JÕULU INSTALLATSIOONIDE “JÕULUVALGUS KODUKOHAS” – Galerii

Vanalinna Hariduskolleegiumi kolmas installatsioon “Lumepilv”. Tegijad: Aiko Hayashi, Art Allik, Katariina Kukk, Dharma Celia Lilleorg ja Lee Mikkin.

 

 

Lihula Muusika- ja Kunstikooli jõuluinstallatsioon “Ma toon Sulle taevast kuu ja tähed alla! “ Mees kes tehtud teibist ja pole mingi papist poiss:

Iisaku Kunstide Kooli  jõuluinstallatsioon:

Eskiisi mõtlesime välja koos Kertu Puštšenko(15 a) ja Eveli Toomeliga(14 a).Peeglitükid lõikas välja Mirell Mägi (11 a). Kõik tükid said liivapaberi või luisuga üle lihvitud, et ei lõikaks sisse. Lihvijad olid Kertu Puštšenko (15 a), Eveli Toomel (14 a), Iris Ratasepp (11 a), Anni Kuuse (11 a). Peeglitükke liimisid Meribel Roosa (7 a), Nele Savimägi (7 a), Lenna Järve (10 a), Sandra Sahk (11 a), Kerli Väli (10 a), Lisabella Rego (10 a), Kristel Sulumets (10 a). Puidumaterjali annetas kohalik puidufirma, Kokku panid tublid lapsevanemad Arved Savimägi ja Lauri Kristjan. Led valgusketid firmalt WWild Lights, toide on AA patareidelt. Kohale sikutasime tantsuõpetaja Ave Jääger-Nurgamaa ja koristajatädi Aili Jäägeriga. Päris paljud said kaasa lüüa. Kodust kaugel poleks nii suurt kaasatust saanud olla, sellepärast sobis meile väga, et tänavu saime seda kooli juures teha.

Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli kunstiõpilased tegid kooli kiviklaveri juurde mõned noodid, mis autotulede vihku sattudes vastu helendavad:

Pelgulinna Gümnaasiumis oli lähteülesandeks paberlõikes installatsiooni loomine koolimaja keldrikorrusel asuvatele garderoobi akendele.

Meil Pelgulinna Gümnaasiumis oli lähteülesandeks paberlõikes installatsiooni loomine koolimaja keldrikorrusel asuvatele garderoobi akendele. Teemaks “Talv” või ka “Jõulud”. Kuna tegime seda siis, kui maa jälle must oli ja lumi järjest ära sulas, siis oli 10k õpilastel (31 õpilast ja juhendajad Annika Tonts ja Anete Lomp) hirmus soov ikka lumehelbeid kõigepealt lõigata ja lumiseid maastikke kujutada. Iga aknalaua kujundasid 2 – 4 õpilasest koosnevad rühmad. Katsetati ka paberinstallatsioonide valgustamist (kuna aknalauad on just maapinna kõrgusel ja õuest siis hästi näha, kuid paljud ikkagi pikendusjuhtmetega mässama lõpuks ei jõudnud, aeg sai otsa. Üks rühm siiski soovis roosat valgust ja lõi selle ka laualambile punased kilekaaned ette pannes.

17. detsembril valmis Jõelähtme Muusika- ja Kunstikooli Loo osakonnas skulptuuriõpetaja Põvvat Kama eestvedamisel ja juhendamisel suur taaskasutus installatsioon – Jõulupuu.
Valmistatud on installatsioon tühjadest plastpudelitest, mille õpetajad ja õpilased selle tarbeks kooli kokku tõid. Pudelitest koonusel on sees valgustus. Installatsioon paigaldati Jõelähtme Muusika ja Kunstikooli Loo osakonna välisukse ette.

“Loel” kunstistuudio installatsioon “Jõulurõõm” seisab Oru Külakeskuse ees päikesekella peal. Iga laps joonistas ühe jõlutemaatilise pildi (kokku 28).

