Välinäitus “Kõlapilt” – registreerumine pikendatud 3.aprillini

Eesti Kunstikoolide Liit ja Kunstihariduse Ühing soovivad anda omapoolse panuse Tallinnas toimuvale Noorte ja Laulu- ja Tantsupeole. Laste ja noorte välinäitus “Kõlapilt” toimub Tallinna linnaruumis ca 10 erineval alal. Soovime näidata 100 kooli õpilaste töid Noorte Laulu- ja Tantsupeo ajalisel perioodil 20. juunist – 3. juulini 2023. Osalejate vanus 7 – 19 aastased noored.

 

Näitusel osalemine on koolile tasuline! Osalustasu eest saab kool oma näituse aluse peale peo lõppu endale (võimalus hiljem koolis kasutada molberi alustena või stendina). Aluse näidispilt 1 ja 2. Selleks, et alus oleks Teie koolile broneeritud, registreerige oma osalemine 03.aprilliks siin.

 

Osalemise maksumus on 50 eurot (tasumine 01. maiks).

Antud projekti toetab Kohila Vineer ja Haridus-ja Teadusministeerium.

 

Välinäituse teema ja eesmärk:

 

Näituse sisu on ajendatud laulupeo repertuaarist (kasutame kuue erineva koori laulikud – mudilas-, laste-, poiste-, neidude-, noormeeste- ja segakoorid), kus õpilased saavad illustreerida laule, mida 2023 aasta laulupeol esitatakse. Meie soov on, et lapsed illustreerivad laulupeo repertuaarist eelkõige neid laule, mida just nende vanusegrupp on pidustustel rahvale ette kandmas. Nii saaks sõnum, mida lauldakse, veel tugevamalt esindatud ja laulude mõtted õpilaste poolt visualiseeritud. Samuti annab laulu sõnumitele keskendumine õpilastele sügavama, lõimitud ja rikkama õppimiskogemuse. Võimalus kasutada ka teoste sisu loomisel Hando Runneli luuletusest “Valgust!”, mis on 2023 aasta laulupeole andnud inspiratsiooni.

 

Laulupeo repertuaar 

 

NB: Kõikidele registreerunud koolidele jagatakse laulupeol esitatavate palade sõnade

veebilingid.

 

Teostus

 

Igal koolil on ise võimalus valida oma koolist kaks tööd püstises formaadis (joonistus, maal, graafika), mis on teostatud laulupeo repertuaari lugude ainetel ja saata fotod e-posti taaspildil[at]gmail.com. Foto peab olema kvaliteetne  ja png formaadis, foto maht vähemalt 2384 x 1648 px.

Õpilaste töödest tehakse ühtse kujundusega trükifailid.

 

Vajalik info näituse jaoks

  • õpilaste nimi ja vanus
  • kooli nimi
  • laul või laulust üks lause, mille järgi, mille ainetel on töö loodud
  • kontaktaadress ja telefon
  • arve esitamiseks vajalikud rekvisiidid

 

Tööd trükitakse A0 formaadis vineertahvlile ja trükitud töödest komplekteeritakse linnaruumi kolmnurksed näitusepinnad nii, et igal koolil on üks alus. Tööd on mõeldud esitamiseks grupiti ja lillekastide vahele/ümber -roheline mõtlemine.

 

Õpilaste kunstitööd trükitakse puitvineerile ja aluste jalad tehakse puidust (võimalusel jäägist, läbirääkimised saekaatriga).

 

Iga kool, kelle tööd on olnud näitusel, saab vineeralused oma koolile. Vineerlaluseid on võimalik koolidel taaskasutada kas näituse pinnana ja kunstikoolidel molbertite aluslaudadena.

 

Projekt toimub koostöös Eesti Laulu-ja Tantsupeo Sihtasutusega ja Tallinna Euroopa roheline pealinn 2023. 

 

Kiirusta, sest kohtade arv on piiratud ning 100 kooli täitumisel registreerimislink sulgub. 

Kui on vaja lisainfot, siis EKKLi poolne kontaktisik on Margit Mikk – kunstikoolideliit@gmail.com  

Kunstikoolide liidu õpetajate suvelaager Vormsil

Eesti Kunstikoolide Liidu korraldatav kunstiõpetajate suvelaager tuleb taas!   24.-29. juuli Vormsil mere rannal Rumpo Mäe talus.   Seekordse suvelaagri peamiseks loominguliseks teemaks on suhestumine kohaga. Süveneme

Koomiksikonkurss “Raharöövlid

Finantsinspektsioon ja noorteinfoportaal Teeviit ootavad kõiki 1. – 12. klassi õpilasi üle Eesti osalema lõbusal rahatarkuse koomiksikonkursil „Raharöövlid“. Iga vanusegrupi võitjaid ootavad auhinnad graafikalaudadest raamatute ja üllatusteni.

EKKLi infokoosolek veebis 24.märtsil

Head liikmed! Kevadine liidu üldkoosolek toimub seekord alles mais, seega tuleme korra 24. märtsil kell 11.00 veebi teel kokku, et rääkida liidu selleaastastest plaanidest ja tegevustest.  Ühtlasi püstitati veebikohvihommikul ka huvikoolide

Selgunud on koomiksikonkursi väljapaistvamad kunstiteosed

Eesti Kunstikoolide Liidu kunstikonkursi  “Koomiks on kunstiteos”  paremik on selgunud. Kokku laekus konkursile veidi enam kui 400 tööd 45 eesti huvi- ja üldhariduskoolist. Žürii valis välja kolme vanusekategooria

Saame tuttavaks EKKL Noorteühendusega

Eesti Kunstikoolide Liidu Noorteühendus (EKKL NÜ) loodi 2. aprillil 2022. aastal. Ühenduse eesmärk on anda noortele võimalus rääkida kaasa kunstihuvihariduses ja luua kunstist huvitatud noortele

EKKL Noorteühenduse kevadine kohtumine

Ootame kõiki loomingulisi noori üle-eesti osalema Eesti Kunstikoolide Liidu Nooreühingu kevadisel kohtumisel, mis toimub 31.märtsil kuni 2. aprillil Viljandi Kunstikoolis. Kohtumine algab reedel, 31.03 kell