Tallinna linnaruumis avati suurejooneliselt laulupeole pühendatud kunstinäitus “Kõlapilt”

Pühapäeval, 18. juunil avati Estonia Rahvusooperi taga Uue turu platsil koolinoorte laulupeo teemaline näitus “Kõlapilt”.

 

Laulupeole pühendatud näituse projektist võttis osa 70 kooli üle terve Eesti ning esindatud on 168 õpilase tööd. Näituse temaatika on ajendatud laulupeo repertuaarist, mida 2023 aasta laulupeol esitatakse. Projekti ühe eestvedaja Liia Jungi sõnul kasutati teoste loomisel kuue erineva, see tähendab mudilas-, laste-, poiste-, neidude-, noormeeste- ja segakooride laulikuid ja lisab, et korraldajate sooviks oli, et lapsed eelkõige neid laule, mida just nende vanusegrupp on pidustustel rahvale ette kandmas.

“Laulude kaunile kõlale ja sõnadele lisandus pilt, mis visualiseerib iga loo sõnumit, “ toob Jung välja. “Loodame, et need teosed panevad möödujad peatuma ja nende sõnumite üle mõtlema”. Ta lisab, et noorte kunstnike hulgas on ka palju neid õpilasi, kes ka ise laulukaare all üles astuvad.

 

“Kõlapildi” kaaskorraldajate Margit Miku ja Ilmi Paist-Lauri sõnul lähtuti näituse loomisel ka rohelise mõtteviisi põhimõtetest. Õpilaste tööd on on trükitud puitvineertahvlitele, mis on taaskasutusele võetud tootmisjäägid. Vineeraluseid on võimalik koolidel hiljem taaskasutada kas näituse pinnana või molbertite aluslaudadena. 

 

Näitus jääb Kaarli puiesteele, teater Estonia taha Pätsu skulptuuri juurde ja Uue Turu platsile ning Tammsaare parki üles 3. juunini 2023.

Vaata ka galeriid kõigist töödest SIIN

Fotod: Anne Aaspõllu

EKKL Lääne-Virumaa koolidel külas

Eesti Kunstikoolide Liidu juhatus külastas märtsi lõpupäevil Lääne-Virumaa kunstikoole. Värviküllases ja kunsti täis Tapa Muusika-ja Kunstikoolis tervitasid meid sealsed kunstiõpetajad ja direktor Ilmar Kald. Ühtlasi saime

Kaasaegse kunsti suvelaager

Kaasaegse kunsti suvelaager on planeeritud kahe kaasaegse kunsti kogemuskoolituse grupi jätkukoolitusena. Laager toimub 22.-25.juulil Põldotsa talus Läänemaal.   Kutse koolitusgruppidele on saadetud e-maili teel.  

Loominguline konkurss HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada

Veebikohvihommik 15.märts

Hea õpetaja! Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 15. märtsil kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Sel kohtumisel tutvustab liidu juhatus: ”101 modelli” ehk Eesti

Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvine õppelaager

Taaskord ootame teid Eesti Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvisesse õppelaagrisse. Sel aastal toimub laager 1.-6. juulil Tõstamaal.  Teemadeks on tsüanotüüpia ja akvarell. Tsüanotüüpia on üks fototrüki menetlusi, mille erinevaid mängulisi võimalusi ja põnevat

Märjamaa Muusika- ja Kunstikool kutsub näitusele

Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli näitus Tallinnas Kullo lastegaleriis (Kuninga 6) lõpetab meie kooli 35. aastapäeva tähistamise sündmuste rea.   Olete väga oodatud meie kunstiõpilaste näitusele

Aasta tegija huvihariduses – Margit Mikk

Noortevaldkonna tunnustuskonkursil “Noorte Heaks Tänu”  sai suure tunnustuse meie Margit – aasta tegija huvihariduses. Palju õnne veelkord Margit!Tegime selle puhul Margitiga intervjuu ja jagame seda