KunstikooliÖÖ „Jäljed“ Haapsalu Kunstikoolis

Aastast 2017 toimub Haapsalu Kunstikoolis traditsiooniline koolisündmus, mil kunstikooli saab terveks ööks jääda. Seekord oli KunstikooliÖÖ teemaks: „Jäljed“, mis toimus 4.-5. novembril ning millest võttis osa 27 põhikursusel õppivat õpilast (I-IV kursus).

 

Õhtu algas ideekorjega, et 2023. aasta kevadel osaleda ühisnäitusel Haapsalu Linnagaleriis koos Läänemaa Ühisgümnaasiumiga. Mõtted said paberile talletatud ja edasi jätkub juba ideearendus ning teostus igapäevastes koolitundides.

Seejärel toimus kohtumine Haapsalu Kunstikooli 2001. aasta vilistlase ja tattookunstniku Sergei Dutoviga, kelle juhendamisel sai igaüks endale käe peale oma enda isikliku tattoo. Hetkel siiski küll ajutise!

 

Õpilaste meeli köitis aaretejaht, kus aardeks ei olnud mitte ese vaid ühine tegevus. Gruppidesse jaotusid õpilased läbisegi, mis andis võimaluse nii I kui IV kursuse õpilastel ülesandeid täites teineteist paremini tundma õppida. Sinna mahtus nii pimejoonistus, peomütsi meisterdamine, ristsõna, jutukuubikute abil loo jutustamine, performance videode vaatamine ning QR koodi abil uue sihtkoha leidmine. Kõik meeskonnad jõudsid lõpuks õpetajate poolt saladusse jäetud keldridiscole, kus ootasid nende enda valitud muusikapalad ja valgusmäng. Kõva tants ja trall kestis õpilastel ja õpetajatel südaööni, kuni osa seltskonnast suundus majagaleriisse õpetaja Kareli eestvedamisel hundimängu mängima, ilma milleta ei ole viimastel aastatel möödunud ükski meie ühisüritus.

Enamus õpilasi sai ikka öösel paar tundi sõba silmale aga oli ka neid, kellel juttu jätkus hommikutundideni. Sellest hoolimata ootas uniseid lapsi särasilmne õpetaja Aide, kes valmistas hommikusöögiks maailma parimaid pannkooke.

 

Õpilaste tagasiside Kunstikooliööle oli väga hea. Eks püüame edaspidigi õpilasi üllatada uute tegevuste ja külalistega. Ka öösel on kunstikoolis hea olla ja koos tegutseda! Soovitame kõigil järgi proovida.

 

Teksti autorid: Marika Aedviir, Liis Jaaniste

 

Kunstikoolide liidu õpetajate suvelaager Vormsil

Eesti Kunstikoolide Liidu korraldatav kunstiõpetajate suvelaager tuleb taas!   24.-29. juuli Vormsil mere rannal Rumpo Mäe talus.   Seekordse suvelaagri peamiseks loominguliseks teemaks on suhestumine kohaga. Süveneme

Koomiksikonkurss “Raharöövlid

Finantsinspektsioon ja noorteinfoportaal Teeviit ootavad kõiki 1. – 12. klassi õpilasi üle Eesti osalema lõbusal rahatarkuse koomiksikonkursil „Raharöövlid“. Iga vanusegrupi võitjaid ootavad auhinnad graafikalaudadest raamatute ja üllatusteni.

EKKLi infokoosolek veebis 24.märtsil

Head liikmed! Kevadine liidu üldkoosolek toimub seekord alles mais, seega tuleme korra 24. märtsil kell 11.00 veebi teel kokku, et rääkida liidu selleaastastest plaanidest ja tegevustest.  Ühtlasi püstitati veebikohvihommikul ka huvikoolide

Selgunud on koomiksikonkursi väljapaistvamad kunstiteosed

Eesti Kunstikoolide Liidu kunstikonkursi  “Koomiks on kunstiteos”  paremik on selgunud. Kokku laekus konkursile veidi enam kui 400 tööd 45 eesti huvi- ja üldhariduskoolist. Žürii valis välja kolme vanusekategooria

Saame tuttavaks EKKL Noorteühendusega

Eesti Kunstikoolide Liidu Noorteühendus (EKKL NÜ) loodi 2. aprillil 2022. aastal. Ühenduse eesmärk on anda noortele võimalus rääkida kaasa kunstihuvihariduses ja luua kunstist huvitatud noortele

EKKL Noorteühenduse kevadine kohtumine

Ootame kõiki loomingulisi noori üle-eesti osalema Eesti Kunstikoolide Liidu Nooreühingu kevadisel kohtumisel, mis toimub 31.märtsil kuni 2. aprillil Viljandi Kunstikoolis. Kohtumine algab reedel, 31.03 kell