KunstikooliÖÖ „Jäljed“ Haapsalu Kunstikoolis

Aastast 2017 toimub Haapsalu Kunstikoolis traditsiooniline koolisündmus, mil kunstikooli saab terveks ööks jääda. Seekord oli KunstikooliÖÖ teemaks: „Jäljed“, mis toimus 4.-5. novembril ning millest võttis osa 27 põhikursusel õppivat õpilast (I-IV kursus).

 

Õhtu algas ideekorjega, et 2023. aasta kevadel osaleda ühisnäitusel Haapsalu Linnagaleriis koos Läänemaa Ühisgümnaasiumiga. Mõtted said paberile talletatud ja edasi jätkub juba ideearendus ning teostus igapäevastes koolitundides.

Seejärel toimus kohtumine Haapsalu Kunstikooli 2001. aasta vilistlase ja tattookunstniku Sergei Dutoviga, kelle juhendamisel sai igaüks endale käe peale oma enda isikliku tattoo. Hetkel siiski küll ajutise!

 

Õpilaste meeli köitis aaretejaht, kus aardeks ei olnud mitte ese vaid ühine tegevus. Gruppidesse jaotusid õpilased läbisegi, mis andis võimaluse nii I kui IV kursuse õpilastel ülesandeid täites teineteist paremini tundma õppida. Sinna mahtus nii pimejoonistus, peomütsi meisterdamine, ristsõna, jutukuubikute abil loo jutustamine, performance videode vaatamine ning QR koodi abil uue sihtkoha leidmine. Kõik meeskonnad jõudsid lõpuks õpetajate poolt saladusse jäetud keldridiscole, kus ootasid nende enda valitud muusikapalad ja valgusmäng. Kõva tants ja trall kestis õpilastel ja õpetajatel südaööni, kuni osa seltskonnast suundus majagaleriisse õpetaja Kareli eestvedamisel hundimängu mängima, ilma milleta ei ole viimastel aastatel möödunud ükski meie ühisüritus.

Enamus õpilasi sai ikka öösel paar tundi sõba silmale aga oli ka neid, kellel juttu jätkus hommikutundideni. Sellest hoolimata ootas uniseid lapsi särasilmne õpetaja Aide, kes valmistas hommikusöögiks maailma parimaid pannkooke.

 

Õpilaste tagasiside Kunstikooliööle oli väga hea. Eks püüame edaspidigi õpilasi üllatada uute tegevuste ja külalistega. Ka öösel on kunstikoolis hea olla ja koos tegutseda! Soovitame kõigil järgi proovida.

 

Teksti autorid: Marika Aedviir, Liis Jaaniste

 

Kutse veebikohvihommikule 18. septembril

Hea õpetajaEesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 18. septembril kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Seekord on teemaks ”Mina ja meie- kuidas luua koostöist õpilaste gruppi?”,

„KÕIK ON HÄSTI“ Kunstiõpetajate loomingu näitus

„KÕIK ON HÄSTI“ Kunstiõpetajate loomingu näitus Tallinna Huvikeskus Kullo Lastegaleriis Tallinna Huvikeskus Kullo Lasteagalerii tähistab käesoleval sügisel  oma 40.sünnipäeva.On suur rõõm, et selle aja jooksul

Kunstiõpetajad Vormsil

24.-29. juulini toimus järjekordne kunstiõpetajate suvelaager. Seekord Vormsi saare erilises introvertide paradiislikus keskkonnas. 34 kunstiõpetaja võõrustajaks oli Rumpo Mäe talu pererahvas. Seekordses laagris keskendusime Margot Kase

Inspiratsioonipäevad korraldajate silme läbi

Inspiratsioonipäevadest muinasjutulises Laitse lossis on möödunud kaks nädalat ja siiamaani kipub mõte rändama mõne põneva mõttekäigu, inspireeriva inimese või toreda seltskonnakaaslase peale. Käesoleval aastal lähtusime