Eesti ja Soome Kunstikoolide koostöökohtumine Viimsi Kunstikoolis

Soome ja Eesti Kunstikoolide liitude esindajad ja Kunstikoolide direktorid said kokku rahvusvahelisel kohtumisel uhiuues Kultuuri ja Hariduskeskus Viimsi ARTIUMis. Kohtumisel, mis toimus 08.-09. septembril ARTIUMi multifunktsionaalses kammersaalis, osales ja tutvus omavahel 38 valdkonna esindajat. Ürituse korraldajateks olid Viimsi Kunstikooli direktor Matti Tapio Vainio koos Soome Kunstikoolide liidu juhataja Eliisa Sorvali ja Eesti Kunstikoolide liidu juhataja Kristel Kallauga. Juba kohtumise esimestel minutitel sai selgeks, et sellist üritust oli ammu oodatud. Praegusel pingelisel poliitilisel ja koroonast mõjutatud ajal sai alustatud oluline koostöö kahe riigi vahel.

 

Sündmust oli avamas Viimsi vallavanem Illar Lemetti, kes rõhutas oma kõnes rahvusvahelise koostöö tähtsust ja tundis heameelt selle üle, kuidas Viimsi munitsipaalkoolid (Viimsi Kunstikool, Muusikakool ja Teaduskool) nüüd sama katuse all tegutsevad ja koos arenevad.

 

Kohtumise esimesel päeval tutvuti Viimsi ARTIUMi ja Kunstikooli ruumidega Matti Tapio Vainio juhendamisel. Ringkäik algas suurtest saalidest ja Kunstikooli galeriist. Viimsi Kunstikooli galerii esimene näitus on Kunstikooli õpetajate näitus (Kunsti)õpetajad, mis avati koos ARTIUMiga 19. augustil ja on osa ARTIUMi avakuu programmist. Viimsi ARTIUMis on ka Kaasaegne kunstigalerii, kus on võimalik avakuu raames näha vapustavat Olga ja Priit Pärna näitust Läks lendu. Ringkäigu eesmärk oli näidata, et meie lapsed väärivad kaasaegseid ruume ja võimalusi mitmekülgseks kultuuri ja hariduse nautimiseks.

 

Uue keskuse ruumid loovad palju uusi võimalusi. Kui hommikupoole täitub Viimsi ARTIUM üldhariduskooli õpilastest, siis alates kella 14st tulevad majja Kunsti-, Muusika- ja Teaduskooli õpilased. Lisaks on ARTIUMi oma sündmuste ja ürituste programm väga tihe. Seega, ei ole midagi imestada, kui Eesti Vabariigi President Alar Karis kutsus Viimsi ARTIUMi Kultuuri Templiks“.

 

Kohtumisel tegid liitude juhid ülevaate Soome ja Eesti Kunstikoolide liitude tööst ja projektidest.

 

Teisel päeval esitles Soome Kunstikoolide liidu juhataja Eliisa Sorvali Soome Kunstikoolides õppivate laste Soome parlamendisaadikute portreeprojekti, mis on üleval Soome Parlamendiraamatukogus.

 

Eesti Kunstikoolide liidu juhataja Kristel Kallau tutvustas uut kunstivaldkonna näidisõppekava. Kuigi tutvustav video oli eesti keeles, tuli sellele järgnenud arutelus välja, et kunst räägib universaalses keeles visuaalsete ja semiootiliste märkide kaudu.

 

Kohtumisel arutati kahe riigi omavahelisi koostöö võimalusi. Rühmaarutelus tuli välja, et suur soov on teha Kunstikoolide ühiseid rahvusvahelisi näituseid. Samas ka külastada teisi Kunstikoole Eestis ja Soomes ning pakuti välja idee alustada veebipõhine õpetajate omavahelise info jagamine Pedakahvila (PedaCafe) platvormil. Planeeriti õpetajate ja õpilaste koolitusi ja õppelaagreid.

 

Tahe sõbrunemisest oli juba varem selgelt olemas ja nüüd oli tunne nagu oleksime omavahel juba ammu tuttavad olnud. Kohtumise meeleolu oli äge ja kõik osapooled said palju uusi mõtteid tuleviku koostöö jaoks. Inimesed selgelt nautisid koosolemist ja ühise tuleviku planeerimist. Kõik see oli suur samm ühise tugeva Kunstikoolide pere loomiseks. 

Saatke töid Lõputööde näitusele!

Meie kunstikoolides valmib igal aastal mitmeid suurepäraseid lõputöid. Kaks aastat tagasi kutsus Eesti Kunstikoolide Liit parimaid lõputöid üleriigilisel ühisnäitusel eksponeerima. Ka sel aastal on võimalus

Küsisime Marikalt, et mis ta arvab

Meie armas Marika Aedviir – Haapsalu Kunstikooli direktor, Eesti Kunstikoolide juhatuse liige ja hea sõber, asub peagi vastu uutele väljakutsetele. Saime veel enne näpust kinni,

Ootame sind veebikohvihommikule!

Hea õpetaja Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 16. mail kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul.   Seekordseks teemaks on ”Lastevanemate kaasamine kooli tegevustesse”. Arutleme

Sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses avati 27. aprillil sotsiaalkunstiprojekt “Empaatia stimulatsioon”. Kunstiprojekti autorid, Tartu 2024 noorte kaasaegse kunsti aasta noored, kelle hulgas on ka mitmed Eesti