Olustveres toimusid kolmandad inspiratsioonipäevad kunsti- ja muusikaõpetajatele

17.- 19.augustini toimusid Eesti Kunstikoolide Liidu eestvedamisel taas inspiratsioonipäevad kunsti- ja muusikaõpetajatele. Üle aasta toimuv sündmus leidis sel aastal aset Olustveres ning esinejate valik ja teemad lähtusid kunsti ja muusika ühispunktist tehnoloogiaga.

 

Inspiratsioonipäevade eesmärk on pakkuda õpetajatele uusi värskeid mõtteid ja vaatenurki, mida kasutada oma töös, anda kunstiõpetajatele võimalus piiluda nii-öelda muusikaõpetaja ja muusiku pähe ning vastupidi ning tuua kunstnikud ja muusikud üksteisele lähemale. Samuti anda õpetajatele võimalus astuda korraks ise õpilase ja kuulaja rolli ning lihtsalt tuua omavahel kokku head sõbrad ja tuttavad.

 

Kahel seminaripäeval astusid üles 12 kunsti- ja muusikavaldkonna eksperti. Sissejuhatava loengu andis kultuurikriitik ja popkultuuriteooria lektor Tõnis Kahu, kes kõneles teemal, kuidas tehnopsühhedeelia võitis maailma. Helilooja Doris Hallmägi rääkis elektroonilise muusika ajaloost läbi naismuusikute tegemiste ja saavutuste. Helikunstnik Aivar Tõnso tutvustas läbi oma loomingulise tee heli ja kujutluse maailma. Esimese päeva lõpetas elektroonilise muusika helilooja Ekke Västriku sissejuhatav loeng helisünteesi ja modulaarsüntesaatorite maailma ning õhtul valmistasid kõik osalised omal käel ja Ekke Västriku ning Toomas Savi juhendamisel ise kontaktmikrofone.

 

Teisel päeval kõneles kunstnik ja õppejõud Urmas Lüüs tehnopoeesiast tehnoromantiku pilgu läbi ning kunstnikud Andres Lõo, Evi Pärn ja Mart Vainre ning muusik Maarja Nuut rääkisid oma loomingulisest teekonnast. Seminari viimase ja filosoofilise loengu pidas elektroonilise muusika üks teerajajatest Eestis – Sven Grünberg. Inspiratsioonipäevade teise päeva praktiliseks töötoaks oli arhidekt Piret Anieri meeleolukas makettide valmistamise töötuba, mille tulemusena pidid osalejad looma eskiisi Viljandi linna tulevase maamärgi jaoks.

 

Kolmandal päeval toimus osalejate mõttering, kus arutleti, milliseid tehnoloogilisi võtteid saaks kasutada kunsti- ja muusikatundides. Aruteluringis toodi välja nii hetkeolukorra võimalusi kui kitsaskohti ning pakuti välja võimalikke lahendusi ja ideid. 

 

Inspiratsioonipäevade lõpuks saabus tõdemus, et teadus ja tehnoloogia seisavad kunsti ja muusika kõrval kogu aeg ja väga lähedal. Tehnoloogia ei ole ainult tehnoloogiliste instrumentide kasutamine vaid ka meetodite kasutamine, metoodiline asjade tegemise viis.

 

Inspiratsioonipäevadest sündis ka juba uusi ideid järgmiste inspiratsioonipäevade teemade ja esinejate osas,seega kohtume juba 2023 aastal kusagil järgmises kaunis Eestimaa paigas.

Kutse veebikohvihommikule 18. septembril

Hea õpetajaEesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 18. septembril kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Seekord on teemaks ”Mina ja meie- kuidas luua koostöist õpilaste gruppi?”,

„KÕIK ON HÄSTI“ Kunstiõpetajate loomingu näitus

„KÕIK ON HÄSTI“ Kunstiõpetajate loomingu näitus Tallinna Huvikeskus Kullo Lastegaleriis Tallinna Huvikeskus Kullo Lasteagalerii tähistab käesoleval sügisel  oma 40.sünnipäeva.On suur rõõm, et selle aja jooksul

Kunstiõpetajad Vormsil

24.-29. juulini toimus järjekordne kunstiõpetajate suvelaager. Seekord Vormsi saare erilises introvertide paradiislikus keskkonnas. 34 kunstiõpetaja võõrustajaks oli Rumpo Mäe talu pererahvas. Seekordses laagris keskendusime Margot Kase

Inspiratsioonipäevad korraldajate silme läbi

Inspiratsioonipäevadest muinasjutulises Laitse lossis on möödunud kaks nädalat ja siiamaani kipub mõte rändama mõne põneva mõttekäigu, inspireeriva inimese või toreda seltskonnakaaslase peale. Käesoleval aastal lähtusime