Kutsume taas kõiki kunstiõpilasi- ja õpetajaid osalema EKKL korraldatavas veebi kunstitunnis!

Veiko Tammjärv, Hukkunud alpinisti hotell

Kutsume taas kõiki kunstiõpilasi- ja õpetajaid osalema Eesti Kunstikoolide Liidu korraldatavas veebi kunstitunnis 14. novembril 2022 kell 16.00 – 17.00.

 

Seekord kohtume ekraanide vahendusel graafik Veiko Tammjärvega, kellel on õige pea ilmumas graafiline novell “REHEPAPP” 2. Meie külaline on valmis jagama õpilastega oma graafiliste novellide sünnilugu ning rääkima selle stiili viljelemisest Euroopas. Samas võiks õpilased varuda pliiatsit ja paberit, sest läbi ekraanide toimub ka väikese praktilise ülesande täitmine.

 

Veebitund sobib õpilastele vanuses 11 – 18.

 

Eelnevalt on vajalik registreerumine, mida saab teha kuni 13. novembrini.

Registreeruma peab õpetaja, kes edastab osalemislingi oma õpilastele.

Registreerumisvormi leiad SIIT

 

Kes on Veiko Tammjärv?

 

Kunstnik Veiko Tammjärve kohta on kirjutatud, et tema 2000-ndate aastate koomiksiloomingus arenes välja tema isikupärane piktograafiline koomiksistiil. Sellesse perioodi jääb mitmeid publikatsioone nii eesti ja välismaistes koomiksikogumikes ja kunstiajakirjades. Hilisema loomingu fookus on suunatud traditsioonilisema joonistusstiili poole. Tammjärv on avaldanud kaks graafilist romaani: Arkadi ja Boriss Strugatski “Hukkunud Alpinisti Hotell” ainetel (2020) ja Andrus Kivirähki “Rehepapp” 1. osa (2021). Raamatu teine osa peaks ilmuma 2022 aastal. Külaliskunstnikuna on Tammjärv oma töödega osalenud Brüsseli, Treviso ja Helsingi koomiksifestivalidel. Tammjärv töötab loovjuhina reklaamiagentuuris. Graafilise disainerina on ta pälvinud oma tööde eest mitmeid auhindu ja osalenud ka erinevate konkurssidel žürii liikmena.

 

Vaata lisaks: 

https://veikotammjarv.voog.com/et

https://www.ulmeajakiri.ee/?intervjuu-veiko-tammjarv

https://kultuur.err.ee/1608463868/arvustus-veiko-tammjarv-leiab-oma-koomiksis-ules-rehepapi-tuuma

 

NB: Kel on huvi, siis graafilise romaani “Rehepapp” II osa saab Hooandjas toetada ja seeläbi ka endale üks tema teostest soetada.

Kutse veebikohvihommikule 18. septembril

Hea õpetajaEesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 18. septembril kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Seekord on teemaks ”Mina ja meie- kuidas luua koostöist õpilaste gruppi?”,

„KÕIK ON HÄSTI“ Kunstiõpetajate loomingu näitus

„KÕIK ON HÄSTI“ Kunstiõpetajate loomingu näitus Tallinna Huvikeskus Kullo Lastegaleriis Tallinna Huvikeskus Kullo Lasteagalerii tähistab käesoleval sügisel  oma 40.sünnipäeva.On suur rõõm, et selle aja jooksul

Kunstiõpetajad Vormsil

24.-29. juulini toimus järjekordne kunstiõpetajate suvelaager. Seekord Vormsi saare erilises introvertide paradiislikus keskkonnas. 34 kunstiõpetaja võõrustajaks oli Rumpo Mäe talu pererahvas. Seekordses laagris keskendusime Margot Kase

Inspiratsioonipäevad korraldajate silme läbi

Inspiratsioonipäevadest muinasjutulises Laitse lossis on möödunud kaks nädalat ja siiamaani kipub mõte rändama mõne põneva mõttekäigu, inspireeriva inimese või toreda seltskonnakaaslase peale. Käesoleval aastal lähtusime