Kutsume taas kõiki kunstiõpilasi- ja õpetajaid osalema EKKL korraldatavas veebi kunstitunnis!

Veiko Tammjärv, Hukkunud alpinisti hotell

Kutsume taas kõiki kunstiõpilasi- ja õpetajaid osalema Eesti Kunstikoolide Liidu korraldatavas veebi kunstitunnis 14. novembril 2022 kell 16.00 – 17.00.

 

Seekord kohtume ekraanide vahendusel graafik Veiko Tammjärvega, kellel on õige pea ilmumas graafiline novell “REHEPAPP” 2. Meie külaline on valmis jagama õpilastega oma graafiliste novellide sünnilugu ning rääkima selle stiili viljelemisest Euroopas. Samas võiks õpilased varuda pliiatsit ja paberit, sest läbi ekraanide toimub ka väikese praktilise ülesande täitmine.

 

Veebitund sobib õpilastele vanuses 11 – 18.

 

Eelnevalt on vajalik registreerumine, mida saab teha kuni 13. novembrini.

Registreeruma peab õpetaja, kes edastab osalemislingi oma õpilastele.

Registreerumisvormi leiad SIIT

 

Kes on Veiko Tammjärv?

 

Kunstnik Veiko Tammjärve kohta on kirjutatud, et tema 2000-ndate aastate koomiksiloomingus arenes välja tema isikupärane piktograafiline koomiksistiil. Sellesse perioodi jääb mitmeid publikatsioone nii eesti ja välismaistes koomiksikogumikes ja kunstiajakirjades. Hilisema loomingu fookus on suunatud traditsioonilisema joonistusstiili poole. Tammjärv on avaldanud kaks graafilist romaani: Arkadi ja Boriss Strugatski “Hukkunud Alpinisti Hotell” ainetel (2020) ja Andrus Kivirähki “Rehepapp” 1. osa (2021). Raamatu teine osa peaks ilmuma 2022 aastal. Külaliskunstnikuna on Tammjärv oma töödega osalenud Brüsseli, Treviso ja Helsingi koomiksifestivalidel. Tammjärv töötab loovjuhina reklaamiagentuuris. Graafilise disainerina on ta pälvinud oma tööde eest mitmeid auhindu ja osalenud ka erinevate konkurssidel žürii liikmena.

 

Vaata lisaks: 

https://veikotammjarv.voog.com/et

https://www.ulmeajakiri.ee/?intervjuu-veiko-tammjarv

https://kultuur.err.ee/1608463868/arvustus-veiko-tammjarv-leiab-oma-koomiksis-ules-rehepapi-tuuma

 

NB: Kel on huvi, siis graafilise romaani “Rehepapp” II osa saab Hooandjas toetada ja seeläbi ka endale üks tema teostest soetada.

Loovuurimuse töötoad koolides üle Eesti

Loomeprotsessi illutratsioon. Britta Benno Käes on taas loovtööde ja õpilasuurimuste tegemise aeg. Õppijad, kes valivad oma teemaks mõne kunstiga seotud küsimuse, on sageli kimbatuses, kuidas

KunstikooliÖÖ „Jäljed“ Haapsalu Kunstikoolis

Aastast 2017 toimub Haapsalu Kunstikoolis traditsiooniline koolisündmus, mil kunstikooli saab terveks ööks jääda. Seekord oli KunstikooliÖÖ teemaks: „Jäljed“, mis toimus 4.-5. novembril ning millest võttis

Õppülesannete seminar Pärnus

Reedel, 11.novembril said kunstiõpetajad kokku Pärnu Kunstide koolis, et jagada õppeülesandeid. Esitlusele tulid kõik selle aasta õppeülesannete konkurssi ära märgitud tööd. Tunnustatud tööd ja autorid: 

Eesti koolilaste metsapostkaart 2022

20. korda toimuv RMK poolt korraldatud konkurss “Eesti koolilaste metsapostkaart” ootab taas Eesti koolide 1.-9. klasside õpilaste joonistatud postkaarte.Tänavuse konkursi teemaks on: “MEIL ON SÕBRAD METSAS”.