Õppereis Norras

Keskkonna teemaliste õppeülesannete konkursil edukalt esinenud õpetajad käisid õppereisil Norras. Tutvusime kohaliku kultuuri, kunsti ja hariduseluga.

Esimesel päeval Oslos külastasime Vigelandi skulptuuriparki ja Rahvusmuuseumi. Seejärel suundusime Bergenisse. Teel Bergenisse imetlesime Norra mägist järsukaldaliste fjordidega maastikku ja Voringfosseni võimsat juga.

Foto meie kunstiõpetajatest Rahvusmuuseumis

Bergenis külastasime arhitektuuri kõrgkooli BAS, kus igalt poolt vaatas vastu entusiasm, leidlikkus ja ind loominguliselt tegutseda. Heitsime pilgu ka Bergeni ülikooli kunsti, muusika ja disaini osakonna uude majja KMD. Bergenis nautisime veel Hansa kaupmeeste kaldapealset Brugget, kalaturgu, linna mõnusat väikeste valgete majadega miljööd, vaateid Floyeni mäelt ja retke metsas.
Teel tagasi Oslo poole uudistasime uhket Tvindefosseni koske ja iidset Borgundi püstpalk kirikut. Reisi lõpetasime Oslos uue Munchi muuseumi külastusega.
 
Oleme tänulikud reisijuht Katrin Pärnpuule ja Tiit reisidele, kelle abil oli meie reis huvitav ja parimal võimalikul moel toimiv.
 
Suur tänu ka kõigile kunstiõpetajatele inspireerivate õppeülesannete esitamise eest. Ning muidugi suurim tänu reisi organiseerijatele suure töö eest!
 
Reis sai teoks Haridus- ja Teadusministeeriumi toel.

Loominguline konkurss HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada

Tuleskulptuurid Kosel

14. jaanuar oli märgiline, Kose Huvikooli kunstiosakonna eestvedamisel toimus tuleskulptuuride festival Kosel – “VALGUSE ALGUS”.Miks just sellel päeval? Vanarahvakalendri järgi oli 14. jaanuar taliharjapäev, see

Tule veebikohvihommikule

Hea õpetaja.Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 31. jaanuaril kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Avame EKKL uue õppeülesannete konkursi ”Mis mõttes…” temaatika telgitaguseid ja