Virtuaalne muuseumihariduse infopäev „Õppekäik? Muuseumisse!“

Lugupeetud õpetaja, koolijuht ja haridusspetsialist!

 

Muuseumid üle Eesti ootavad teid virtuaalsele muuseumihariduse infopäevale „Õppekäik? Muuseumisse!“ neljapäeval, 26. augustil kella 10.00–17.00. Eesti Kunstimuuseumi korraldatav infopäev on mõeldud humanitaar-, reaal- ja loodusainete õpetajatele ning alushariduse pedagoogidele.

 

Juba viiendat korda toimuval infopäeval tutvustavad 17 muuseumi üle Eesti uue õppeaasta haridusprogramme erinevates valdkondades. Teemadevalik on väga lai, ulatudes humanitaarvallast loodus- ja reaalaineteni. Samuti pakutakse programme kõikidele vanuseastmetele eelkooliealistest gümnasistideni. Muuseumid jagavad ka soovitusi ja praktilisi nõuandeid, kuidas saavad mäluasutused omalt poolt toetada kooliharidust ning seda mitmekesisemaks muuta.

 

Ka sel aastal toimuvad kõik infopäeva tegevused veebi vahendusel. Õpetajatel on võimalus osaleda virtuaalsetes töötubades ja koolitustel ning kuulata loenguid. Täpsema info loengute ja töötubade kohta saadame üritusele registreerunud õpetajatele e-kirja teel augusti alguses.

 

Üritus on õpetajatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.

Registreerida saab kuni 01. juunini 2021 ja seda saab teha SIIN

 

Info: https://kunstimuuseum.ekm.ee/syndmus/muuseumihariduse-infopaev-2021-oppekaik-muuseumisse/

 

Lisainfo:

 

Ruth Roht

haridustegevuste kommunikatsioonispetsialist / Eesti Kunstimuuseum

+372 5341 4812

ruth.roht@ekm.ee

EKKL Lääne-Virumaa koolidel külas

Eesti Kunstikoolide Liidu juhatus külastas märtsi lõpupäevil Lääne-Virumaa kunstikoole. Värviküllases ja kunsti täis Tapa Muusika-ja Kunstikoolis tervitasid meid sealsed kunstiõpetajad ja direktor Ilmar Kald. Ühtlasi saime

Kaasaegse kunsti suvelaager

Kaasaegse kunsti suvelaager on planeeritud kahe kaasaegse kunsti kogemuskoolituse grupi jätkukoolitusena. Laager toimub 22.-25.juulil Põldotsa talus Läänemaal.   Kutse koolitusgruppidele on saadetud e-maili teel.  

Loominguline konkurss HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada

Veebikohvihommik 15.märts

Hea õpetaja! Eesti Kunstikoolide Liit kutsub Sind ja teisi valdkonna huvilisi osalema 15. märtsil kell 9.00 – 10.30 veebikohvihommikul. Sel kohtumisel tutvustab liidu juhatus: ”101 modelli” ehk Eesti

Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvine õppelaager

Taaskord ootame teid Eesti Kunstikoolide Liidu kunstiõpetajate suvisesse õppelaagrisse. Sel aastal toimub laager 1.-6. juulil Tõstamaal.  Teemadeks on tsüanotüüpia ja akvarell. Tsüanotüüpia on üks fototrüki menetlusi, mille erinevaid mängulisi võimalusi ja põnevat

Märjamaa Muusika- ja Kunstikool kutsub näitusele

Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli näitus Tallinnas Kullo lastegaleriis (Kuninga 6) lõpetab meie kooli 35. aastapäeva tähistamise sündmuste rea.   Olete väga oodatud meie kunstiõpilaste näitusele

Aasta tegija huvihariduses – Margit Mikk

Noortevaldkonna tunnustuskonkursil “Noorte Heaks Tänu”  sai suure tunnustuse meie Margit – aasta tegija huvihariduses. Palju õnne veelkord Margit!Tegime selle puhul Margitiga intervjuu ja jagame seda