Soovitame soojalt: Õpetaja puhka veidi- naudi suve ja lae akusid!

Eelmises uudiskirjas jagasime infot erinevate kunstifestivalide osas. Soovitame neid jätkuvalt. Kuid oleme pannud kirja veel mõned sündmused, kohad ja tegemised, mis võiksid ühest suvisest puhkamisest teha inspireeriva akude laadimise.

 

Veel üks kunstifestival- jah!

 

KontrastiKunstmõnusa olemise ja põneva kunsti festival neile, kes peavad lugu kunsti kõige erinevamatest avaldumisvormidest.
Võrumaal asuv Vana-Antsla mõis muutub üheks päevaks mitmekesise väljapanekuga näitusemajaks, kus oma töid eksponeerivad põnevad kunstnikud Võrumaalt ja tervest Eestist.

Mõnusat atmosfääri aitavad luua Psühhodisko ja mitmed teised artistid. Ei puudu ka maitsev toit ja jook.
Toimuvad pikemad ja lühemad töötoad, mis sobilikud nii noorematele kui vanematele.

Tutvu üritusega SIIN
 
Galerii soovitus!
 
Üks koht, mida suvel kindlasti külastada, on Voronja Galerii. 
Nimelt ongi galerii avatud vaid suvel, siis kui Sinul on aega seigelda mööda Eestit ja jõuda Varnja külla Peipsiveerel, kus Voronja galerii asub.
 
10.juulil toimub ka esimene selle suve kuraatori tuur.
Võta plaani!
 
Mahuka suviste kunstisündmuste kalendri on kokku pannud ka Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus. Sündmused on grupeeritud piirkonniti, mis teeb planeerimise eriti lihtsaks. Kalendri leiad SIIT.
 
Ja kõige tähtsam- LOO ISE!
 
Lase oma sügelevatel sõrmedel suvel ise loomise rõõmu tunda. Ja kui üksi on igav, siis võta osa mõnest õpetajatele mõeldud laagrist.
 
7.-9.juulil toimub õlimaali kursus Raadi mõisa pargis. Leiad kursuse info SIIT
 
Ja kui veab, on veel mõni vaba koht ja saad osaleda parimas kunstilaagris- EKKL maalilaagris Vasknas.

 

 
Kui Sul on kultuuri soovitus mida teistega jagada, anna sellest kindlasti märku  rita.proos@kunstidekool.parnu.ee ja lisame selle juba uue kuu soojade soovituste rubriiki.
 
Inspireerivat suve!
 
 

Kutse veebikohvihommikule 18. septembril

Hea õpetajaEesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 18. septembril kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Seekord on teemaks ”Mina ja meie- kuidas luua koostöist õpilaste gruppi?”,

„KÕIK ON HÄSTI“ Kunstiõpetajate loomingu näitus

„KÕIK ON HÄSTI“ Kunstiõpetajate loomingu näitus Tallinna Huvikeskus Kullo Lastegaleriis Tallinna Huvikeskus Kullo Lasteagalerii tähistab käesoleval sügisel  oma 40.sünnipäeva.On suur rõõm, et selle aja jooksul

Kunstiõpetajad Vormsil

24.-29. juulini toimus järjekordne kunstiõpetajate suvelaager. Seekord Vormsi saare erilises introvertide paradiislikus keskkonnas. 34 kunstiõpetaja võõrustajaks oli Rumpo Mäe talu pererahvas. Seekordses laagris keskendusime Margot Kase

Inspiratsioonipäevad korraldajate silme läbi

Inspiratsioonipäevadest muinasjutulises Laitse lossis on möödunud kaks nädalat ja siiamaani kipub mõte rändama mõne põneva mõttekäigu, inspireeriva inimese või toreda seltskonnakaaslase peale. Käesoleval aastal lähtusime