Soovitame soojalt: Õpetaja puhka veidi- naudi suve ja lae akusid!

Eelmises uudiskirjas jagasime infot erinevate kunstifestivalide osas. Soovitame neid jätkuvalt. Kuid oleme pannud kirja veel mõned sündmused, kohad ja tegemised, mis võiksid ühest suvisest puhkamisest teha inspireeriva akude laadimise.

 

Veel üks kunstifestival- jah!

 

KontrastiKunstmõnusa olemise ja põneva kunsti festival neile, kes peavad lugu kunsti kõige erinevamatest avaldumisvormidest.
Võrumaal asuv Vana-Antsla mõis muutub üheks päevaks mitmekesise väljapanekuga näitusemajaks, kus oma töid eksponeerivad põnevad kunstnikud Võrumaalt ja tervest Eestist.

Mõnusat atmosfääri aitavad luua Psühhodisko ja mitmed teised artistid. Ei puudu ka maitsev toit ja jook.
Toimuvad pikemad ja lühemad töötoad, mis sobilikud nii noorematele kui vanematele.

Tutvu üritusega SIIN
 
Galerii soovitus!
 
Üks koht, mida suvel kindlasti külastada, on Voronja Galerii. 
Nimelt ongi galerii avatud vaid suvel, siis kui Sinul on aega seigelda mööda Eestit ja jõuda Varnja külla Peipsiveerel, kus Voronja galerii asub.
 
10.juulil toimub ka esimene selle suve kuraatori tuur.
Võta plaani!
 
Mahuka suviste kunstisündmuste kalendri on kokku pannud ka Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus. Sündmused on grupeeritud piirkonniti, mis teeb planeerimise eriti lihtsaks. Kalendri leiad SIIT.
 
Ja kõige tähtsam- LOO ISE!
 
Lase oma sügelevatel sõrmedel suvel ise loomise rõõmu tunda. Ja kui üksi on igav, siis võta osa mõnest õpetajatele mõeldud laagrist.
 
7.-9.juulil toimub õlimaali kursus Raadi mõisa pargis. Leiad kursuse info SIIT
 
Ja kui veab, on veel mõni vaba koht ja saad osaleda parimas kunstilaagris- EKKL maalilaagris Vasknas.

 

 
Kui Sul on kultuuri soovitus mida teistega jagada, anna sellest kindlasti märku  rita.proos@kunstidekool.parnu.ee ja lisame selle juba uue kuu soojade soovituste rubriiki.
 
Inspireerivat suve!
 
 

Kunstikoolide juhid õppereisil Helsingis

Kunstikoolide juhid käisid 3. – 4. jaanuaril õppereisil Helsingis, kus muuhulgas külastati Põhja-Helsingi kunstikooli ning olulisemaid kunstimuuseume- ning galeriisid. Põhja-Helsingi kunstikoolis tervitas meid direktor Heidi

Palju õnne Ahtme Kunstide Kool!

Küll on uhke tunne, et Ahtme Kunstide kool, meie liikmeskool on nomineeritud “Aasta huvihariduse või -tegevuse pakkuja” nimekirjas. Palju õnne Teile!   Noorte Heaks Tänu

Palju õnne Rita!

Rita Proos, Pärnu Kunstide Kooli meedia-, programmi- ja kommunikatsioonijuht ning Eesti Kunstikoolide liidu infojuht.   Meil on nii hea meel, et meie Ritat on märgatud.

Minu Klaas 2023

Kehtna Kunstide Kool kuulutab välja üle-Eestilise kunstikonkursi “Minu Klaas 2023“. Konkursi teema „Tarbeklaas“. Konkursi tähtaeg on 8. mai 2023. Konkursi tingimused ja kajastused  Kehtna Kunstide

Pakime kokku aasta 2022

Üks tegus aastaring on jälle täis saanud ning aeg on piparkoogihõngulises pühademeeleolus möödunule tagasi vaadata.   Oleme sel aastal üheskoos palju korda saatnud. Oleme tänulikud