KunstikooliÖÖ „Jäljed“ Haapsalu Kunstikoolis

Aastast 2017 toimub Haapsalu Kunstikoolis traditsiooniline koolisündmus, mil kunstikooli saab terveks ööks jääda. Seekord oli KunstikooliÖÖ teemaks: „Jäljed“, mis toimus 4.-5. novembril ning millest võttis osa 27 põhikursusel õppivat õpilast (I-IV kursus).

 

Õhtu algas ideekorjega, et 2023. aasta kevadel osaleda ühisnäitusel Haapsalu Linnagaleriis koos Läänemaa Ühisgümnaasiumiga. Mõtted said paberile talletatud ja edasi jätkub juba ideearendus ning teostus igapäevastes koolitundides.

Seejärel toimus kohtumine Haapsalu Kunstikooli 2001. aasta vilistlase ja tattookunstniku Sergei Dutoviga, kelle juhendamisel sai igaüks endale käe peale oma enda isikliku tattoo. Hetkel siiski küll ajutise!

 

Õpilaste meeli köitis aaretejaht, kus aardeks ei olnud mitte ese vaid ühine tegevus. Gruppidesse jaotusid õpilased läbisegi, mis andis võimaluse nii I kui IV kursuse õpilastel ülesandeid täites teineteist paremini tundma õppida. Sinna mahtus nii pimejoonistus, peomütsi meisterdamine, ristsõna, jutukuubikute abil loo jutustamine, performance videode vaatamine ning QR koodi abil uue sihtkoha leidmine. Kõik meeskonnad jõudsid lõpuks õpetajate poolt saladusse jäetud keldridiscole, kus ootasid nende enda valitud muusikapalad ja valgusmäng. Kõva tants ja trall kestis õpilastel ja õpetajatel südaööni, kuni osa seltskonnast suundus majagaleriisse õpetaja Kareli eestvedamisel hundimängu mängima, ilma milleta ei ole viimastel aastatel möödunud ükski meie ühisüritus.

Enamus õpilasi sai ikka öösel paar tundi sõba silmale aga oli ka neid, kellel juttu jätkus hommikutundideni. Sellest hoolimata ootas uniseid lapsi särasilmne õpetaja Aide, kes valmistas hommikusöögiks maailma parimaid pannkooke.

 

Õpilaste tagasiside Kunstikooliööle oli väga hea. Eks püüame edaspidigi õpilasi üllatada uute tegevuste ja külalistega. Ka öösel on kunstikoolis hea olla ja koos tegutseda! Soovitame kõigil järgi proovida.

 

Teksti autorid: Marika Aedviir, Liis Jaaniste

 

Loovuurimuse töötoad koolides üle Eesti

Loomeprotsessi illutratsioon. Britta Benno Käes on taas loovtööde ja õpilasuurimuste tegemise aeg. Õppijad, kes valivad oma teemaks mõne kunstiga seotud küsimuse, on sageli kimbatuses, kuidas

Õppülesannete seminar Pärnus

Reedel, 11.novembril said kunstiõpetajad kokku Pärnu Kunstide koolis, et jagada õppeülesandeid. Esitlusele tulid kõik selle aasta õppeülesannete konkurssi ära märgitud tööd. Tunnustatud tööd ja autorid: 

Eesti koolilaste metsapostkaart 2022

20. korda toimuv RMK poolt korraldatud konkurss “Eesti koolilaste metsapostkaart” ootab taas Eesti koolide 1.-9. klasside õpilaste joonistatud postkaarte.Tänavuse konkursi teemaks on: “MEIL ON SÕBRAD METSAS”.