioonipäevade lõpuks saabus tõdemus, et teadus ja tehnoloogia seisavad kunsti ja muusika kõrval kogu aeg ja väga lähedal. Tehnoloogia ei ole ainult tehnoloogiliste instrumentide kasutamine vaid ka meetodite kasutamine, metoodiline asjade tegemise viis.

 

Inspiratsioonipäevadest sündis ka juba uusi ideid järgmiste inspiratsioonipäevade teemade ja esinejate osas,seega kohtume juba 2023 aastal kusagil järgmises kaunis Eestimaa paigas.

Sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses avati 27. aprillil sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”. Kunstiprojekti autorid, Tartu 2024 noorte kaasaegse kunsti aasta noored, kelle hulgas on ka mitmed Eesti

Kaasaegse kunsti suvelaager – võta osa!

Kaasaegse kunsti suvelaager kutsub sind osalema! Meil on koos juba mõnus seltskond õpetajatest, kes on osalenud kaasaegse kunsti kogemuskoolitusel Lihulas ja Tartus, kuid ruumi on

Näitusele!

Haapsalu Kunstikool ja Haapsalu Frankofiilide Ühing MTÜ esitleb näitust ”Merci”. Sõna merci tuleneb prantsuse keelsest sõnast ja tähendab ”tänu” või ”aitäh”. Näitus kõneleb 23 lapse

EKKL Lääne-Virumaa koolidel külas

Eesti Kunstikoolide Liidu juhatus külastas märtsi lõpupäevil Lääne-Virumaa kunstikoole. Värviküllases ja kunsti täis Tapa Muusika-ja Kunstikoolis tervitasid meid sealsed kunstiõpetajad ja direktor Ilmar Kald. Ühtlasi saime