Vanalinna Hariduskolleegiumis on mitu seltskonda, kes tegid oma nägemuse valgusest. Lapsed toimetasid peaaegu 0 eelarvega ja leiutasid lahendused ise. Esimese VHK installatsiooni nimi on” Puhka hetk ja võta aega!” Tegijate ja ideeloome gruppi kuuluvad: Ly Ann Kõllo, Joosep Matis Tõnisson, Karl Johannes Hellrand, Anna Martina Helme, Martin Luisk, Kirke Kaisa Kaunis, Romeo Ristimäe, Hants Herman Reimann.

 

Viimsi Kaubanduskeskuses on sellel aastal traditsioonilise jõulukuuse asemel Viimsi kunstikooli õpilaste ja õpetajate koostöös valminud installatsioon. Loe rohkem 👉https://viimsiteataja.ee/kultuur/kunstikooli-installatsioon/

Ahtme Kunstide Kool tervitab oma jõuluinstallatsioonidega. Täname tegijaid – Zlata Vikulina, Veronika Vassiljeva, Maria Šinšakova, Tatjana Saulits, Darja Jakovleva, Lev Gluhharjov, Angelina Bespalova, Faddei Garems, Emilia Orlova, Veronika Veske, Angelina Kippar, Sofia Filonova, Uljana Rõbatšenko, Lorena Nižnik, Margarita Sergejeva, Kristina Snõtkina.
Õpetajad – Aleksandr Dikushenko, Marina Melnik, Irina Anissimova, Olga Ratsõborskaja.

Kose Huvikooli õpilased ning nende helkurpuu pakub ööpimeduses rõõmsat valgusmängu:

Vanalinna Hariduskolleegiumi  installatsioon “Ühendused meie vahel”. Tegijad: Aiko Hayashi, Art Allik, Katariina Kukk, Dharma Celia Lilleorg ja Lee Mikkin.

Pärnu Kunstide Kooli kunstimaja ehtinud installatsioon “Laste kunstihingede hoidja ja Muusa-Ingel”. Töö teostasid Mia Mirelle Vaarmaa, Polina Vedehhova, Thomas Kaljula ja Romi Pärg. Õpetajad olid Ene Riso ja Kristel Pajos.
Kasutatud materjalid:
Mannekeeni taaskasutus, kapa-plaadi taaskasutus, jõulutuled, valgusvoolik, traat, kuldne termotekk, taaskasutus jõulupallid.
 
Meie jõuluinstallatsiooni teema oli “Laste kunstihingede hoidja ja Muusa-Ingel”. Töö teostasid õpilased Mia Mirelle Vaarmaa, Polina Vedehhova, Thomas Kaljula ja Romi Pärg. Juhendasid õpetajad Ene Riso ja Kristel Pajos. Töö valmistamisel taaskasutasime mannekeeni, kapa-plaati, jõulutulesid, valgusvoolikut, traati kuldset termotekki ja jõulupalle. Installatsioon oli üleval meie kunsti õppehoone rõdul Kerese tänaval Pärnus.
Vanalinna Hariduskolleegiumi teine installatsioon “Meduus”
Tegijate grupp: Mari Mirjam Laaksonen, Liisa Kuusberg, Gertrud Vooremäe, Anna Helin Hirvoja

Kehtna Kunstide Kooli installatsioon:

Sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses avati 27. aprillil sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”. Kunstiprojekti autorid, Tartu 2024 noorte kaasaegse kunsti aasta noored, kelle hulgas on ka mitmed Eesti

Kaasaegse kunsti suvelaager – võta osa!

Kaasaegse kunsti suvelaager kutsub sind osalema! Meil on koos juba mõnus seltskond õpetajatest, kes on osalenud kaasaegse kunsti kogemuskoolitusel Lihulas ja Tartus, kuid ruumi on

Näitusele!

Haapsalu Kunstikool ja Haapsalu Frankofiilide Ühing MTÜ esitleb näitust ”Merci”. Sõna merci tuleneb prantsuse keelsest sõnast ja tähendab ”tänu” või ”aitäh”. Näitus kõneleb 23 lapse

EKKL Lääne-Virumaa koolidel külas

Eesti Kunstikoolide Liidu juhatus külastas märtsi lõpupäevil Lääne-Virumaa kunstikoole. Värviküllases ja kunsti täis Tapa Muusika-ja Kunstikoolis tervitasid meid sealsed kunstiõpetajad ja direktor Ilmar Kald. Ühtlasi saime