Gerda Nurga ja Kaisa Maasiku ühine näitus „Sirgjoone kestev paindumine’’

Teisipäeval, 30. novembril kell 18 avatakse Tartu Lastekunstikooli Jakobi galeriis (Jakobi 52) Gerda Nurga ja Kaisa Maasiku ühine näitus „Sirgjoone kestev paindumine’’.  Näitus jääb avatuks 17. detsembrini.

 

Kunstnikud jälgivad uuel näitusel sotsiaalsust kui eraldiseisvat ringlevat nähtust.
Näitusel seatakse kahtluse alla konstrueeritud lineaarsus ja selle vastuolu kogetavaga.
Taasluues fragmente igapäevast, leitakse teise kohalolu nii jagatud ruumist kui isiklikust
kogemusest. Fiktiivsetel karakteritel baseeruv kuuldemäng kulgeb läbi nihestatud korduse, jõudes lõpuga tagasi alguspunkti.


Tegelaste teed ristuvad pidevalt otseselt või kaudselt, mõjusfäär kattub, kippudes kord hargnema ja siis jälle koonduma.


Läbi nihke toimub pidev teisenemine, mis hägustab ainuomast ja murendab indiviidikesksust. Igas subjektis kajava mitme häälsuse tuvastamine loob pinnase ühisesse sfääri lahustumiseks.

Gerda Nurk (s. 1996) töötab peamiselt teksti ja fiktiivse materialiseerimisega. Kasutades vormina tihti stsenaariumit, taasloob ta sündmusi uurimaks korporatiivseid ja sotsiaalseid kehasid. Hetkel õpib ta Viini Kunstiakadeemias.
Kaisa Maasik (s. 1994) on Tallinnas tegutsev kunstnik ja kuraator, kes töötab oma praktikas meelsasti tehnikatega, mis laienevad ruumi. Kaisa lõpetas 2021. aastal kaasaegse kunsti magistri õppekava Eesti Kunstiakadeemias.

 

Häälnäitleja: Liisa Saaremäel
Graafiline disain: Henri Kutsar

 

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Täname: Andres Nöps, Avo Tragel, DT Eesti Transport OÜ, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Eesti Kunstnike Liit, Genno Nurk, Indrek Köster, Johannes Säre, John Fail, Karel Koplimets, Keiu Maasik, Kreete Alasoo, Kristiina Kams, Madis Kurss, Mauri Mletsin, Marek Mäemets, Priit Kõiv.

Jakobi galeriid kureerib Tartu Lastekunstikool. Galerii asub Tartu kesklinnas aadressil Jakobi 52 ja on külastajatele tasuta avatud teisipäevast reedeni kell 13-18.


Erandkorras on galerii lahti 11. ja 12. detsembri nädalavahetusel tavapärastel kellaaegadel.

Gerda Nurk ja Kaisa Maasik “Sirgjoone kestev paindumine”

Saatke töid Lõputööde näitusele!

Meie kunstikoolides valmib igal aastal mitmeid suurepäraseid lõputöid. Kaks aastat tagasi kutsus Eesti Kunstikoolide Liit parimaid lõputöid üleriigilisel ühisnäitusel eksponeerima. Ka sel aastal on võimalus

Küsisime Marikalt, et mis ta arvab

Meie armas Marika Aedviir – Haapsalu Kunstikooli direktor, Eesti Kunstikoolide juhatuse liige ja hea sõber, asub peagi vastu uutele väljakutsetele. Saime veel enne näpust kinni,

Ootame sind veebikohvihommikule!

Hea õpetaja Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 16. mail kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul.   Seekordseks teemaks on ”Lastevanemate kaasamine kooli tegevustesse”. Arutleme

Sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses avati 27. aprillil sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”. Kunstiprojekti autorid, Tartu 2024 noorte kaasaegse kunsti aasta noored, kelle hulgas on ka mitmed Eesti