Nutika noorsootöö ümarlaua teine kohtumine

04.20 toimus Nutika Noorsootöö Ümarlaua teine kohtumine, sel korral saadi kokku päriselt, ühise laua taga. Kunstikoolide Liitu esindas Kea Pelapson, Lihula Muusika- ja Kunstikoolist. 

 

Sissejuhatuseks tutvusime uuringuga, mis kaardistab noore (uuring tehtud vene rahvusest noorte seas, kuid suure tõenäosusega võib seda laiendada ka üleüldiselt) info saamise keskkondi. Esi kolmikusse kuuluvad Tik-Tok, Youtube ja Instagramm. Samal ajal aga on õpetajatel ja lapsevanematel esikohal hoopis Facebook. Kindlasti mõttekoht ka meile endile, kas ja kui palju me kasutame erinevaid sotsiaalmeedia kanaleid ja millises suunas võiks veel edasi liikuda.

 

Seejärel arutlesime noorema vanuseastme (7-12a) ja tõrjutusriskis noorte informeerituse toetamise üle. Milliseid võimalusi lisaks sotsiaalmeediale peaksime kasutama, et noorele suunatud ja oluline info jõuaks kõikide noorteni, igas Eesti piirkonnas, igas vanuseastmes, igas kultuuriruumis.

Kogusime ja panime kirja ideid millega reaalselt edasi minna.

 

Kohtumise teine arutelu punkt oli, et kuidas turundada Euroopa Noorteinfo Hartat. 

Ühiselt leidsime, et tegemist ei ole kaugeltki põhimõtetega, millega peaks kursis olema vaid noorsootöötajad vaid kõik noortega töötavad inimesed. Nii proovisimegi leida lahendusi ja ideid, kuidas seda ideed turundada ja laiema publikuni viia. Loodame, et nii mõnigi hea idee saab varsti juba teoks.

 

Antud kohtumise valguses soovitan kõigil koolidel mõelda, et kas nende koolis jõuab just noorele oluline info temani ja mis teed pidi. Kas me kasutame ära sotsiaalmeedia kõiki positiivseid võimalusi? Millised sotsiaalmeedia suunad võiksid meie koolides veel enam tähelepanu saada. Ja kui kogu sotsiaalmeedia haldamine ja olulise info eristamine tundub keeruline, siis leiame enda ümbert need kellelt abi ja nõu küsida. 

 

Kui on ideid, muresid, rõõme, mida tahaksid, et meie valdkonna poolt järgmisel kohtumisel jagaksin, siis anna kindlasti sellest EKKL-ile teada.

 

Nutikat suve! 

Algas “Rõõmustajad pimedas” konkursi rahvahääletus!

Eesti Kunstikoolide Liidu Facebooki lehel algas valgusinstallatsioonide kujundamise konkursi “Rõõmustajad pimedas” 2024 konkursitööde rahvahääletus!   Oma lemmikule hääle andmiseks märgi enda lemmiktöö alla “süda” või “pöial”.

EKKL uus juhatus

Eesti Kunstikoolide Liidu üldkoosolekul valiti uus juhatus koosseisus Margit Mikk (Kose Huvikool), Kristel Kallau (Pärnu Kunstide Kool), Keret Altpere (Tartu Lastekunstikool), Anne Aaspõllu (Märjamaa Muusika-

EKKL 2024 meediakajastused

Meil on suur rõõm, et 2024 aastal on Eesti kunstikoolide liidu tegemisi laialdaselt kajastatud ka meedias. Aitäh kõigile väljaannetele, kes on meie tegemisi märganud. Ja

Eesti Kunstikoolide Liidu üldkoosolek

Eesti Kunstikoolide Liidu korraline üldkoosolek toimub 6. detsembril kell 11 – 13 Viljandi Kunstikoolis (Posti 11) ja soovijatele läbi veebi. Registreeru koosolekule SIITRegistreerumise tähtaeg on 2. detsember 2024. Päevakord:  Ülevaade 2024. aasta

Veebikunstitund teatrikunstnik Gerli Mägiga

Eesti Noorsooteatri lavastus “Nutude salajutud”. Autor: Rünno Lahesoo Ootame kõiki kunstiõpilasi- ja õpetajaid osalema Eesti Kunstikoolide Liidu korraldatavas veebi kunstitunnis 19. novembril 2024 kell 16 – 17