Nutika noorsootöö ümarlaua teine kohtumine

04.20 toimus Nutika Noorsootöö Ümarlaua teine kohtumine, sel korral saadi kokku päriselt, ühise laua taga. Kunstikoolide Liitu esindas Kea Pelapson, Lihula Muusika- ja Kunstikoolist. 

 

Sissejuhatuseks tutvusime uuringuga, mis kaardistab noore (uuring tehtud vene rahvusest noorte seas, kuid suure tõenäosusega võib seda laiendada ka üleüldiselt) info saamise keskkondi. Esi kolmikusse kuuluvad Tik-Tok, Youtube ja Instagramm. Samal ajal aga on õpetajatel ja lapsevanematel esikohal hoopis Facebook. Kindlasti mõttekoht ka meile endile, kas ja kui palju me kasutame erinevaid sotsiaalmeedia kanaleid ja millises suunas võiks veel edasi liikuda.

 

Seejärel arutlesime noorema vanuseastme (7-12a) ja tõrjutusriskis noorte informeerituse toetamise üle. Milliseid võimalusi lisaks sotsiaalmeediale peaksime kasutama, et noorele suunatud ja oluline info jõuaks kõikide noorteni, igas Eesti piirkonnas, igas vanuseastmes, igas kultuuriruumis.

Kogusime ja panime kirja ideid millega reaalselt edasi minna.

 

Kohtumise teine arutelu punkt oli, et kuidas turundada Euroopa Noorteinfo Hartat. 

Ühiselt leidsime, et tegemist ei ole kaugeltki põhimõtetega, millega peaks kursis olema vaid noorsootöötajad vaid kõik noortega töötavad inimesed. Nii proovisimegi leida lahendusi ja ideid, kuidas seda ideed turundada ja laiema publikuni viia. Loodame, et nii mõnigi hea idee saab varsti juba teoks.

 

Antud kohtumise valguses soovitan kõigil koolidel mõelda, et kas nende koolis jõuab just noorele oluline info temani ja mis teed pidi. Kas me kasutame ära sotsiaalmeedia kõiki positiivseid võimalusi? Millised sotsiaalmeedia suunad võiksid meie koolides veel enam tähelepanu saada. Ja kui kogu sotsiaalmeedia haldamine ja olulise info eristamine tundub keeruline, siis leiame enda ümbert need kellelt abi ja nõu küsida. 

 

Kui on ideid, muresid, rõõme, mida tahaksid, et meie valdkonna poolt järgmisel kohtumisel jagaksin, siis anna kindlasti sellest EKKL-ile teada.

 

Nutikat suve! 

Niguliste muuseumi joonistusvõistlus

Hea õpetaja, huvijuht, lapsevanem!   Niguliste muuseum kutsub 6‒19-aastasi lapsi ja noori osalema joonistusvõistlusel „Värske vaade Tallinna vanalinnale“.   Võistlus toimub seoses Niguliste torni esmakordse avamisega

Kunstiõpetajate maalilaager Peipsi ääres

Eesti Kunstikoolide Liidul on tavaks korraldada suviti maalilaagreid. Varasematel aastatel on loodusest inspireeritud teoseid loodud Läänemaal mereäärses Topu puhkemajas ja Võrumaal Suure Munamäe külje all

Kaasaegse kunsti kursuse iseseisvate projektide näitus

Augusti alguses avati Lihulas Tapamaja Galeriis kaasaegse kunsti kursuse iseseisvate projektide näitus, mis võttis kokku kaasaegse kunsti koolitusprogrammi kunstiõpetajatele.   Kaasaegne kunst võeti päris põhjalikult

Tööpakkumine: Jõelähtme Muusika- ja Kunstikool

  Jõelähtme Muusika- ja Kunstikool võtab alates 1. septembrist 2022.a. tööle KUNSTI- JA KUNSTIAJALOO ÕPETAJA (koormus 0,75 ametikohta). Avaldus, CV ja kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad saata hiljemalt