Kutsume taas kõiki kunstiõpilasi- ja õpetajaid osalema EKKL korraldatavas veebi kunstitunnis!

Veiko Tammjärv, Hukkunud alpinisti hotell

Kutsume taas kõiki kunstiõpilasi- ja õpetajaid osalema Eesti Kunstikoolide Liidu korraldatavas veebi kunstitunnis 14. novembril 2022 kell 16.00 – 17.00.

 

Seekord kohtume ekraanide vahendusel graafik Veiko Tammjärvega, kellel on õige pea ilmumas graafiline novell “REHEPAPP” 2. Meie külaline on valmis jagama õpilastega oma graafiliste novellide sünnilugu ning rääkima selle stiili viljelemisest Euroopas. Samas võiks õpilased varuda pliiatsit ja paberit, sest läbi ekraanide toimub ka väikese praktilise ülesande täitmine.

 

Veebitund sobib õpilastele vanuses 11 – 18.

 

Eelnevalt on vajalik registreerumine, mida saab teha kuni 13. novembrini.

Registreeruma peab õpetaja, kes edastab osalemislingi oma õpilastele.

Registreerumisvormi leiad SIIT

 

Kes on Veiko Tammjärv?

 

Kunstnik Veiko Tammjärve kohta on kirjutatud, et tema 2000-ndate aastate koomiksiloomingus arenes välja tema isikupärane piktograafiline koomiksistiil. Sellesse perioodi jääb mitmeid publikatsioone nii eesti ja välismaistes koomiksikogumikes ja kunstiajakirjades. Hilisema loomingu fookus on suunatud traditsioonilisema joonistusstiili poole. Tammjärv on avaldanud kaks graafilist romaani: Arkadi ja Boriss Strugatski “Hukkunud Alpinisti Hotell” ainetel (2020) ja Andrus Kivirähki “Rehepapp” 1. osa (2021). Raamatu teine osa peaks ilmuma 2022 aastal. Külaliskunstnikuna on Tammjärv oma töödega osalenud Brüsseli, Treviso ja Helsingi koomiksifestivalidel. Tammjärv töötab loovjuhina reklaamiagentuuris. Graafilise disainerina on ta pälvinud oma tööde eest mitmeid auhindu ja osalenud ka erinevate konkurssidel žürii liikmena.

 

Vaata lisaks: 

https://veikotammjarv.voog.com/et

https://www.ulmeajakiri.ee/?intervjuu-veiko-tammjarv

https://kultuur.err.ee/1608463868/arvustus-veiko-tammjarv-leiab-oma-koomiksis-ules-rehepapi-tuuma

 

NB: Kel on huvi, siis graafilise romaani “Rehepapp” II osa saab Hooandjas toetada ja seeläbi ka endale üks tema teostest soetada.

Loominguline konkurss HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada

Tuleskulptuurid Kosel

14. jaanuar oli märgiline, Kose Huvikooli kunstiosakonna eestvedamisel toimus tuleskulptuuride festival Kosel – “VALGUSE ALGUS”.Miks just sellel päeval? Vanarahvakalendri järgi oli 14. jaanuar taliharjapäev, see

Tule veebikohvihommikule

Hea õpetaja.Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 31. jaanuaril kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Avame EKKL uue õppeülesannete konkursi ”Mis mõttes…” temaatika telgitaguseid ja