Eesti Kunstikoolide Liidu õppeülesannete konkurss kunstiõpetajatele KUNST vs KONN

Annika Haas. Sarah ja Ella. Kunstiprojekt „Kasvuhooneefekt“. 2019

(foto Annika Haas)

 

Meid ümbritseb keskkond, mis kujundab, suunab, muudab, juhib meie elusid, mõtteid, tundeid. On
ilmselge, et oleme ise keskkonna loojad, hoidjad ja ka hävitajad. Nii nagu maailmasid sünnib, nii neid ka kaob. Inimene on liigina tõestanud oma kõikvõimsust ja haprust ning sellega korraldanud lisaks tehislikule maailmale ka loodusliku elukeskkonna pöördumatuid liikumisi ja suundi.

Mis roll on igalühel meist oma ümbritseva kujundamisel, loomisel ja lõhkumisel? Kui vaadata merele, metsa või linna, siis mis on see, mida me näeme, mida armastame või vihkme? Oleme jõudnud kohta, kus meie valikud ei pruugi olla võimalikud meist nooremate kaasaegsete eludes.
Mis saab edasi? Kuhu ja kuidas saame suunata oma mõtteid ja tegusid, et hiljem poleks vaja küsida endalt – kes või miks mina.

Igaühe käes on kalliskivi, mille sära hoida.

Sellel aastal ootame ülesandeid, mis tegelevad keskkonna teadlikkusega kunstis, kutsuvad kaasa mõtlema ja oma rolli keskkonnas tunnetama/teadvustama. Võimalusi tegeleda keskkonnateadliku kunstiga on palju: kliimaprobleemid, ökoloogiline tasakaal, sotsiaalne õiglus, vägivallatus, rohujuuretasandi demokraatia jne.

Ootame õppeülesandeid
 mis käsitlevad keskkonnateadlikkust;
 tõstavad noorte teadlikkust ja vastutust;
 mis on õpilastega läbitehtud ja esitatud koos visuaalse materjaliga

Tingimused konkursitööle:
 iga osaleja võib konkursile esitada kuni 3 tööd;
 vormistus on vaba, aga eeldame korrektsust ja arusaadavust. Kirjeldatud võiks olla eesmärk, töö
käik, kasutatavad vahendid, vanuserühm, tulemused;
 ülesannet puudutav materjal on esitatud kõik koos ühes PDF failis;
 autori andmeid palume töös mitte avaldada, vaid lisada faili saatvasse meili;
Konkursi tööd on oodatud alates juunist. Viimane tähtaeg on 26. september 2022, et anda võimalus kasutada ka suvepraktikaid.

Tööd palume saata aadressile: ekkl.konkurss@gmail.com

Töid hindab neljaliikmeline žürii tuntud ja tunnustatud kunstnikest ning kunstiõpetajatest. Parimatele
preemiareis. Kui siiski selgub, et reisi ei õnnestu olukorra tõttu korraldada, on autasustamiseks alternatiivid. Arvestame keerulisi aegu ja ettearvamatust.

Parimad tööd tulevad ettekandele õppeülesannete seminaril oktoobris 2022 ning avaldatakse Kunstikoolide Liidu kodulehel ja e-koolikotis.

Kutsume kogemusi jagama kõiki kunstiõpetajaid.

OSALE ISE JA KUTSU KOLLEEGE!

Julget mõttelendu ja pealehakkamist soovides!
Eesti Kunstikoolide Liidu nimel, konkursi korraldustoimkond:
Kaili-Angela Konno, Kose Huvikool
Avely Jaave, Kohila Koolituskeskus
Keiu Kuresaar, Kehtna Kunstidekool
Anne Aaspõllu, Märjamaa Muusika-ja Kunstikool

Joseph Beuys’s 7,000 Oaks was created in Kassel, Germany in 1982, and pictured here in 2021 (Credit: Alamy)

Kunstikoolide liidu õpetajate suvelaager Vormsil

Eesti Kunstikoolide Liidu korraldatav kunstiõpetajate suvelaager tuleb taas!   24.-29. juuli Vormsil mere rannal Rumpo Mäe talus.   Seekordse suvelaagri peamiseks loominguliseks teemaks on suhestumine kohaga. Süveneme

Koomiksikonkurss “Raharöövlid

Finantsinspektsioon ja noorteinfoportaal Teeviit ootavad kõiki 1. – 12. klassi õpilasi üle Eesti osalema lõbusal rahatarkuse koomiksikonkursil „Raharöövlid“. Iga vanusegrupi võitjaid ootavad auhinnad graafikalaudadest raamatute ja üllatusteni.

EKKLi infokoosolek veebis 24.märtsil

Head liikmed! Kevadine liidu üldkoosolek toimub seekord alles mais, seega tuleme korra 24. märtsil kell 11.00 veebi teel kokku, et rääkida liidu selleaastastest plaanidest ja tegevustest.  Ühtlasi püstitati veebikohvihommikul ka huvikoolide

Selgunud on koomiksikonkursi väljapaistvamad kunstiteosed

Eesti Kunstikoolide Liidu kunstikonkursi  “Koomiks on kunstiteos”  paremik on selgunud. Kokku laekus konkursile veidi enam kui 400 tööd 45 eesti huvi- ja üldhariduskoolist. Žürii valis välja kolme vanusekategooria

Saame tuttavaks EKKL Noorteühendusega

Eesti Kunstikoolide Liidu Noorteühendus (EKKL NÜ) loodi 2. aprillil 2022. aastal. Ühenduse eesmärk on anda noortele võimalus rääkida kaasa kunstihuvihariduses ja luua kunstist huvitatud noortele

EKKL Noorteühenduse kevadine kohtumine

Ootame kõiki loomingulisi noori üle-eesti osalema Eesti Kunstikoolide Liidu Nooreühingu kevadisel kohtumisel, mis toimub 31.märtsil kuni 2. aprillil Viljandi Kunstikoolis. Kohtumine algab reedel, 31.03 kell