NODI lükkub kahjuks edasi seoses kõrge COVID-19 näitajaga riigis. Jagame niipea kui võimalik infot uue toimumisaja osas.
Ootame lapsi ja õpetajaid disainilaagrisse
Registreerimine 10. oktoobrini! Teemaks: “Noored ja töö”
Töö tegi ahvist inimese. Nii räägitakse.
Tee tööd, siis tuleb armastus. Sedagi võib juhtuda…
Meie aga usume, et kui sa ei tee oma tööd südame ja kirega, võib juhtuda et see töö teeb sinust jälle ahvi ja viib su puu otsa tagasi.
Inimene veedab oma täiskasvanud eas üle poole ajast tööl. Statistika ütleb, et vaid 13% inimestest armastavad oma tööd. Inimkonna ajaloos on töö väga palju muutunud. Nii sellesse suhtumine kui selle tegemine. Tehnoloogia on andnud lugematu hulk võimalusi teha tööd kõige üllatavamates tingimustes. Ka siis kui planeeti on tabanud kõikehõlmav pandeemia. Samuti on tehnoloogia teinud töö tegemise füüsiliselt palju lihtsamaks, seeläbi inimese elu palju mugavamaks ja vaata et lausa tervistkahjustavaks.
Kuid mis asi see töö siis ikkagi on, miks me seda teha tahame, kellele ja kellega? Mis paneb siis nendel 13% inimestest silma särama ja hommikul vara tööle tõttama? Töökaaslased? Töökeskkond? Palk? Ja kas me käime tööl või teeme tööd? Ja üleüldse, kuidas ma tean mis tööd ma teha tahan ja milleks ma sobin?
Juba põhikooli lõpus küsitakse millisesse valdkonda sa edasi õppima minna soovid.
Kuidas ometi ma seda tean, kui mul puudub ülevaade eksisteerivatest valdkondadest ja ma pole õieti midagi proovinudki?
Seekordsel NoDi’l võtame ette kõik tööga seotud teemad, sealhulgas noorte töötamise võimalused nii õpingute ajal kui kaugemas tulevikus.
Mis on NoDi?
Eesti Kunstikoolide Liit ja Haridusdisaini Keskus on korraldamas kuuendat aastat üle-Eestilist noortele suunatud disainiõppe konkurssi NODI – NOORED DISAINIVAD, eesmärgiga arendada ja propageerida noorte seas loovat disainerlikku mõtlemist ning meeskonnatööd.
Sel aastal planeerime NODI läbi viia 26.-29. oktoobril Viljandis ja sündmus on eelkõige suunatud noortele vanuses 13- 19 eluaastat. Ootame koolidest osalema neljaliikmelisi gruppe, sealhulgas nii vanu kui uusi sõpru.
Laagris toimub töö ajurünnakute ja mõttetalgute vormis, järgides disainiprintsiipe, protsessi ja rakendades disainimeetodeid. Kõigi nelja päeva jooksul juhendavad noori mentor-disainerid. Kaasatulnud õpetajatest moodustub oma meeskond.
Majutamine toimub Viljandi Kesklinna Koolis (Uueveski tee 1). Kaasa võtta madrats ja magamiskott. Majutus, toitlustus ja koolitus on tasuta.
Transpordi kulud katavad osalejad ise.
Turvalisuse tagamiseks on vaja täita lapsevanema nõusolek (nõusoleku leht tuleb peale registreerimist) ning kõik peavad tegema laagrile eelneval õhtul koroona kiirtesti, mille negatiivset tulemust kinnitab lapsevanem nõusoleku lehel. Samuti ei saa osaleda laagris haigusnähtudega õpilased ja õpetajad. Kohapeal on haigusnähtude tekkimisel võimalik teha kiirtest ning vajadusel olla kojuminekuni isolatsioonis.
Mida teeb õpetaja laagris?
Õpetaja on laagris õppija rollis, ka õpetajatest moodustatakse omaette väikesed meeskonnad, kes läbivad mentoriga koos mitmepäevase disainiprotsessi ja saavad viimasel päeval ka koolitustunnistuse. Sellise kogemuse pealt on teil endil võimalus tundides edaspidi rakendada disainiprotsessi meetodeid.
Kohtade arv on piiratud! Registreerimine toimub 18.oktoobrini.
Kui tahad meiega koos neli päeva möllata siis kirjuta:
Projekti partneriteks on Eesti Kunstikoolide Liit, Haridus-ja Teadusministeerium, MTÜ Haridusdisaini Keskus, Kose Kunstikeskus, Viljandi Kesklinna Kool.
Eelmise aasta laagri lugu videos: