Õpilased käsitlesid meeme luues tööga seotud probleeme

Tallinna Ülikooli “Soolise palgalõhe vähendamise”  projekt koostöös Eesti Kunstikoolide Liidu ja Pärnu Kunstide Kooliga korraldasid õpilastele meemikonkursi “KUNST + TÖÖ = MEEM”.

Meemikonkursi fookuseks oli töö, sellega seotud arusaamad ja probleemid: palk, väärtus, raske töö, lihtne töö, kallis või odav töö, meeste töö, naiste töö, lapsed ja töö, prestiižne töö, töö, mida keegi teha ei taha, tööpuudus, suur töökoormus jne. 

Kunst tõstatab ühiskonnas sageli teravaid ja valusaid probleeme. Õpilaste ülesandeks oli kunstiteosed meeme luues ühendada töö teemaliste vanasõnade, rahvatarkuste või tähelepanekutega. 

Konkurss oli suunatud kahele erinevale kooliastmele, 5. – 9. klassile ning gümnasistidele. Kokku laekus konkursile 285 tööd 23  üldharidus- ja huvikoolist. 

Eesti Kunstikoolide Liidu infojuhi Rita Proosi sõnul oli väga humoorikaid ja teravaid meeme kui ka ühiskonnakriitilisi ning isegi kurva alatooniga töid. “Sellised konkursid annavad täiskasvanutele suurepärase võimaluse vaadata elu läbi noore inimese silmade – kuidas nemad seda maailma ning selle probleeme tajuvad”, lisas Proos. “Konkurss oli meie hinnangul väga edukas, tööd põnevad ning osavõtjaid tõesti erinevatest Eestimaa koolidest. 

Žüriisse kuulusid esindajad Eesti Kunstikoolide Liidust, Pärnu Kunstide Koolist, TLÜ “Soolise palgalõhe vähendamise” projekti esindajad ning kunstnikud Fideelia-Signe Roots ja Piret Räni.

Tallinna Ülikooli projekti “Soolise palgalõhe vähendamine” kommunikatsioonijuht Barbi Pilvre rõõmustas rohke osavõtu üle meemikonkursist ning rõhutas, et  töö ja soolise ebavõrdsuse probleemist oli hästi aru saadud ning seda osati ka meemides käsitleda. “Lisaks meid huvitavale ebavõrdsuse teemale oli  palju vaimukaid meeme, mis mõtestasid tööga seotud teemasid erinevatest vaatenurkadest nagu rahvus ja töö, kool kui töö, vaba aeg ja töö.” 

Žürii hinnangul oli paremiku väljavalimine keeruline, sest õpilaste tööd olid ühtlaselt kõrge tasemega. Teravmeelselt ja vaimukalt oldi omavahel seotud kunstiteosed ja tekst.

Sellest tulenevalt ei antud välja kohti, vaid mõlemast vanusekategooriast viis žürii lemmikut saavad eripreemia:

5. – 9. klass:

Rebekka Paas – KUMU 13+ kunstistuudio, juhendaja on Triinu Jürves

Anna Linda Teras – KUMU 13+ kunstistuudio, juhendaja on Triinu Jürves

Mia Davis – KUMU 13+ kunstistuudio, Triinu Jürves

Uku Pärnpuu – Iisaku Kunstide Kool, juhendaja on Kaja Tina

Hanna Suik – Melliste kool, juhendaja on Gärry Keerdo

10. – 12. klass:

Kaupo Tiirik – Türi Ühisgümnaasium, juhendaja on Aave Päeva

Anni Roos –  KUMU 13+ kunstistuudio, juhendaja on Triinu Jürves

Aksinja D – Jõhvi Gümnaasium, juhendaja on Tairi Karafin

D.D  – Jõhvi Gümnaasium, juhendaja on Tairi Karafin

Katarina Nogteva – Pärnu Kunstide Kool, juhendaja on Silvia Nõukas

Näitusele esitatud kõiki töid saab vaadata virtuaalsel näitusel TLÜ projekti “Soolise palgalõhe vähendamine” koduleheküljel ja Eesti Kunstikoolide Liidu kodulehelt ja SIIT. Taustateavet konkursi kohta leiab ka Eesti Kunstikoolide Liidu kodulehelt.

Jakobi galeriisse näitusele!

3.10 kell 18.30 avatakse Jakobi galeriis kahe Tartu Lastekunstikooli vilistlase näitused. Aleksandra Nikolajeva lõpetas kooli 2022. aastal ning tema esimene isikunäitus “Pühendumisest fanatismini” on mitmekülgne

Õppeülesannete konkursi seminar 13. oktoobril

Eesti Kunstikoolide Liit kutsub osalema kõiki huvilisi õppeülesannete konkursi seminarile 13. oktoobril kell 11-17 Märjamaa Rahvamajas (Sauna 2, Märjamaa).Esitlemisele tulevad konkursi „VALGUSES ON KOOD“ parimad tööd. Konkursile olid oodatud õppeülesanded, mille keskmes on värv

Kutse veebikohvihommikule 18. septembril

Hea õpetajaEesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 18. septembril kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Seekord on teemaks ”Mina ja meie- kuidas luua koostöist õpilaste gruppi?”,

„KÕIK ON HÄSTI“ Kunstiõpetajate loomingu näitus

„KÕIK ON HÄSTI“ Kunstiõpetajate loomingu näitus Tallinna Huvikeskus Kullo Lastegaleriis Tallinna Huvikeskus Kullo Lasteagalerii tähistab käesoleval sügisel  oma 40.sünnipäeva.On suur rõõm, et selle aja jooksul