Veel vahetult enne kunstigaleriide sulgemist õnnestus mul külastada Flo Kasearu näitust Tallinna Kunstihoones. Näitus oli väga mõjus ja kandis endas olulist sõnumit. Tundsin kurbust, et õpilased on distantsõppel ja näitusele ei pääse. Kuid kurbus kadus, kui nägin, et antud näitusele pakutakse ka haridusprogrammi. Milline lahendus distantsilt õppimiseks, õpetamiseks ja näitusest osa saamiseks.
Tund viidi läbi sellises vormis, et iga õpilane sai kaasa mõelda ja arutleda. Keerulist teemat lahati õpilastele arusaadavas vormis ja meie tunnis võtsid osa õpilased vanuses 10-15. Tunni läbiviija oli julgustav ja suutis kõik lapsed kaasa haarata. Lõpetuseks said õpilased näitusest lähtuva ülesande, millele järgnes ühine arutelu ja analüüs.
Kuigi antud näitus räägib lähisuhte vägivallast, siis loominguliste tööde käigus oli näha kuidas iga õpilane lõi antud teemaga omi seoseid ja analüüsis omal moel keerulisi olukordi erinevates inimsuhetes. Ja leian, et sellisel moel tunnetest mõtlemine on praegusel keerulisel aja ülimalt oluline. Ning peale keeruliste tunnete analüüsi on hea luua oma õppeülesanne mis võiks ehk hoopis keskenduda positiivsete tunnete märkamisele ja kujutamisele. Mind igal juhul inspireeris antud näitusetund teemaga edasi minema ja uut distantsülesannet looma.
Soovitan väga kõigil, kellel võimalik antud haridusprogrammist osa võtta ja tutvuda olulise teema ja Flo Kasearuga lähemalt!
Kea
Lihula Kunsti- ja Muusikakool
Infot haridusprogrammi kohta leiad SIIT