Rahvusvaheline maastikumaali ja kompositsiooni konkurs – näitus „Aastaajad 22“

Rahvusvahelise maastikumaali ja kompositsiooni konkursi – näituse “Aastaajad 22” Hindan oma kodukoha tõelist elurikkust ja selle väärtust, oskan seda hoida, võrdlen kaugete maade mitmekesisusega.

 

Juhend

Konkursi eesmärgiks on:

 • andekate laste ja noorte märkamine;
 • loomingulise koostöö arendamine teiste kunstikoolidega;
 • kompositsiooni oskuste  arendamine;
 • tähelepanu juhtimine looduse ja keskkonna seotud probleemidele

   

Aasta 2022. on olnud väga raske ja oleme teadmatuses eesootava suhtes. Selle kõige keskel ei kaota lootust ja soovime koos luua, väärtustada ja tunnustada ilu ja headust enda ümber.

Konkursi idee on arutleda ja mõtiskleda keskkonna üle, kuidas me seda enda ümber tunnetame, olles oma kodukohas või kuskil eemal. Kuidas me ise saame keskkonda panustada ja seda hoida. Nii nagu igal aastaajal on justkui uus vaatenurk, on meil kõigil erinev nägemus keskkonnast ja seal toimuvast.

 

Konkursi tingimused:

 

Tööde vastuvõtt: 12 september – 11 november 2022a.  Tööd saata aadressil Kreenholmi 25, Narva 20205, Ida – Virumaa, Eesti.

Tasapinnalise teose tehnika valik on vaba. Töö suurus kuni A2.

 

Osalema on oodatud kunstikoolide õpilased vanuses  7-19 aastat,  4. vanusastmetes:

 • 7-8 aastat
 • 9-11 aastat
 • 12-14 aastat
 • 15-19 aastat

   

Töö juurde märkida:

 

õpilase ees- ja perekonnanimi, vanus, õppeasutus, õpetaja või juhendaja ees- ja perekonnanimi, materjalide loetelu ja teostamise tehnika, e-posti aadress.

Hindamise kriteeriumid ja autasustamine:

Konkursi tulemusi hindab žürii. Mida hinnatakse?

 • Tehnilist teostust
 • Kompositsiooni
 • Teose originaalsust

   

Igas vanusastmes autasustatakse esikolmikut suveniiridega ja diplomitega.

Autasustamine ja näituse avamine 25 novembril 2022a. kell 16:00 Narva Kunstikooli hoones.

 

Võtjate töid ei tagastata.

 

Info:  +372 35 71 552

kool@narvakunstikool.ee

 

Kunstikoolide juhid õppereisil Helsingis

Kunstikoolide juhid käisid 3. – 4. jaanuaril õppereisil Helsingis, kus muuhulgas külastati Põhja-Helsingi kunstikooli ning olulisemaid kunstimuuseume- ning galeriisid. Põhja-Helsingi kunstikoolis tervitas meid direktor Heidi

Palju õnne Ahtme Kunstide Kool!

Küll on uhke tunne, et Ahtme Kunstide kool, meie liikmeskool on nomineeritud “Aasta huvihariduse või -tegevuse pakkuja” nimekirjas. Palju õnne Teile!   Noorte Heaks Tänu

Palju õnne Rita!

Rita Proos, Pärnu Kunstide Kooli meedia-, programmi- ja kommunikatsioonijuht ning Eesti Kunstikoolide liidu infojuht.   Meil on nii hea meel, et meie Ritat on märgatud.

Minu Klaas 2023

Kehtna Kunstide Kool kuulutab välja üle-Eestilise kunstikonkursi “Minu Klaas 2023“. Konkursi teema „Tarbeklaas“. Konkursi tähtaeg on 8. mai 2023. Konkursi tingimused ja kajastused  Kehtna Kunstide

Pakime kokku aasta 2022

Üks tegus aastaring on jälle täis saanud ning aeg on piparkoogihõngulises pühademeeleolus möödunule tagasi vaadata.   Oleme sel aastal üheskoos palju korda saatnud. Oleme tänulikud