Gerda Nurga ja Kaisa Maasiku ühine näitus „Sirgjoone kestev paindumine’’

Teisipäeval, 30. novembril kell 18 avatakse Tartu Lastekunstikooli Jakobi galeriis (Jakobi 52) Gerda Nurga ja Kaisa Maasiku ühine näitus „Sirgjoone kestev paindumine’’.  Näitus jääb avatuks 17. detsembrini.

 

Kunstnikud jälgivad uuel näitusel sotsiaalsust kui eraldiseisvat ringlevat nähtust.
Näitusel seatakse kahtluse alla konstrueeritud lineaarsus ja selle vastuolu kogetavaga.
Taasluues fragmente igapäevast, leitakse teise kohalolu nii jagatud ruumist kui isiklikust
kogemusest. Fiktiivsetel karakteritel baseeruv kuuldemäng kulgeb läbi nihestatud korduse, jõudes lõpuga tagasi alguspunkti.


Tegelaste teed ristuvad pidevalt otseselt või kaudselt, mõjusfäär kattub, kippudes kord hargnema ja siis jälle koonduma.


Läbi nihke toimub pidev teisenemine, mis hägustab ainuomast ja murendab indiviidikesksust. Igas subjektis kajava mitme häälsuse tuvastamine loob pinnase ühisesse sfääri lahustumiseks.

Gerda Nurk (s. 1996) töötab peamiselt teksti ja fiktiivse materialiseerimisega. Kasutades vormina tihti stsenaariumit, taasloob ta sündmusi uurimaks korporatiivseid ja sotsiaalseid kehasid. Hetkel õpib ta Viini Kunstiakadeemias.
Kaisa Maasik (s. 1994) on Tallinnas tegutsev kunstnik ja kuraator, kes töötab oma praktikas meelsasti tehnikatega, mis laienevad ruumi. Kaisa lõpetas 2021. aastal kaasaegse kunsti magistri õppekava Eesti Kunstiakadeemias.

 

Häälnäitleja: Liisa Saaremäel
Graafiline disain: Henri Kutsar

 

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Täname: Andres Nöps, Avo Tragel, DT Eesti Transport OÜ, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Eesti Kunstnike Liit, Genno Nurk, Indrek Köster, Johannes Säre, John Fail, Karel Koplimets, Keiu Maasik, Kreete Alasoo, Kristiina Kams, Madis Kurss, Mauri Mletsin, Marek Mäemets, Priit Kõiv.

Jakobi galeriid kureerib Tartu Lastekunstikool. Galerii asub Tartu kesklinnas aadressil Jakobi 52 ja on külastajatele tasuta avatud teisipäevast reedeni kell 13-18.


Erandkorras on galerii lahti 11. ja 12. detsembri nädalavahetusel tavapärastel kellaaegadel.

Gerda Nurk ja Kaisa Maasik “Sirgjoone kestev paindumine”

Loominguline konkurss HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada

Tuleskulptuurid Kosel

14. jaanuar oli märgiline, Kose Huvikooli kunstiosakonna eestvedamisel toimus tuleskulptuuride festival Kosel – “VALGUSE ALGUS”.Miks just sellel päeval? Vanarahvakalendri järgi oli 14. jaanuar taliharjapäev, see

Tule veebikohvihommikule

Hea õpetaja.Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 31. jaanuaril kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Avame EKKL uue õppeülesannete konkursi ”Mis mõttes…” temaatika telgitaguseid ja