Õppereis Norras

Keskkonna teemaliste õppeülesannete konkursil edukalt esinenud õpetajad käisid õppereisil Norras. Tutvusime kohaliku kultuuri, kunsti ja hariduseluga.

Esimesel päeval Oslos külastasime Vigelandi skulptuuriparki ja Rahvusmuuseumi. Seejärel suundusime Bergenisse. Teel Bergenisse imetlesime Norra mägist järsukaldaliste fjordidega maastikku ja Voringfosseni võimsat juga.

Foto meie kunstiõpetajatest Rahvusmuuseumis

Bergenis külastasime arhitektuuri kõrgkooli BAS, kus igalt poolt vaatas vastu entusiasm, leidlikkus ja ind loominguliselt tegutseda. Heitsime pilgu ka Bergeni ülikooli kunsti, muusika ja disaini osakonna uude majja KMD. Bergenis nautisime veel Hansa kaupmeeste kaldapealset Brugget, kalaturgu, linna mõnusat väikeste valgete majadega miljööd, vaateid Floyeni mäelt ja retke metsas.
Teel tagasi Oslo poole uudistasime uhket Tvindefosseni koske ja iidset Borgundi püstpalk kirikut. Reisi lõpetasime Oslos uue Munchi muuseumi külastusega.
 
Oleme tänulikud reisijuht Katrin Pärnpuule ja Tiit reisidele, kelle abil oli meie reis huvitav ja parimal võimalikul moel toimiv.
 
Suur tänu ka kõigile kunstiõpetajatele inspireerivate õppeülesannete esitamise eest. Ning muidugi suurim tänu reisi organiseerijatele suure töö eest!
 
Reis sai teoks Haridus- ja Teadusministeeriumi toel.

Saatke töid Lõputööde näitusele!

Meie kunstikoolides valmib igal aastal mitmeid suurepäraseid lõputöid. Kaks aastat tagasi kutsus Eesti Kunstikoolide Liit parimaid lõputöid üleriigilisel ühisnäitusel eksponeerima. Ka sel aastal on võimalus

Küsisime Marikalt, et mis ta arvab

Meie armas Marika Aedviir – Haapsalu Kunstikooli direktor, Eesti Kunstikoolide juhatuse liige ja hea sõber, asub peagi vastu uutele väljakutsetele. Saime veel enne näpust kinni,

Ootame sind veebikohvihommikule!

Hea õpetaja Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 16. mail kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul.   Seekordseks teemaks on ”Lastevanemate kaasamine kooli tegevustesse”. Arutleme

Sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses avati 27. aprillil sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”. Kunstiprojekti autorid, Tartu 2024 noorte kaasaegse kunsti aasta noored, kelle hulgas on ka mitmed Eesti