NoDi – Noored Disainivad “Noored ja töö”

NODI lükkub kahjuks edasi seoses kõrge COVID-19 näitajaga riigis. Jagame niipea kui võimalik infot uue toimumisaja osas.

 

Ootame lapsi ja õpetajaid disainilaagrisse NoDi – Noored Disainivad, mis toimub Viljandis 26. oktoober – 29. oktoober!

Registreerimine 10. oktoobrini! Teemaks: “Noored ja töö”

 
NoDi – Noored Disainivad:

Töö tegi ahvist inimese. Nii räägitakse.

Tee tööd, siis tuleb armastus. Sedagi võib juhtuda…

Meie aga usume, et kui sa ei tee oma tööd südame ja kirega, võib juhtuda et see töö teeb sinust jälle ahvi ja viib su puu otsa tagasi.

Inimene veedab oma täiskasvanud eas üle poole ajast tööl. Statistika ütleb, et vaid 13% inimestest armastavad oma tööd. Inimkonna ajaloos on töö väga palju muutunud. Nii sellesse suhtumine kui selle tegemine. Tehnoloogia on andnud lugematu hulk võimalusi teha tööd kõige üllatavamates tingimustes. Ka siis kui planeeti on tabanud kõikehõlmav pandeemia. Samuti on tehnoloogia teinud töö tegemise füüsiliselt palju lihtsamaks, seeläbi inimese elu palju mugavamaks ja vaata et lausa tervistkahjustavaks.

Kuid mis asi see töö siis ikkagi on, miks me seda teha tahame, kellele ja kellega? Mis paneb siis nendel 13% inimestest silma särama ja hommikul vara tööle tõttama? Töökaaslased? Töökeskkond? Palk? Ja kas me käime tööl või teeme tööd? Ja üleüldse, kuidas ma tean mis tööd ma teha tahan ja milleks ma sobin?

Juba põhikooli lõpus küsitakse millisesse valdkonda sa edasi õppima minna soovid.

Kuidas ometi ma seda tean, kui mul puudub ülevaade eksisteerivatest valdkondadest ja ma pole õieti midagi proovinudki?

Seekordsel NoDi’l võtame ette kõik tööga seotud teemad, sealhulgas noorte töötamise võimalused nii õpingute ajal kui kaugemas tulevikus. 

Mis on NoDi?

Eesti Kunstikoolide Liit ja Haridusdisaini Keskus on korraldamas kuuendat aastat üle-Eestilist noortele suunatud disainiõppe konkurssi NODI – NOORED DISAINIVAD, eesmärgiga arendada ja propageerida noorte seas loovat disainerlikku mõtlemist ning meeskonnatööd.

Sel  aastal planeerime NODI läbi viia 26.-29. oktoobril Viljandis ja sündmus on eelkõige suunatud noortele vanuses 13- 19 eluaastat. Ootame koolidest osalema neljaliikmelisi gruppe, sealhulgas nii vanu kui uusi sõpru.

Laagris toimub töö ajurünnakute ja mõttetalgute vormis, järgides disainiprintsiipe, protsessi ja rakendades disainimeetodeid. Kõigi nelja päeva jooksul juhendavad noori mentor-disainerid. Kaasatulnud õpetajatest moodustub oma meeskond.

Majutamine toimub Viljandi Kesklinna Koolis  (Uueveski tee 1). Kaasa võtta madrats ja magamiskott. Majutus, toitlustus ja koolitus on tasuta.

Transpordi kulud katavad osalejad ise.

Turvalisuse tagamiseks on vaja täita lapsevanema nõusolek (nõusoleku leht tuleb peale registreerimist) ning kõik  peavad tegema laagrile eelneval õhtul koroona kiirtesti, mille negatiivset tulemust kinnitab lapsevanem nõusoleku lehel. Samuti ei saa osaleda laagris haigusnähtudega õpilased ja õpetajad. Kohapeal on haigusnähtude tekkimisel võimalik teha kiirtest ning vajadusel olla kojuminekuni isolatsioonis.

Mida teeb õpetaja laagris?

Õpetaja on laagris õppija rollis, ka õpetajatest moodustatakse omaette väikesed meeskonnad, kes läbivad mentoriga koos mitmepäevase disainiprotsessi ja saavad viimasel päeval ka koolitustunnistuse. Sellise kogemuse pealt on teil endil võimalus tundides edaspidi rakendada disainiprotsessi meetodeid.

Kohtade arv on piiratud! Registreerimine toimub 18.oktoobrini.

Kui tahad meiega koos neli päeva möllata siis kirjuta:

kunstikoolideliit@gmail.com 

Projekti partneriteks on Eesti Kunstikoolide Liit, Haridus-ja Teadusministeerium, MTÜ Haridusdisaini Keskus, Kose Kunstikeskus, Viljandi Kesklinna Kool.

 

Eelmise aasta laagri lugu videos:

EKKL Lääne-Virumaa koolidel külas

Eesti Kunstikoolide Liidu juhatus külastas märtsi lõpupäevil Lääne-Virumaa kunstikoole. Värviküllases ja kunsti täis Tapa Muusika-ja Kunstikoolis tervitasid meid sealsed kunstiõpetajad ja direktor Ilmar Kald. Ühtlasi saime

Kaasaegse kunsti suvelaager

Kaasaegse kunsti suvelaager on planeeritud kahe kaasaegse kunsti kogemuskoolituse grupi jätkukoolitusena. Laager toimub 22.-25.juulil Põldotsa talus Läänemaal.   Kutse koolitusgruppidele on saadetud e-maili teel.  

Loominguline konkurss HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada

Veebikohvihommik 15.märts

Hea õpetaja! Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 15. märtsil kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Sel kohtumisel tutvustab liidu juhatus: ”101 modelli” ehk Eesti

Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvine õppelaager

Taaskord ootame teid Eesti Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvisesse õppelaagrisse. Sel aastal toimub laager 1.-6. juulil Tõstamaal.  Teemadeks on tsüanotüüpia ja akvarell. Tsüanotüüpia on üks fototrüki menetlusi, mille erinevaid mängulisi võimalusi ja põnevat

Märjamaa Muusika- ja Kunstikool kutsub näitusele

Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli näitus Tallinnas Kullo lastegaleriis (Kuninga 6) lõpetab meie kooli 35. aastapäeva tähistamise sündmuste rea.   Olete väga oodatud meie kunstiõpilaste näitusele

Aasta tegija huvihariduses – Margit Mikk

Noortevaldkonna tunnustuskonkursil “Noorte Heaks Tänu”  sai suure tunnustuse meie Margit – aasta tegija huvihariduses. Palju õnne veelkord Margit!Tegime selle puhul Margitiga intervjuu ja jagame seda