Nutika noorsootöö ümarlaua teine kohtumine

04.20 toimus Nutika Noorsootöö Ümarlaua teine kohtumine, sel korral saadi kokku päriselt, ühise laua taga. Kunstikoolide Liitu esindas Kea Pelapson, Lihula Muusika- ja Kunstikoolist. 

 

Sissejuhatuseks tutvusime uuringuga, mis kaardistab noore (uuring tehtud vene rahvusest noorte seas, kuid suure tõenäosusega võib seda laiendada ka üleüldiselt) info saamise keskkondi. Esi kolmikusse kuuluvad Tik-Tok, Youtube ja Instagramm. Samal ajal aga on õpetajatel ja lapsevanematel esikohal hoopis Facebook. Kindlasti mõttekoht ka meile endile, kas ja kui palju me kasutame erinevaid sotsiaalmeedia kanaleid ja millises suunas võiks veel edasi liikuda.

 

Seejärel arutlesime noorema vanuseastme (7-12a) ja tõrjutusriskis noorte informeerituse toetamise üle. Milliseid võimalusi lisaks sotsiaalmeediale peaksime kasutama, et noorele suunatud ja oluline info jõuaks kõikide noorteni, igas Eesti piirkonnas, igas vanuseastmes, igas kultuuriruumis.

Kogusime ja panime kirja ideid millega reaalselt edasi minna.

 

Kohtumise teine arutelu punkt oli, et kuidas turundada Euroopa Noorteinfo Hartat. 

Ühiselt leidsime, et tegemist ei ole kaugeltki põhimõtetega, millega peaks kursis olema vaid noorsootöötajad vaid kõik noortega töötavad inimesed. Nii proovisimegi leida lahendusi ja ideid, kuidas seda ideed turundada ja laiema publikuni viia. Loodame, et nii mõnigi hea idee saab varsti juba teoks.

 

Antud kohtumise valguses soovitan kõigil koolidel mõelda, et kas nende koolis jõuab just noorele oluline info temani ja mis teed pidi. Kas me kasutame ära sotsiaalmeedia kõiki positiivseid võimalusi? Millised sotsiaalmeedia suunad võiksid meie koolides veel enam tähelepanu saada. Ja kui kogu sotsiaalmeedia haldamine ja olulise info eristamine tundub keeruline, siis leiame enda ümbert need kellelt abi ja nõu küsida. 

 

Kui on ideid, muresid, rõõme, mida tahaksid, et meie valdkonna poolt järgmisel kohtumisel jagaksin, siis anna kindlasti sellest EKKL-ile teada.

 

Nutikat suve! 

Kunstikoolide juhid õppereisil Helsingis

Kunstikoolide juhid käisid 3. – 4. jaanuaril õppereisil Helsingis, kus muuhulgas külastati Põhja-Helsingi kunstikooli ning olulisemaid kunstimuuseume- ning galeriisid. Põhja-Helsingi kunstikoolis tervitas meid direktor Heidi

Palju õnne Ahtme Kunstide Kool!

Küll on uhke tunne, et Ahtme Kunstide kool, meie liikmeskool on nomineeritud “Aasta huvihariduse või -tegevuse pakkuja” nimekirjas. Palju õnne Teile!   Noorte Heaks Tänu

Palju õnne Rita!

Rita Proos, Pärnu Kunstide Kooli meedia-, programmi- ja kommunikatsioonijuht ning Eesti Kunstikoolide liidu infojuht.   Meil on nii hea meel, et meie Ritat on märgatud.

Minu Klaas 2023

Kehtna Kunstide Kool kuulutab välja üle-Eestilise kunstikonkursi “Minu Klaas 2023“. Konkursi teema „Tarbeklaas“. Konkursi tähtaeg on 8. mai 2023. Konkursi tingimused ja kajastused  Kehtna Kunstide

Pakime kokku aasta 2022

Üks tegus aastaring on jälle täis saanud ning aeg on piparkoogihõngulises pühademeeleolus möödunule tagasi vaadata.   Oleme sel aastal üheskoos palju korda saatnud. Oleme tänulikud